Lütfen bekleyiniz...

Amerika’da Yurtdışı Eğitim İçin Sevis Nedir?
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

Amerika’da Yurtdışı Eğitim İçin Sevis Nedir?

Amerika’da Yurtdışı Eğitim İçin Sevis Nedir?

Yurtdışı eğitim konusunu Amerika’dan yana kullanan kişiler Sevis uygulmasını gerçekleştirmek durumunda kalıyorlar. Elbette bu kategori sadece öğrenci vizesi alanlara uygulanıyor. Bu içeriğimizde, York Education Solutions’ın sizlere sunacağı Sevis programlarıyla ilgili detaylara, Sevis nedir? Nerede uygulanır ve ücreti ne kadardır, gibi detayları içeriyor.Amerika, yabancı öğrencileri ve değişim programlarının katılımcılarını gerekli kurallara uydukları sürece ülkeye kabul eder. Bu çerçevede ülkeye girmiş yabancıların vize statülerinin gerçeklerini iyi kavraması gerekir. SEVIS de yabancı öğrenci ve değişim programları ziyaretçilerinin kesinlikle farkında olması ve kaydolması gereken bir sistemdir. Amerika’da eğitim süresince Dış İşleri Bakanlığına bu konuda aşağıdaki bilgileri verir.

Amerika’da Eğitim İçin Sevis Nedir?

‘’Öğrenci ve değişim Ziyaretçisi Bilgi Sistemi yani, orijinal kısaltmasıyla SEVIS göçmenlik hakkı bulunmayan kişiler hakkında, bu kişilerin Birleşik Devletlerde bulundukları süre boyunca ülke içi güvenliği sağlamak amacıyla geliştirilmiş izleme sistemidir. Bu sisteme göre Work and Travel katılımcıları, diğer değişim programlarının katılımcıları, dil okulu ve üniversite öğrencileri göçmen olma hakkı elde etmedikleri sürece okulları ve sponsorları tarafından ülkedeki durumlarına ilişkin olarak düzenli aralıklarla güvenlik birimlerine rapor edilirler. SEVIS, 1996’da yürürlüğe giren Yasadışı İltica düzenlemesi ve Göçmenlik Zorunlulukları Kanunu, Bölüm 641 uyarınca uygulanır.’’

Sevis Uygulaması Kabulu İçin Gerekli Şartlar Neler?

Öğrenci veya katılımcının vizesi aşağıda belirtilen hallerde iptal edilebilir: Eğitim veya değişim programına belirtilen tarihte mazeretsiz olarak katılmamak Birleşik Devletlerde izinsiz çalışmak Belirtilen tarihten önce ülkeyi terk etmemek gibi hatalar karşışığında Amerika Birleşik Devletleri, hiçbir şekilde uyarı ya da bildirim göndermeksizin sizlerin vizesini iptal ederek tekrar Türkiye’ye gönderecektir. Değişim ziyaretçisi olabilmek için yani, J–1 Vizesi alabilmek için gerekli olan DS–2019 formu sadece katılımcının Sevis’e kaydolması koşuluyla verilebilir.

SEVIS Ücreti Ne Kadar?

SEVIS ücreti, Amerika Birleşik Devletleri’ne eğitim amaçlı giden, I–20 sahibi uluslar arası her öğrencinin ödemesi gereken bir ücrettir. 2004 tarihinden bu yana SEVIS olarak adlandırılan “Öğrenci ve Değişim Ziyaretçi Bilgi Sistemi”ne yapılmaktadır. F ve M vizesi almak için Amerikan vizesine başvuru yapan her öğrenci, vize randevu tarihlerinden en az 3 gün önce SEVIS ücretini online olarak ödemelidir. Sevis ücreti hakkında tüm detaylar için York Education Solutions’ı aramanız yeterlidir.

Sevis ücretini ödemeyen ve kayıtlarda görülmeyen öğrencilerin vize başvuruları işleme alınmıyor.

