Lütfen bekleyiniz...

Bir Başka Yurtdışı Eğitim Modeli: Lise Öncesi Almanya Yaz Okulları
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

Bir Başka Yurtdışı Eğitim Modeli: Lise Öncesi Almanya Yaz Okulları

Bir Başka Yurtdışı Eğitim Modeli: Lise Öncesi Almanya Yaz Okulları

Yurtdışı eğitim, haftalık, aylık veya yıllık seçeneklerinin yanısıra; akademik eğitimlerle de tercih edilebiliyor. Varyasyonlarına ayırdığımızda, Almanya yaz okulu modelleri öncelikle lise eğitimi öncesinde ya da lise sonrası Almanya’da akademik yurtdışı eğitim almak isteyen öğrenciler tarafından tercih ediliyor.  Yazımızda Almanya yaz okulları çeşitlerini, modellerini ve servilerini inceleyeceğiz. Almanya’da hangi dilleri öğrenebilir, hangi etkinlikler düzenleniyor ve faydalarıyla ilgili A’dan Z’ye güzel bir yazı...

Almanya yaz okulları ağırlıklı olarak 8 - 16 yaş grubu genç öğrencilere yurtdışı eğitim tecrübesi,  Almanca dil eğitimi ile birlikte Alman öğrencilerin yanısıra çeşitli ülkelerden gelen insanlarla da tanışma fırsatı sunuluyor.  Almanya yurtdışı yaz okulları  ağırlıklı olarak yarım gün olarak düzenleniyor ve  genelde sabahları verilen Almanca derslerinde öğrencilere Almanca yazma, okuma, dinleme, konuşma ve telaffuz eğitimleri sağlanıyor. Yurtdışı eğitim konusunun en faydalı tarafı da; öğrencilere sağlanan akıcı konuşma ve daha pratik bir yabancı dil aşılamak olduğu görülür.  Almanya yaz okulları programlarıyla  Almanca dil eğitimi alan öğrenciler Almancayı gündelik yaşamda iletişim dili olarak kullanabilecek beceriye sahip olurken, derslerin ardından kalan zamanlardan sonra yapılan aktivite ve gezi programlarıyla öğrenciler sabah aldıkları dersleri farklı ülkelerden ve kültürlerden olan diğer öğrencilerle pratik yaparak geliştirme şansı yakalayabiliyorlar.

Yurtdışı Eğitim Kategorisinde Almanya Yaz Okulları Neden Önemli?

Avrupa’da bilim ve teknoloji alanında akademik eğitim konusunda en çok tercih dillerden biri olan Almanca, başlıca bu özelliği ile Almanca öğrenmek için önemli bir sebep sunmaktadır. Almanya yaz okulu programlarında öğrenciler, tatil heyecanı içerisinde yurtdışı eğitim almakla birlikte iş hayatında ve okul hayatında diğer kişilerden bir adım öteye götürecek Almancalarını geliştirebiliyorlar. Almanya doğası, düzenli yaşamı, müzeleri ve parklarıyla genç öğrenciler için oldukça farklı bir yurtdışı eğitim deneyim fırsatı sunuyor.

Almanya yaz okullarında eğitim süresi 2 ile 9 hafta arasında değişiklik göstermektedir. Almanya yaz okulları için en çok tercih edilen şehirler arasında Berlin, Münih ve Frankfurt’tur. Almanya yaz okullarında sınıflar maksimum 15 kişiliktir.

