Lütfen bekleyiniz...

Avrupa’da Yaz Okulları: İsviçre Yurt Dışı Yaz Okulları Hangi Dilde Eğitim Sağlıyor? Fiyatları Nasıl?
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

Avrupa’da Yaz Okulları: İsviçre Yurt Dışı Yaz Okulları Hangi Dilde Eğitim Sağlıyor? Fiyatları Nasıl?

Avrupa’da Yaz Okulları: İsviçre Yurt Dışı Yaz Okulları Hangi Dilde Eğitim Sağlıyor? Fiyatları Nasıl?

Ülkenin 3 dildeki eğitim sistemi, İsviçre yaz okulları programlarını daha çok tercih edilebilir kılıyor. 10 – 17 yaş aralığına hitap eden İsviçre yaz okulu programlarında, alanında isimini duyurmuş eğitmenler, İsviçre, Fransa, Kanada gibi ülkelerden sağlanıyor ve kendi ülkelerinde akademik personel olarak çalışıyorlar. İsviçre yaz okulları,  öğrenciler için kampüs bünyesinde yer alan  yurtlarda şehir içi ve şehir içine yakın noktalarda, geniş imkanlara sahip ve ev ortamını aratmayan yerlerde konaklama alabiliyorlar.

Tüm İsviçre yaz okulları, tüm kategorilerde, çok kapsamlı, çeşitli disiplinlere sahip dil eğitimi sağlıyor. Fransızca, İngilizce, Almanca dilleri, o branşa sahip ülkenin eğitmenleri tarafından öğrenciyle buluşturulur. Üstelik; bazı İsviçre yaz okulu programları, doğa kampı çerçevesinde doğa ile iç içe olarak gerçekleşir.  Disiplinlere bakılırsa, yükseltilmiş program, klasik yaz okulu programı, doğa kampı programı, macera programı, keşif programı, IELTS hazırlık programı, SAT hazırlık programı ve münazaralara dayalı konuşma İngilizcesi programlarından oluşuyor.  Kısacası, hem yetişkinler hem de çocuklar için oldukça uygun yaz okulu disiplinleri bulunuyor. Tercih edebileceğiniz yaz okulu programı çerçevesinde 20 saatten 52 saate kadar haftalık ders saatine kalabilirsiniz.

İsviçre Yaz Okulları Nasıl? Hangi Programlar Düzenleniyor ve Hangi Aktiviteler Var?

Yaz okulu programı boyunca tam günlük geziler ve kültürel faaliyetler düzenlenmektedir. Program boyunca akşamları kriket, futbol, tenis, rugby, golf, basketbol, basebol, yoga ve zumba gibi etkinliklere tanıklık etmekle birlikte İsviçre’nin yerel değerlerini, tarihi bölgeleri ve eğlence merkezlerini de dolaşabiliyorsunuz.  İsviçre yaz okulu programları çerçevesinde dikkat çeken bir diğer program ise, Le Rosey dil okulu çerçevesinde hazırlanan macera programı... 

Tam bir spor ruhunda yaz okulu süreci yaşayacağınız bu İsviçre dil okulu, 2 hafta süresince katılımcılara yat gezileri, tam disiplinli takım sporları, su sporları, okyanus gezileri, spor enstrümanlarının ve teknolojilerinin kullanılması gibi çeşitli faaliyetlere katılıyorlar.Bunun üzerine, bu aktivitelere Almanca, Fransızca, İngilizce dilleriyle iletişim kuruyorsunuz.  Bildiğiniz gibi, İsviçre aynı zamanda bir tür şarküteri baş kentidir. İsviçre yaz okulları kapsamında dil eğitimi esnasında Program boyunca tam günlük Çikolata fabrikası, Gruyere peynir üretimi programları gibi çeşitli aktivitelerde bulunabilirsiniz.

Avrupa-İsviçre Yaz Okulları Fiyatları Ne Kadar?

İsviçre’de para birimi olarak İsviçre frangı kullanılıyor. CHF sembolüyle dünya borsalarında işlem gören bu para birimi, tüm okullar tarafından, uluslar arası okullar da kabul ediyorlar.  İsviçre yaz okulları fiyatları, hafta nezninde yaz okulları listemizde belirtilmiştir.

Dil Okulları Programları ile Hangi Sınavlara Hazırlanabilirim?

Gelecek planlarınız içerisinde yurt dışı eğitim kurumlarında okumak varsa, IELTS, SAT gibi yüksek motivasyon gerektiren sınavlara hazırlanabilirsiniz. SAT yaz okulu programları, yaklaşık 3500 SAT kuru hazırlıyor ve ortalama 52 saatlik bir İngilizce dil eğitimi görüyorlar. Toplamında 70 saatlik tam bir SAT hazırlığı sağlıyorlar. Katılan her öğrenci program bitiminde SAT sınavının her 3 kısmını anlamış olarak ayrılır. Bununla birlikte, öğrenciler İsviçre SAT yaz okulu bünyesinde yapılan eğitim çalışmaları ile SAT sınavında çıkabilecek sorulara yönelik teknik ve stratejik hazırlıklarını tamamlama şansı bulurlar. Bunların yanı sıra öğrenciler spor ve sanat aktiviteleri kapsamında 20 spor, 10 sanat ve el sanatları atölyeleri listesinden 7 faaliyet ve 15 spor, 10 sanat ve el sanatları atölyeleri, listesinden 5 etkinlik seçme alternatifiyle, SAT için gerekli motivasyonu toparlayabilirler.

İsviçre yaz okulu kapsamında, IELTS Hazırlık programına katılım sağlayan öğrencilerin Advanced kategorisine yakın bir yabancı dili olması gerekiyor.

Yoğun hazırlık programının yanısıra öğrencilerin sınav motivasyonlarını yükseltebilmeleri için tasarlanan geleneksel İsviçre okul oyunları, çeşitli etkinlik ve sportif aktiviteler düzenleniyor. Ayrıca gerçekleştirilen geziler sayesinde öğrenciler hem İsviçre’yi keşfetme ve İsveç kültürünü tanıma, hemde sosyal ortamda dil becerilerini geliştirme şansına sahip olacaklar.

 

Eklenme Tarihi: 2018-04-13 18:12:40