Lütfen bekleyiniz...

Amerikan Lisesi İçin Yurtdışında İngilizce Kursu
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

Amerikan Lisesi İçin Yurtdışında İngilizce Kursu

Amerikan Lisesi İçin Yurtdışında İngilizce Kursu

Yurtdışında yaz okulu, yaz kampı veya macera kampları; Yoğun yaz aktiviteleri içeren dil eğitimi programlarıdır. Özellikle 7-17 yaş aralığında bulunan gençlerimiz tarafından talep gören yaz okulları öğrencilerin gelişimi için çok önemlidir. Gençler bu programlarla hem yurtdışında değişik bir kültürü tanıma imkanı buluyor, hem de yeni arkadaşlıklar kurarak çoklu kültür yaşamını öğreniyorlar. Yaz okullarında eğlenceyle beraber hiç farkında olmadan aldığı yabancı dil dersleriyle İngilizce, Fransızca, Almanca, İspanyolca, İtalyanca, Çince dillerini kolayca öğrenebiliyor.

Lise Öncesi İngilizce Kursu Hangi Seviyede İngilizce Dil Eğitimi Sağlar?

Yaz okulu programları adı üzerinde yaz tatili dönemlerinde olduğu için,  özellikle su sporları ağırlıklı olarak deniz kenarı ülkelerin en ünlü tatil beldelerinde düzenlenir. Ayrıca özel istek üzerine Üniversite kampüslerinde yaz okulları ile çalışıyoruz. Dolayısıyla bu yaz okulları hem çocukara yönelik hem de eğlence amaçlı gerçekleştirilmesiyle çocuklardan herhangi bir İngilizce dil seviyesi beklentisi yok. Ancak elbette yine de öğrencilerin, İngilizce dil eğitimi konusunda katkı sağlayabilmesi adına temel seviyede İngilizce dil bilgisi istenebilir.

Amerikan Lisesi İçin Hangi Seviye İngilizce Kursu Gerekir?

Özellikle Amerikan liseleri özellinde Upper seviyesinden İngilizce dil eğitimi almanız yeterli olacaktır. Lakin bizim İngilizce dil eğitimi programlarımız arasından ‘yoğun programlar’ ya da ‘yarı yoğun programlar’ arasından da tercihler sunabilirsiniz. Ortalama 25-30 saatlik bir eğitim alacaksınız ve bununla birlikte gezi programlarıyla yeterli İngilizce dil eğitimi alabileceksiniz.

Yurtdışında yaz okulları ve yaz kamplarında hangi ülkeyi tercih ederseniz edin, çocuğunuzun program sonunda Türkiye’ ye dönüşünde ne kadar büyüdüğünü, özgüven artışından anlayabileceksiniz. Yaz okulu programları tamamen güvenliğin en ön planda olduğu bir programdır. Eğitim kalitesi güvencesine sahip uzman eğitim kurumları ve danışmanlar tarafından programlar takip edilmekte ve denetimden sorumlu gözetmenler aracılığı ile de kalite korunmaktadır. Yurtdışı eğitim kategorisinde yaz okulları programlarını tercih eden çocuklara en uygun eğitimi sağlamak bu programların ilk görevidir. Yaz okullarında seçenekler çok fazla olduğu için, bu programların detayları da ülkelere göre değişkendir.

Daha İyi Bir İngilizce Dil Eğitimi İçin Hangi Programları Tercih Etmeliyim?

Amerikan liseleri öncesinde yaş dolayısıyla yaz okulu programlarını tercih etmeliler. Yaz okulları hakkında merak ettiğiniz konularda danışmanlarımıza ulaşmanızı şimdiden tavsiye ediyoruz. Yaz okulu danışmanlarımız size en doğru bilgilendirmeyi yaparak, çocuğunuza ve ailelerine, en uygun gelecek ülke, şehir ve okula yönlendiriyorlar. Yaz ülkemizde ailelerin, ders yoğunluğundan bunalan çocuklarına verdiği bir başarı ödül olarak da değerlendirilebilir. Göz önünde bulundurabileceğiniz detaylardan bir tanesi; özellikle Amerikan liselerinde eğitim alacak kişiler, en kısa programın 2 hafta olduğu bu ödül çocuklarının hem tüm yılın stresinden arınmalarını sağlayacağı gibi, sosyal becerilerini ve yabancı dillerini geliştirmelerine yardımcı olacağı gibi özgüvenlerini de artıracaktır.

