Lütfen bekleyiniz...

Anneler için Derledik! İngiltere Yaz Okulu Hakkında Herşey
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

Anneler için Derledik! İngiltere Yaz Okulu Hakkında Herşey

Anneler için Derledik! İngiltere Yaz Okulu Hakkında Herşey

York Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı olarak İngiltere yaz okulları ile ilgili merak edilenleri siz danışanlarımız için araştırarak kaleme almış bulunuyoruz. Yoğun ve yorucu bir eğitim döneminden sonra,  çocuğunuza İngiltere’de yaz okuluna göndermekle  yabancı dil becerilerini  geliştirme  fırsatı yaratarak, çocuğunuzun eğitim kariyeri için farklı bakış açıları oluşturmasına ve onun kişisel gelişimini tamamlama sürecine katkı sağlayabilirsiniz

Peki neden İngiltere ?

Yılda 600.000 den fazla kişinin İngilizce öğrenmek için ziyaret ettiği İngiltere,  deneyimli ve kaliteli uzman  kadrolarıyla,   dünyanın dil eğitimi veren en fazla okula sahip olarak çok sayıda seçenek  sunan  bir ülkedir. Tüm dünyada akademik yeterliliği en üst düzeyde kabul edilen İngiltere,  çok uzun yıllardır farklı ülkelerden gelen çocuklara yüksek standartlarda eğitim hizmeti vermektedir.  En önemli tercih sebeplerinden biri de  coğrafi konumu nedeniyle ülkemize yakınlığı ve ulaşım kolaylığının sağladığı avantajlardır.

 

İngiltere yaz okulu programlarının içeriğinde neler var?

 

İngiltere’de bulunan yaz okulları, yüzyıllardır değişmeyen İngiliz eğitim sisteminin, ciddi ve güvenilir alt yapısıyla, öğrencilerin ilgi ve ihtiyaçlarına  göre farklılaştırılmış, zengin içerikli, eğlenceli ders dışı etkinlikleriyle birleştirilmiş oldukça güçlü İngilizce dil eğitimi sunmaktadır.

İngiltere yaz okulları’nda çocukların son derece keyif alarak katıldıkları, akademik, sanatsal ve sportif  becerilerini geliştiren, ortak dil olan İngilizce ile sosyalleşme fırsatı veren , yapılandırılmış  oldukça zengin etkinlikler,  ortalama  haftada 20 saat verilen dil eğitimini destekler. Performans Sanatları,  Fotoğrafçılık, Evcil Hayvan Bakımı, Yelken, Tenis, Binicilik, Doğa Sporları, Yüzme, Aşçılık, Arsenal Futbol Okulu, Münazara Teknikleri, Genç Liderler programı bu etkinliklerden sadece birkaçı…

 

İngiltere’deki yaz okullarının fiziki koşulları ve konaklama imkanları nelerdir?

 

İngiltere yaz okulları , yıl boyu hizmet veren ülkenin tarihi ve en prestijli üniversite ve kolej kampüslerinde  tam pansiyonlu  tek kişilik veya paylaşımlı odalarda, 7/24 gözetmen, güvenlik ve sağlık hizmeti veren idari kadrolarıyla yönetilmektedir. Öğrencilerin  güvenliği ve konforuyla ilgili en küçük detayları dikkate alarak kaliteli hizmet veren İngiltere Yaz Okullarının bulunduğu kampüsler İngiliz mimarisinin ve bahçelerinin en önemli örneklerini teşkil eder. Ayrıca okul tarafından özenle seçilen referanslı  aile yanı konaklama imkanları da sunar.

York olarak; aile yanında konaklamanın getirdiği güvenlik, uyum sağlayamama gibi sorunları bertaraf etmek için küçük bir oranda maliyet arttırıcı olmasına rağmen  eğitim alınan   kampüs içi  konaklama seçeneğini önermekteyiz. Öğrenciler İngiltere, Amerika, İsviçre ve Malta’da yaz okulları yurtlarında tek kişilik odalarda banyolu odalarda konaklayabilecekleri gibi 2 ya da 4 kişilik odalarda konaklayabilmektedirler. Yaz kamplarında her katta güvenlik için bir yada birden fazla görevli öğretmen de bu katlarda öğrencilerle birlikte konaklamakta ya da yurt bünyesinde bulunan resepsiyon bölümüne yakın giriş katlarında konaklatılmaktadır. Yurt ve kampüsler güvenlik kameraları ile takip edilmekte, kampüs giriş ve çıkışları gözetmen öğretmenler denetiminde yapılmaktadır. Kampus  dışına çıkışlar  ancak çocuğun 18 yaşından büyük bir refakatçisi olması halinde mümkündür.

 

Çocuğumu İngiltere’de yaz okuluna hangi tarihler arası gönderebilirim?

 

Yaz okulları arasında en uzun yaz kampı olanağını İngiltere ‘deki yaz okullarında bulabilirsiniz. Haziran –Temmuz-Ağustos aylarının dışında Eylül ün ikinci haftasına kadar devam eden programlar da yapılmaktadır.

 

Ulaşım ve Karşılama nasıl olmaktadır?

