Lütfen bekleyiniz...

Amerika’da Yeni Nesil Yaz Okulu: Dijital Medya, Robotik, Tasarım ve Kodlama!
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

Amerika’da Yeni Nesil Yaz Okulu: Dijital Medya, Robotik, Tasarım ve Kodlama!

Amerika’da Yeni Nesil Yaz Okulu: Dijital Medya, Robotik, Tasarım ve Kodlama!

Dijital medya, robotik, tasarım ve kodlama konusunda elit seviyede olan Amerika’da yeni nesil yaz okulu ile 5-17 yaş aralığına dijital medya, teknoloji geliştiriciliği, fotoğrafçılık, film yapımcılığı gibi pekçok güzel sanatlar alanında ve mühendislik alanında eğitimler sağlıyor. Yani, Amerika’da yaz okulları artık sadece İngilizce eğitimini değil, İngilizce ile sanat ve bilim dallarını harmanlayarak gelecek nesilleri sanat ve mühendislikle birleştirmeye çalışıyorlar.  Amerika’da yaz okulu terchihinde bulunmadan önce hangi yaz okulları programları çerçevesinde bu eğitimleri alabiliriz?

Amerika’da yaz okulu çerçevesinde yeni başlatılan Digital Media Academy çerçevesinde öğrenciler, film, fotoğrafçılık, 3D modelleme ve tasarlama, gazetecilik, programlama, robotik geliştirme, oyun geliştirme ve oyun tasarlama konusunda uygulamalı eğitimler alıyorlar. Fotoğraf ve film kursundan örnek vermek gerekirse; içeriğinde video kurgulamadan; animasyon geliştiriciliğine; mobil gazeteciliğe kadar her dalda eğitimler sağlanıyor. Elbette bunun gibi yaz okulu projeleri, Amerika, İngiltere, Fransa, İspanya, Malta, İtalya ve Kanada olmak üzere birçok ülkede bu tarz yaz okulu organizasyonları yavaş yavaş ortaya çıkıyor. Aileler ve öğrenciler beklenti ve tercihlerine göre istediklerine karar verebilirler. Zira bu programların esnekliği, uzadıkça uzayabiliyor. Sadece film eğitimi altında 10 farklı kurs ve konu bulunuyor.

Amerika’da Yaz Okulları Çerçevesinde Hangi Dallarda Eğitim Alabiliriz?

Amerika'da yaz okulları programını seçenler birçok alternatif akademi ders görmeye fırsat bulabiliyorlar. Bunlar içerisinden beklenti ve hedeflerine uygun olanları, istedikleri lokasyonları seçme şansına da sahipler. Amerika’da yaz okulu ile öğrencilere birçok sosyal aktivite imkan sunan okullar, öğrencilere, yükselişte olan sektörel alanlar doğrultusunda uygulamalı eğitimler sağlayarak, çocukları geleceğe hazırlıyorlar. Elbette, bir yaz tatili söz konusu ve  bunun yanında kültürel ve spor aktiviteleri ile sürekli öğretme ve geliştirme merkezli olduklarını bilmek gerekiyor.

Elbette söz konusu konular; modelleme, büyük veri, teknoloji, video üretimi gibi alanlar ve çocukların bir beyin yorgunluğu olacaktır. Buna karşın, Amerika'da yaz okulu ile yapılacak aktiviteler denilince özellikle akla outdoor aktiviteleri ve ünlü plajlar gelir. Boston, Los Angeles,San Diego, Manhattan, New York, New Haven, Philadelphia gibi birçok ünlü şehirde ve Kaliforniya’da çeşitli aktiviteler, Florida gibi ünlü sahillerde doyurucu aktivitelerle, Amerika yaz okulu öğrenciler iiçin unutulmaz bir deneyim olacaktır.

