Lütfen bekleyiniz...

Bayram Tatili ile Kanada Yaz Okulu Değerlendirilebilir
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

Bayram Tatili ile Kanada Yaz Okulu Değerlendirilebilir

Bayram Tatili ile Kanada Yaz Okulu Değerlendirilebilir

Bayram tatili yaklaşıyor, insanlar birkaç günlük bayram tatilleri ile birlikte yaz okulları programlarını da değerlendirmek isteyebilirler.  Böylece programdan programa farklılıklar olsa da, ister çocuklarınızla eğitimler alabilirsiniz, isterseniz sizler, ebeveynleri ve anneleri olarak katılım sağlayıp sadece etkinliklere ve de gezilere katılabilirsiniz. Kanada yaz okulu, 4 farklı kategoride eğitimler sağlıyor. Yoğun programlı Kanada yaz okulu, gezi ya da tatil amaçlı Kanada yaz okulu ve aynı zamanda da klasik eğitim sağlayan Kanada yaz okulu, en fazla tercih edilen Kanada yaz okulu kategorileridir. Yaz aylarına yaklaşıkça, üstelik tatil dönemi değerlendirilmek istendiğinde anneler ve çocukları “anne-çocuk programları” ya da “yarım gün programlar” çerçevesinde Kanada yaz okulu programlarıyla yaz tatili uygulamak istiyorlar. İki farklı yolla, sizler de çocuklarınızla yaz okulu katılımı sağlayabilir ve aynı zamanda farklı ülkelerden katılım sağlayan ailelerle zaman geçirebilirsiniz.

Tatilde Kanada Yaz Okulu ve Konaklama Şartları

Lakin bu konuda konaklama şartları, Kanada yaz okulu fiyatları da direkt olarak değişkenlik gösteriyor. Kanada’yı daha ziyade 15 yaş ve üzeri daha önce yurtdışı deneyimi olan öğrenciler tercih etmektedir. Kanada’nın başlıca kentleri olan Toronto ve Vancouver’da veya Fransız bölgesinde Montreal'de yaz okulu programlarına katılabilirsiniz. Toronto ülkenin ortasında yer alırken Vancouver ise ülkenin batı yakasında sahil bölgesinde bulunur.  Buna rağmen Toronto’ya denizsiz demekte doğru olmaz, koskocaman Ontario Gölü kıyısındaki Toronto size aynı zamanda deniz tatili tadını da sunma imkanı tanıyacak. Montreal ise en eşsiz lokasyonlardan bir tanesidir. Hem Fransızca hem de İngilizce dillerinde eğitim almak isteyen öğrencilere hitap eder ve mimarisi, stili ile Fransız etkisini yansıtır. Dünyanın bu yegane iki dilli kentinde yaz okuluna katılarak kültürel bir macera yaşayabilirsiniz. Montreal özellikle Fransızca eğitimi almak isteyen öğrenciler ve anneler için Fransa’ya çok güzel bir alternatif oluşturur.

Lakin, burada bir parantez açmamız gerekirse Kanada yaz okulu programlarına anne olarak sizler de katılım sağlamak istiyorsanız konaklama fırsatları oldukça değişkenlik gösteriyor. Bazı Kanada yaz okulu programları tatil amaçlı ve tatilde değerlendirildiğinde yatılı fırsatlar verilmiyor. Konaklama seçenekleri aileye kalmış; ister aile yanında isterseniz de hostellerde kalabilirsiniz.

Kanada’da kampüs içinde hostellerde ya da otellerde konaklayabileceğiniz gibi aile yanında da konaklayabilirsiniz. Bu seçenek tamamen yaz okulunun sunulduğu şehre ve okula göre değişiklik gösterir. Aile yanı konaklama imkanı genellikle 13 yaş ve üzeri öğrencilere sağlanır. Kanada yaz okulu programları aktivitelerini doğa ve açık hava sporları renklendirirken gittiğiniz bölgeye göre çevre şehirlere ve tarihi köşelere de gezilere katılabilirsiniz. Toronto civarında CN Tower, Niagara Şelaleleri, One Thousand Islands, Vancouver tarafında kayak şehri Whistler, güzel ada Victoria, balina gözlem turu gibi birçok keyifli gezi ve aktivite sizleri bekler.