Almanya’da Almanca Yaz Okulları: Yaş Grupları, Yurtdışı Eğitim Süreleri ve Diğer Detaylar

Almanya yaz okullarında sabah verilen genel Almanca yurtdışı eğitim, ağırlıklı olarak 20 ders / 15 saatten oluşsa da; kişiler kendilerine göre yoğun program veya klasik programlar arasında geçişler yaparak kendi eğitim saatlerini düzenleyebiliyorlar. Bununla birlikte . Haftada birkaç kez, bir tam gün olmak üzere yurtdışı eğitim programlarının bir parçası olarak gezi ve kültürel aktivite programları düzenleniyor. Almanya yaz okulları ile birlikte  öğrenciler seyahatlerini pazar günleri gerçekleştirip derslere pazartesi başlıyor. Elbette ağırlıklı olarak tercih edilen yöntem bu olarak göze çarpıyor. Almanya yaz okulları ile birlikte,  öğrenciler kendi yaş gruplarına göre ayrı sınıflarda ders alıyorlar. Yurtdışı eğitim programlarına katılan Almanya yaz okulları öğrencileri kendi akranlarıyla bir taraftan sosyalleşip dostluklar kurmakla birlikte  hem de farklı ülkelerden farklı kültürlerle tanışabiliyorlar. Almanya yaz okulları öğrencilerine aile yanı konaklama ve yurt konaklaması seçeneği sunabilir. Seçenekler size bağlı olarak; yurt konaklaması, Alman ailelerle konaklama veya okula bağlı evlerde konaklama fırsatları var. Bunlara dahil olarak; Almanya yaz okulları ile birlikte öğrenciler havaalanı karşılama hizmeti alabiliyorlar.

Bir örnek program sunmak gerekirse; Humboldt Institut Almanya Yaz Okulları programları ile öğrencilere haftada 1 tam gün ve 1 yarım gün Köln, Frankfurt, Düsseldorf, Bonn, Paderborn, Muenster, Marburg, Ramsbeck madeni ve Attendorn mağarasına eğitici ve kültürel geziler düzenlenir. Ayrıca auditoryum, barbekü, basketbol, dart, gym, dağ bisikleti, parti salonu, ping-pong, oyun sahası, futbol, yüzme, voleybol gibi etkinlik ve aktiviteler yapılır.

Almanca öğrenen ya da Almancasını geliştirmek isteyen 8-17 yaş grubu öğrenciler için Almanya yaz okulları oldukça ideal. Ayrıca Almanya yaz okulları çeşitli Almanca sınavlara da öğrencileri qhazırlayabiliyor.  Öğrencilerin Almanya’da yaz okulu içerisinde katılabilecekleri programlar oldukça çeşitli. Öğrenciler, hem dil öğrenip hem de ders dışında kültürel ve sportif faaliyetlerle oldukça güzel vakit geçirebilirler. Yaz okulları içinde en popüler olanı Goethe Institute’ ün yaz okulu programlarıdır.

Almanya Yaz Okulları Mentalitesi?

Almanya Yaz Okulları sadece bir dir dil okulu ya da dönemlik dil kursu olarak değil tam bir enstitü mentalitesinde eğitim sağlıyor, Almanya yaz okulları programlarının edindiği bu strateji, Almanca öğrenmesinin yanında çocukların ve gençlerin en iyi şekilde zaman geçirmesine yönelik olan Yaz Okulu programları haline getirdi. Yurtdışı eğitim ile birlikte  erken zamanda dünyayı tanıyan ve başka kültürlerden insanlarla iletişim kurabilen öğrenciler, gelecekte kendisine yöneltilen beklentilerle daha kolay baş edebilir. Almanya yaz okulları programarına katılan çocuklar, yurtdışı eğitim ile birlikte uluslar arası bir atmosferde eğlenerek Almanca öğrenmenin ve Almanya’yı tanımanın benzersiz deneyimini yaşayabilirler.

Çok çeşitli spor, kültür ve sanat aktivite ve  programlarıyla Almanca öğrenmek ve bu sırada dünyanın dört bir yanından gelen çocuklar ve gençlerle buluşmak, Almanya’nın kültürünü yaşamak ve yaz tatilini en iyi şekilde değerlendirmek isteyen öğrencilere programın tamamı bütün dil seviyelerinde sunuyor. Almanya yaz okulları programlarımızı, yurtdışı eğitim kategorisi altında ‘Almanya Yaz Okulları’ kategorisinden, sitemizde inceleyebilirsiniz.

 

Eklenme Tarihi: 2018-05-02 10:58:57