Sevis Uygulaması Nasıl Aktif Ediliyor?

Amerika’ya giriş yaptıktan sonra 3 gün içersinde http://www.mysevis.com adresinden katıldığınız program seçilerek bulunduğunuz adresi giriniz! Bu işlem her yer adres değişikliği yapıldığında tekrarlanmalıdır!

SEVIS için aşağıda bahsettiğimiz bilgilerin bildirilmesi çok önemli.

DS – 2019 numaranız,Amerika’da kaldığınız yerin adresi, çalıştığınız yerin adresi, supervisor/müdürünüz ya da sponsorunu hakkında bilgi ve son olarak da –mail adresiniz, muhakkak Sevis başvurusu esnasında doldurulmak ve karşı tarafa bildirilmek zorundadır.

Sevis Kayıtı Zorunlu Mudur?

Evet, Sevis kayıtı özellikle Amerika’da eğitim için öğrencilere yönelik zorunlu bir servistir. SEVIS’lerini aktive etmeyenler nedeni her ne olursa olsun programdan atılırlar, Kovulan öğrencilerin öğrencinin bir an önce ülkeyi terk etmesi istenir. Bununla igili hiçbir şekilde alternatif ya da bahane kabul etmiyorlar

Sevis ile İlgili En Önemli Bilgiler: Sevis Kayıt Nasıl Yapılır?

Amerika’da lise eğitimi için kayıt olurken doldurduğunuz application form’a yazdığınız ABD’ye giriş tarihiniz çok önemlidir. Buraya yazdığınız tarihte Amerika’ya giriş yapmazsanız, Sevis’i aktive edemezsiniz. Sevis’i aktive edemezseniz de programdan atılırsınız, ya da yeni tarihli DS 2019 formu bastırtmak zorunda kalırsınız ki bu da yeni bir masraf demektir. Bu bakımdan gideceğiniz tarihi lütfen belirleyin ve kendinize bir takvim oluşturabilirsiniz! Eğer kaldığınız yeri değiştirdiyseniz mutlaka tekrar kayıt yapıp bildirmeniz gerektiğini de unutmayın!

Sevis ve Amerika Vizesi İçin Danışmanlık Ücretleri

Bu iki detaylı ve oldukça mühim detaylarla ile ilgili çok fazla söyleceğimiz şey var. Dolayısıyla, Sevis ve Amerika vizesi için danışmanlık ücretlerimizi öğrenebilmek için Nişantaşı’daki ofisimizi ziyaret edebilir ya da telefondan yardım alabilirsiniz. Sık sorulan sorulardan bir tanesi de; Amerika vizesi için uygulanan fotoğraf formatıdır. 4)Fotoğraf (5x5) Fotoğrafın boyutları 50 mm x 50 mm olmalıdır ve baş fotoğrafın ortasında yer almalıdır. Saçın üst kısmından çenenin alt kısmına kadar olan baş mesafesi/uzunluğu 25 mm - 35 mm olmalıdır.

Göz seviyesi de fotoğrafın alt hizasından itibaren 28 mm - 35 mm olmalıdır. Lütfen fotoğrafçıya bu bilgileri veriniz, aksi takdirde format uymadığı için sistem fotoğrafı kabul etmeyebiliyor. 2 adet fotoğraf getirmeniz yeterli bir detay.Elbette, konsolosluk yerleşkelerinde bulunan fotoğrafçılık bayileri de sizlere bu konuyla ilgili yardımcı olacaktır.

Sevis ücretleri, danışmanlık ücretleri ve Amerika’da yurtdışı eğitim alma konusunda tüm detayları öğrenebilmeniz ve de daha nitelikli bir servis sağlayabilmek adına; Nişantaşı’ndaki ofisimize ya da telefon ile danışmanızda fayda var.

Eklenme Tarihi: 2018-06-01 16:34:58