Elbette Higher score yaz okulu programları da bu öğrenciler tarafından tercih edilebilir. Bu amaçtaki yaz

İngilizce Dil Eğitimi ve Yaz Okulları Programı İçeriklerinde Neler Var?

Normal şartlarda, tavsiye ettiğimiz yarı yoğun kurs Pazartesi’ den Cuma’ ya 09: 00’dan12.30’a kadardır. Yoğun kurstaki öğrencilerayrıca13:00- 14:30 arası ilave ders alırlar. Tam eğitim dönemi kursun lokasyonuna göre değişir. Alternatif olarak yazın dersler öğleden sonraya da alınabilir. Bir ders 45 dakikadır. 13-21 yas arası Yaz okullarında genellikle verilen programlar kendi programına uygun sınıfta yer alabilecek şekilde düzenlenmiş Aktivite Programları çerçevesinde verilecek bir eğitimdir. Genellikle 2 haftalık dil kursunda 1 tam gün ve 2 yarım gün gezi sunuluyor. 3 haftalık kurslarda 2 tam ve 3 yarım gün gezi sunulur. 09:00 -13:00 saatleri arasında verilen derslerden hemen sonrası ve aksamları için kendi ilgi alanlarını değerlendirebilecekleri zamanları olacaktır. Amerika’da yaz okulu programları daha çok yaz döneminde boş olan yatılı liseler, kolejler ile bazı üniversite kampuslerinde sunulmaktadır. Öğrenciler için güvenli ve neşeli bir atmosfer oluşturan bu okullar genellikle yeşillikler içinde büyük kampüs ortamları sunarlar. Bu kampüslarin her türlü olanağından doğal olarak yazın bu okullara giden öğrenciler toplu bir şekilde yararlanırlar. konaklama İngiliz aileler yanında veya okul yurtlarında sunulabilir. ABD‘de öğleden sonra ve hafta sonu aktivitelerini daha çok eğlence parklarına, müzelere, turistik yerlere geziler, yüzme, tenis, futbol, basketbol, binicilik gibi sporlar ile kültürel dersler içerir.

Amerika’yi tercih ettiğinizde Türkiye ile zaman farkının en doğuda kentler olan New York, Boston Miami gibi şehirler ile 7 saat, Los Angeles, San Francisco, San Diego, Seattle gibi batı yakası şehirleri ile de 10 saat oldugunu unutmamak lazım. Yine Amerika yaz okulu programından devam edecek olursak Amerika yaz okullarına ve dil okullarına katılan öğrenciler, dünyanın çeşitli  bölgelerinden gelen uluslar arası öğrencilerle tanışma ve farklı kültürler tanıma fırsatı buluyorlar. Japonya, Fransa, Güney Kore, Almanya,İtalya gibi ülkeler yoğun olarak Amerika’ya yaz okulları ve dil okulları programlarına öğrenci gönderen ülkeler arasında.

Yaz okulları ve dil okulu hakkında kafanızda muhtemelen, nasıl konaklanacğaı ile ilgili soru işaretleri vardır. Amerika’da aile yanı veya okul kampüslerinde konaklayabilirsiniz, bunun yanısıra Amerikan aile hayatı ile tanışıp daha sürekli bir İngilizce ile daha farklı bir deneyime sahip yaz okulları süreci geçirebilirsiniz. Bununla birlikte diğer uluslar arası öğrenciler ile okul yurdunda eğlenceli zaman geçirebilirler.

 

 

Eklenme Tarihi: 2018-05-31 18:21:12