Lütfen bekleyiniz...

Amerika Dil Okulları ve Yaz Okulları: Okul Sonrası İçin Hangi Yaz Okulları Tavsiye Edilir?
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

Amerika Dil Okulları ve Yaz Okulları: Okul Sonrası İçin Hangi Yaz Okulları Tavsiye Edilir?

Amerika Dil Okulları ve Yaz Okulları: Okul Sonrası İçin Hangi Yaz Okulları Tavsiye Edilir?

Amerika dil okulları ve yaz okulları, üniversite kampüslerinde yüksek donanımlı alanlarda gerçekleştirilen dersler nedeniyle tercih ediliyor. New York, Los Angeles, San Diego, San Francisco, Boston, Miami, Washington gibi bölgelerde yoğun olarak eğitim sağlayan Amerika dil okulları, yılın herhangi bir dönemi içerisinde Pazartesi günlerinden başlamak kaydıyla sürdürülebiliyor. Bunun yanısıra aynı şekilde yaz dönemi içerisinde yaz okulları programları başlatılır. Kısaca dil okulları ve yaz okulları arasındaki farklara bakacak olursak; Amerika dil okulları ağırlıklı olarak yıl içi gerçekleştirilen ve akademik takvim içerisinde belirtilen müfredata göre eğitim sağlarlar. Ayrıca ihtiyaçlara göre sınava hazırlık dersleri, mesleki İngilizce dersleri, günlük İngilizce gibi farklı kategorilerde ders veriyorlar. Yaz okulları ise, en büyük farkını daha da hızlandırılmış turlarla ön planda. Ders saatleri blok ders olarak uygulanır ve İngilizce eğitimi akademik takvimden bağımsız bir şekilde bireysel ihtiyaçlara göre şekillendirilir.  Yine, Genel İngilizce, Yoğun İngilizce, İş İngilizcesi ve uzmanlık kursları Amerika yaz okulları ve dil okulları çerçevesinde sağlanıyor.

Örneklendireceğimiz ve yukarıda bahsini ettiğimiz Amerika yaz okulları ve dil okulları, 13 ile 18 yaş grubu tarafından daha yoğun tercih ediliyor. 13 yaştan küçük yaş grupları ise, Amerika’nın mesafesi nedeniyle veliler tarafından tercih edilmiyor.

Her Şeyi İle Amerika Dil Okulları ve Yaz Okulları: Tepeden Tırnağa İngilizce!

13 – 18 yaş grubu öğrenciler haftada 20 ders İngilizce eğitiminin ardından çok çeşitli kültürel ve sportif aktivitelere katılabilir. Amerika’nın çok ünlü şehirlerinde düzenlenen yaz okullarında rehberler ve uzman öğretmenler eşliğinde geziler, sportif aktiviteler, yarışmalara katılıp ünlü park, bahçe ve alış veriş merkezleri ziyaret edilebilir.

Amerika yaz okullarına ve dil okullarına katılan öğrenciler, dünyanın çeşitli  bölgelerinden gelen uluslar arası öğrencilerle tanışma ve farklı kültürler tanıma fırsatı buluyorlar. Japonya, Fransa, Güney Kore, Almanya,İtalya gibi ülkeler yoğun olarak Amerika’ya yaz okulları ve dil okulları programlarına öğrenci gönderen ülkeler arasında.

Yaz okulları ve dil okulu hakkında kafanızda muhtemelen, nasıl konaklanacğaı ile ilgili soru işaretleri vardır. Amerika’da aile yanı veya okul kampüslerinde konaklayabilirsiniz, bunun yanısıra Amerikan aile hayatı ile tanışıp daha sürekli bir İngilizce ile daha farklı bir deneyime sahip yaz okulları süreci geçirebilirsiniz. Bununla birlikte diğer uluslar arası öğrenciler ile okul yurdunda eğlenceli zaman geçirebilirler.

Tavsiye Amerika yaz okulları konusuna bakarsak;

Aslında yaz okulları çerçevesinde gösterilen eğitimin kalitesi açısından pek fazla kalite farkı yok. Seçimlerinizi, eyaletlere göre ve de okul kampüsü şartlarına göre yapabilirsiniz. Bunun yanısıra katılacağınız dil okulları programı çerçevesinde size yakın bir bölgede eğitim almayacak bir Türk olmayacağına dair de emin olmanız, dil gelişimi açısından oldukça mühim.

Birkaç yaz okulu ve dil okulu örneğine bakarsak, Kaplan International’da, Genel İngilizce, Akşam İngilizcesi, Profesyonel İngilizce, Akademik İngilizce, IELTS hazırlık, Cambridge Hazırlık FCE ve CAE çalışmaları yer alır. Dersler haftada minimum 20 maksimum 30 saatlik çalışmalar ile gerçekleştirilir. Fiyat etkiketine dahil olan hizmetler ise, : Havaalanı karşılama ve transferi, sigorta, ders kitabı, İngilizce aktivite ve çalışmalar, ücretsiz wifi, medya merkezi, öğrenci salonu, bilgi teknolojileri paketi.

Bu Amerika yaz okulu fiyatı incelendiğinde, haftalk 320 dolarlık bir fiyat çıkıyor.

Bir başka popüler Amerika yaz okulları ve dil okulları programı incelendiğinde, Stafford House dil okulu programları arasında Genel İngilizce, Akşam İngilizcesi, Profesyonel İngilizce, Akademik İngilizce, IELTS hazırlık, Premium Kurslar ve Küçüklere Yönelik Kurslar yer almaktadır. Dersler haftada 20 ve 30 saatlik çalışmaları kapsayan bir liste ortaya çıkıyor.

Ezcümle; Amerika yaz okulları ve dil okulları çerçevesinde eğitim hedefliyorsanız ilk olarak eyaletin popülasyon özelliklerine, ulular arası öğrenciler açısından hangi avantajları sağlayacağına ve doplu taşıma şartlarını göz önünde bulundurarak bir seçim yapmanız, sizler için veya çocuklarınız için daha iyi bir seçim olacaktır.

Eklenme Tarihi: 2018-04-19 11:13:58