Lütfen bekleyiniz...

Amerika’da Yurt Dışı Dil Okulu Dönemi: Tam 15 Disiplinde Yaz Okulları!
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

Amerika’da Yurt Dışı Dil Okulu Dönemi: Tam 15 Disiplinde Yaz Okulları!

Amerika’da Yurt Dışı Dil Okulu Dönemi: Tam 15 Disiplinde Yaz Okulları!

Üniversite öğrencileri için ABD yaz okulu programları yavaş yavaş duyuruldu. Akademik takvimin son çeyreği ve yaz okullarına başvuru için kısa bir süre kaldı. Başvurulardan önce, öğrencileri bilgilendirmek amacıyla tüm Amerikan üniversiteleri yaz okulları çerçevesinde yürüteceği disiplinlerin, açacağı bölümlerin duyurusunu gerçekleştirdiler.  Bu yılın dil okulları trendi özellikle 3 disiplinden ve bölümden oluşuyor; hukuk, teknoloji ve IT, spor ve medya öğrencilerin üzerine yoğunlaştığı konular. Bunun yanısıra mimarlık, orman mühendisliği, eğitim bilimleri, çevre bilimi, insan hakları çalışmaları da 2018 yılı yazında üniversitelerin ve öğrencilerin üzerine yoğunlaşacağı programlardan.

Harvard Üniversitesi’nin dil okulu çerçevesinde açtığı disiplinlerden biri olan,  sosyal bilimler disiplini altında politikaya giriş, kitle iletişimi gibi bölümler de bu yılın yaz okulları programları içerisinde en dikkat çekici programlardan bir tanesi.

Amerika Dil Okulu Programlarına Nasıl Başvurabilirim? Yaz Okullarına Nasıl Başvurulur, Şartlar Neler?

Dil okulu başvurusu için, şartlarını ve adım adım yapılması gereken detaylar, ABD dışından katılım sağlayacak öğrenci grupları için farklı işliyor. Dil okulu başvurusu için en önemli detaylardan bir tanesi, üniversite puanlarının yüksek olması, akademik olarak yazılan tavsiye mektupları ve akademik niyet mektupları büyük önem taşıyor. Üniversiteler, özellikle Harvard, UCLA gibi isimler 2 bölüme başvuru yapılmasını tavsiye ediyorlar.

Boston Üniversitesinin uluslar arası öğrencilere duyurduğu dil okulu programı 2 bölüme ayrıldı. ‘Summer 1’ olarak adlandırılan ilk program,  22 Nisan tarihinde sona eriyor. ‘ Summer 2’ olarak adlandırılan ikinci dil okulu başvuru tarihi ise,  2 Temmuz ayında sona erecek.  Amerikan Üniversiteleri, dil okulları başvuru tarihleri ile ilgili detayları aşağı yukarı bu tarihler aralığında veriyor.

Amerika dil okulları, en temelinde IELTS, TOEFL amaçlı eğitimler sağlarken çeşitli varyasyonlarla da İngilizce eğitimi sağlıyor. Akademik İngilizce, FCE ve CAE çalışmaları, iş İngilizcesi, genel İngilizce ve ayrıca öğrencinin eksik kaldığı İngilizce alanlarına da takviyeler sağlayarak, haftalık programlarla bu yaz okulları dönemi tamamlanır. Ortalama ders saati ise ortalama 30 veya 40 saattir.

 

 

Dil ve Yaz Okulları Seviyesinde, UCLA Farklı Bir Şeyler Deniyor!

Dil Okulu işini fazlasıyla ciddiye alan UCLA, yeşil kart sahiplerine, basın ve gazetecilik okulu okuyan üniversitelilere çevrim içi yaz okulu programı ile birlikte kendi kampüslerinde de çeşitli fırsatlar tanıyacaklar. UCLA, bu sezon için şimdiye kadar başvurmuş 1,500 uluslar arası öğrenci için 2,500’den fazla dil okulu programı duyurdu. Bu yaz okulu programları, 3 farklı kategoride inceleniyor.

UCLA Standart Yaz Okulu: Session 1 ve Session 2’den oluşan ve kariyer odaklı geliştirilen yaz okulu programı olarak duyuruldu. Özellikle uluslar arası öğrenciler için geliştirildi ve akademik kadro da akademik kariyerin yanısıra iş dünyasında da kariyer sağlamış eğitmenlerden oluşturuldu.

UCLA Geliştirilmiş Yaz Okulu: Öğrencinin, standart akademik yılı içerisinde okuduğu üniversiteye yönelik hazırlanan akademik mektuplar, yanısıra standart yaz okulu çerçevesinde verilen eğitimlerin daha da yüksek seviyeye taşınmasını pekiştiriyor. 

Çevrim içi Yaz Okulu:  Webinar formatında sağlanan çevrim içi yaz okulu, sadece UCLA öğrencilerine yönelik bir yaz okulu çeşidi. Lakin uluslar arası öğrenciler için geliştirilen ‘melez’ kurslar, hem fiziksel yaz okulu programlarını hem de çevrim içi programları aynı anda paket halinde barındırıyor.

 

 

 

 

Eklenme Tarihi: 2018-04-16 15:06:32