 

5 yaş ile 17 yaş aralıklarına göre ayrılan programlar ve konaklama çeşitleriyle okullar, öğrencilerin kendilerini rahat ve güvende hissetmeleri ilk öncelik olduğunun bilincindedirler. Bu yüzden kontrollü bir yerleştirme yapmaktadırlar. Aile yanı, yurt gibi konaklama alternatiflerini de göz önünde bulundurursak ve böylece yaşam standartlarını da öğrencilerin beklentilerine uygun bir eşleme ile katılımlar sağlanır.

Amerika’da Yaz Okulu Çerçevesinde Kodlama ve Teknoloji Geliştiriciliği

Yaz okulu ile teknoloji sektörüne atılım gerçekleştirmek istiyorsanız; 8 ile 17 yaş aralığına yönelik geliştirilen yaz okulu programlarından faydalanabiliyorsunuz. Amerika’da müfredata giren yaz okulu ile, programlama kursları ile; veri bilimleri, Java programlama, oyun geliştiriciliği ve oyun kodlama, Python ve Python ile oyun kodlama, iOS oyun geliştirciliği ve iOS oyun programlama, siber güvenlik ve etik hacking, Minecraft oyunu ile Java geliştirme ve oyun kodlama ile ilgili karakter üretme dersleri veriliyor.  Teknoloji alanında bir diğer kurslar ise robotik alanında. Bir açık kaynak kontrollörü olan Arduino ile robot geliştiriciliği, Raspberry Pi ile elektrik mühendisliği, elektronik ekosistemlerini geliştirme, LEGO teknolojileriyle robotik geliştiricilik gibi farklı farklı varyasyonlarla robot geliştirme dersleri veriliyor.

Bu derslerin arasında en çok dikkat çeken detayi se Arduino ile robotik geliştirme. Arduino nedir, sorusunu soracak olursanız; temel açıdan bir tür kart aslında... Size uygun Arduino kartını seçip üzerine, Arduino’nun kütüphanesi nezninde gerekli güncellemeleri ve hamleleri yaparak bir çeşit üretim devresi tasarlanıyor. Arduino’ya yönelik gerekli güncellemeleri aldıktan sonra bilgisayar, USB kablosu, çeşitli dirençler, ledler, butonlar, breadboard, bağlantı ve atlama kabloları, çeşitli sensörler, LCD ler gibi bazı malzemelerle çeşitli malzemelere ihtiyacınız olacaktır.

Elbette bu yazılanlar gözünüzü korkutmasın, bu alanların pekçoğu çeşitli oyunlar ve aktiviteler eşliğinde çocuklara öğretiliyor. Unutmadan; yaş ortalaması sadece 5 yaş ile 17 yaş aralığı için. Diğer tüm detayları Yurtdışı Eğitim Danışmanlarımızdan öğrenebilirsiniz.

Amerika Yaz Okulu ile Sağlanan Alan Derslerinde Film Yapımcılığı ve Fotoğrafçılık Kursları da Var

Konvensiyonel veya dijital medyanın her zaman ihtiyaç duyduğu iki alan; fotoğrafçılık, video üreticiliği, studio dersleri, film üretim programları, animasyonlar, dijital fotoğrafçılık, mobilize gazetecilik gibi pekçok alt gruplar da, Amerika yaz okulu programları ile sizlere sunuluyor. Örneklendirmek gerekirse; Dijital fotoğrafçılık kursu programları, 12 yaş ile 17 yaş aralığındaki öğrencileri kabul ediyor. İngilizce seviyesi, begginer ile intermadiate arasında. Bu kurs çerçevesinde, DSRL fotoğraf makinesi eğitimi, yarı-DSRL makinelerle fotoğraf çekimleri ve bunun yanısıra montaj ve Photoshop dersleri de bu yaş aralığına öğretiliyor.

Sonuç olarak, Amerika yaz okulu programları artık teorik değil, bilimsel ve sanatsal alanlarlarda da gençlere eğitimler sağlıyorlar. Daha fazla bilgi için York Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı’ndan bilgi alabilirsiniz.

 

 

 

Eklenme Tarihi: 2018-04-26 14:07:00