Kanada yaz okulu, özellikle yaz tatili ile kategorilendirildiğinde İngilizcenizi geliştirebileceğiniz haftada 20 derslik klasik yaz okulları veya haftada 28 derslik yoğun yaz okulları dışında İngilizcesi en az orta düzey olan öğrenciler için Vancouver bölgesinde dilerseniz macera kampına katılarak vahşi doğada hayatta kalma becerilerini de öğrenebilirsiniz. Macera kampı deyip geçmeyin yine her gün İngilizce konuşacaksınız.  

Kanada, Yaz Tatili İçin Yeni Fırsatlar Tanımaya Başladı: Hem Yaz Okulu Hem Tatil Programları

Kanada EUI ve BM tarafından dünyanın en yaşanılası ülkelerinden biri seçilmiştir. Kanada’nın en yaşanılabilir şehirlerden biri olması sadece mükemmel bir doğa ve dört mevsimin bir arada yaşandığı bir ülke olmasından değil aynı zamanda yüksek yaşam standartlarına sahip olmasındandır. Örneğin; işsizlik oranı düşük olduğu için mezun olduktan sonra öğrenciler iş bulma konusunda çok sıkıntı çekmemektedir. Bunun yanı sıra sağlık hizmetleri en gelişmiş  sağlık merkezlerinde verilmektedir ve sağlık sigortaları pahalı değildir. Suç oranı oldukça düşük ve bu nedenle öğrencilere güven ve huzur dolu bir ortam sağlayan bir ülke.

Birçok ülkeden göç alan Kanada çok kültürlü bir ülke olma özelliğine de sahiptir; dolayısıyla da öğrencilere farklı kültürleri tanıma şansı verir. Ayrıca yine buna bağlı olarak Kanadalılar farklı  kültürlerden insanlara alışkın oldukları için yeniliklere açık ve saygılı insanlardır. Herhangi bir yurtdışı eğitim programı için ülkesinden ayrılacak olan insanlar için güven en önemli konulardan birisidir. Kanada’da dil okulları programlarına katılan öğrenciler şehir güvenliği konusunda diğer ülkelere göre kendilerini çok daha güvende hisediyorlar. Örnek bir, yaz tatili ile yaz okulu programını birleştiren bir programa bakacak olursak; Program dahilinde CN Towers, Black Creek Pioneer Village, Ontario Parliament, Niagara Şelalesi, Ontario Müzesi ve Toronto Hayvanat Bahçesine eğitici ve kültürel geziler düzenlenir. Programa katılan öğrenciler düzenlenen yetenek şovları, film geceleri, bowling, spor yarışmaları gibi daha birçok aktiviteye katılma imkanı bulurlar.

Eğlence ve macera meraklısı minikler için tasarlanan program kapsamında, dil eğitimine ek olarak düzenlenen sportif aktiviteler, sanatsal faaliyetler, macera dolu grup oyunları ve doğa etkinlikleri ile renkleniyor. Ayrıca haftasonları düzenlenen kültürel ve tarihi geziler yaz okulunu hem daha da keyifli hale getiriyor, hemde öğrencilerin kişisel gelişimi ve genel kültürüne katkı da bulunmayı amaçlıyor. Kanada  yaz okulu programında öğrenciler kolejin 24 saat güvenliğinin bulunduğu öğrenci yurtlarında tek, çift ve üç kişilik odalarda misafir edilirler. Ayrıca yurtlarda öğrencilerin kalışları boyunca her türlü ihtiyaçlarına cevap verebilecek rehber öğretmenler de yurtlarda bulundurulur.

 

Eklenme Tarihi: 2018-05-21 18:31:38