 

İngiltere yaz okulu programların katılan öğrenciler Yaz okulunun başlangıç gününden bir gün önce  havalimanında varmaktadır. İngitere’deki okula en yakın havaalanına inen öğrenciler, kamp görevlileri tarafından karşılanmakta ve okula transferleri sağlanmaktadır. Hostes refakatinde seyahat edecek öğrenciler için karşılama işlemini yapacak personel bilgisi ailelere uçuştan önce verilmektedir.  York  Ailesi olarak ulaşım için direkt uçuş yapan bir havayolunu tercih edilmesini ve varılacak merkeze 09:00-18:00 saatleri arasında varılmasını tavsiye etmekteyiz. Danışmanlarımız velilerimize havayolu ve karşılama konusunda yardımcı olmaktadırlar.

 

Yurt dışı yaz okulu kaç yaşlar arası geçerlidir?

 

Yurt dışı yaz okulları/kampları genellikle 6 yaş ve 16 yaş arası hizmet vermektedir. Genellikle ilk yurtdışı yaz okulu / yaz kampı deneyimleri için bizim tercih ettiğimiz ülkeler yakınlık sebebi ile İngiltere ve İsviçre olmaktadır. 6 yaş ve 10 yaş için   İngiltere yaz kampları anne ve çocuk programlarını da içine dahil ederek ailece katılımı mümkün yaz okulu seçenekleri sunmaktadır. İngiltere ve İsviçre yaz kampları yüksek güvenlik ve kampüs içi konaklama seçenekleri ile çocuğunu İngiltere ve İsviçre’ye yaz okuluna göndermek isteyen velilere daha fazla güven vermektedir. York Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı ile İngiltere’de bulunan 100’den fazla yaz kampı/okuluna danışmanlık ve kayıt ofisi olarak hizmet vermekteyiz. İngiltere, İsviçre, Amerika yaz okulları / kampları 6-9 yaş, 9-12 yaş, 12-14 yaş ile 14 yaş ve üzeri  olmak üzere farklı yaş gruplarına göre ayrılmaktadır ayrıca yaş grupları dil seviyelerine göre de kendi içlerinde yeniden gruplama yapılmaktadır. Amerika yaz okulu seçenekleri genellikle 14 yaş ve üzeri öğrenciler için önerdiğimiz üniversite kampüslerinin içinde tam güvenlikli olarak hizmet vermektedir.

 

İngiltere yaz okullarına ne zaman kayıt yaptırmalıyım?

 

Ebeveynler Yurt Dışı Yaz Okulu kararlarını genellikle Mart aylarında yapsalar da, Kasım ve Aralık tarihlerinde kontenjan ve fiyat avantajları için ofisimizi erken ziyaret etmeleri daha sağlıklı olacaktır. SAT, IT, TOEFL ve yatçılık, drama, müzik ile birleştirilmiş dil eğitimi amaçlı yaz okulları kontenjanları dolabilmekte bunun yanı sıra Amerika’da yaz okullarında üst sıralarda yer alan özel alan içerikli yaz okulları (SAT, TOEFL, LABORATUVAR, FİZİK, KİMYA, DRAMA, GÜZEL SANATLAR) ön başvuruda dil yeterliliği arayabilmekte bunun için başvuruların Şubat’tan önce yapılması ve planlanması önemlidir. Genel içerikli yaz okulları ve yaz kamplarında böyle bir ön şart aranmamaktadır.

 

İngiltere yaz okullarında dersler nasıl işlenir?

 

İngiltere yaz okulları tam gün aktivite, ders ve gezileri bir arada tutan eğlenceyi ve eğitimi dengeleyen programlardır. İngiltere yaz okulları 30 saat yoğun İngilizce program seçenekleri ile genellikle saat 9.00 ve 15.00 arası; standart yaz okulu İngilizce programları 9.00 ve 13.00 arası dil eğitimini çoklu eğitim ortamlarında projeler, eğitsel oyunlar, müzik, drama eşliğinde ile verilmektedirler. Yurtdışı yaz kamplarında uygulanan dil eğitim programı interaktif , yaparak  – yaşayarak öğrenme dediğimiz öğrencinin öğrenme sürecinde aktif rol aldığı  aktiviteler ve keyif alarak İngilizceyi öğrenebilecekleri yarışmalar, film yapımı gibi proje tabanlı İngilizce eğitimleri ön plana çıkarmaktadır.

İngiltere yaz okulları yemek molalarından sonra dinlenme ve boş zaman aktiviteleri, bahçe oyunları ve  haftada  2  gün yarım ve 1 gün tam olmak üzere şehir turları, müze, oyun eğlence parkları gezileri ile devam etmekte ve akşam film, moda show, dans ve yaşlarına uygun yarışmalar ile İngilizce pratiklerini sosyal ortamlarda geliştirmeleri için olanak sağlamaktadır. İngiltere yaz okullarında Cumartesi günleri tam gün, öğretmenler gözetiminde geziler yapılmaktadır.  İngiltere yaz okullarının gezi programlarında Harry Potter Studyoları, British Museum, Londra şehir turları, Müzikaller bulunur.

İngiltere yaz okulu programları için aşağıdaki linki ziyaret edebilir ya da Nişantaşı’nda ki York Yurt Dışı Eğitim ofisimize 0212 231 69 54 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

http://york.com.tr/yurt-disi-yaz-okulu/ingiltere

Eklenme Tarihi: 2017-12-07 13:52:23

2017-12-07 10:52:23