Lütfen bekleyiniz...

Amerika’da Üniversite Öncesi Yaz Okulları
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

Amerika’da Üniversite Öncesi Yaz Okulları

Amerika’da Üniversite Öncesi Yaz Okulları

Maksimum 18 yaşa kadar katılımcılar alabilen Amerika yaz okulları, üniversite eğitimi öncesinde sınav geçme programları, hazırlık atlama programları, konuşma ve yazma İngilizcesine odaklanan eğitim anlayışıyla yoğun olarak tavsiye ediliyor. Amerika’da, klasik yaz okullarının yanısıra yoğun yaz okulları, kodlama ve tasarım odaklı yaz okulları ve ayrıca müzik ve spor ağırlıklı Amerika yaz okulları ile üniversitede eğitim alacağınız üniversitelere şimdiden hazırlık yapabilirsiniz. 18 yaşa kadar kabul olsa da; ağırlıklı olarak 16, 17 ve 18 yaş ortalaması, üniversite çalışmalarına odaklı olarak Amerika’da yaz okulları ile katılım sağlayabiliyor.

Elbette, Türkiye’deki İngilizce seviyesiyle üniversite hayatı sürdürülebilir lakin üniversite ortamında öğrencilerin seçtikleri bölüm, İngilizce ağırlıklı olarak gösteriliyor ve İngilizce temel eğitimi, gramer eğitimleri verilmeden direkt olarak İngilizce ders içeriklerine geçilir. Yani, eğer üniversitede o bölümü kazandıysanız, İngilizce bildiğiniz en başında kabul edilir.  Bu yüzden, üniversite öncesi Amerika’da yaz okulları programları, üniversite hayatınızı biraz daha kolaylaştırabilirler.

Amerika’da Üniversite Odaklı Yaz Okulları; Yoğunlaştırılmış Derslerle Daha Etkili

Redwing Yale’in sunduğu yoğun yaz okulları programı iyi bir örnek olabilir. Amerika’daki bu yaz okulları programı, Yale üniversitesinin kampüslerinde gerçekleştiriliyor ve sadece Amerika’nın değil, dünyaca en çok tanınan ve itibarlı üniversitenin kampüsünde İngilizce dil eğitimi alabilirsiniz. Zira, Amerika yaz okulları içerisinde yer alan ‘yoğun’ programlar ağırlıklı olarak üniversite eğitimine odaklanan dersler alınır.

Harvard, MIT, Brown University ve Columbia University’e yönelik gerçekleştirilen turlar, Amerika’daki Redwing Yale’in sunduğu yaz okulları programları, sizleri vizyon açısından da üniversite eğitimine tamamiyle hazırlayacaktır. Amerika’da yer alan yaz okulu programları daha çok üniversite veya liselerin kampüslerinde gerçekleştirilmekle birlikte haftalık 20 saatten 30 saate kadar yükselen saat İngilizce dersleri haricinde pek çok aktivite ve geziyle dolu olan oldukça eğlenceli bir program sunmaktadır. Ayrıca bunun yanı sıra SAT hazırlık kursları da veren yaz okulları öğrencilerini en iyi şekilde ağırlama amacı içerisinde. 17-18 yaş arası öğrencilerin dünyanın önde gelen üniversitelerinde yaşadıkları bu deneyim, onlara gelecek planları üzerine düşünme imkanı da sağlamış olur. Böylece öğrenciler daha erken yaşlardan kendilerine hayatları için belirli hedefler koyup bu doğrultuda adımlar atabilirler. Son derece güvenli olan bu yaz okulu programları çocuğunuzun aynı zamanda kendi başına bir şeyler yapabilme isteğini de kuvvetlendirip ona öz güven kazandıracaktır.

Amerika’da Plus Programlar ile Yaz Okulları: Spor ve Müzik

Eğer spor odaklı bir üniversite eğitimi alacaksanız ya da bir güzel sanatlar fakültesi öğrenimi alacaksanız, Amerika’da plus programlar ile hazırlanan yaz okulları tam olarak size göre. Bir örnek yaz okulu vermek gerekirse; LAL Fort Lauderdape Plus Yaz Okulları, tam da güzel sanatlar alanında üniversite eğitimi alacak kişilere göre tasarlandı. Amerika’da bu yaz okulları programı dahilinde Miami Beach, Dolphin Mall, Miami Seaquarium, Nasa Kennedy Space Center, Key Largo, Rapids Water Park, Lion Country Safari, Jungle Island ve Zoo Miami'ye eğitici ve kültürel geziler düzenlenir.

Amerika’da Yaz Okulları Konaklama Şartları

Yaz okulu programları için Amerika’yı tercih eden öğrenciler çoğunlukla okul yurtlarında ve kampüs içerisinde birlikte konaklamaktadırlar. Tek veya iki kişilik olan paylaşımlı ve paylaşımsız banyoları bulunan odalara sahip olan yurtlar 24 saat de güvenlik hizmetine sahip. Fakat bunun dışında yörede yaşayan ailelerin yanında konaklayan öğrenciler de olmakla birlikte, bu öğrencilerin sabah kahvaltı ve akşam yemekleri ailenin sorumluluğundadır.

Çocuklarını yurt dışında yaz okuluna göndermeyi düşünen velilerin Amerika’daki saat farkını da göz önünde bulundurmaları, New York, Miami ve Boston gibi daha doğuda bulunan şehirlerde 7 saat olan farkın, Los Angeles, San Diego ve Seattle gibi batı taraflarda yer alan şehirlerde ise 10 saatlik bir farka çıktığı bilinerek öğrenciler buraya yollanmalı. Doğal olarak yaş ortalaması göz önünde bulundurulduğunda saat ortalamalarını bilmek gerekiyor. Çünkü veliler öğrencilerle konuşmak istediklerinde saat farkı sebebiyle kimi zaman bu konuda başarısız olabilmekte ve panik yaşamaktadırlar.

Amerika’da yaz okulları için çoğunlukla B1/B2 vizesi uygun görülebilir. Ancak haftada 18 saati aşan ders programı uygulanan okullarda bu yoğun ders içeriği sebebiyle öğrenci vizesi olan F1 vizesi de veriliyor.  Öğrenciler gerekli belgeleri tamamladıktan sonra Amerikan konsolosluğuna giderek vize memuruyla birebir görüşme yaparak vizelerini alabilirler. Ancak, yaz okulları programları arasında seçim yapmadan önce, danışmanlarımız vize konusunda muhakkak destek sağlayacaklardır. Bir yaz okulları örneğine bakacak olursak; LAL Language Centres Plus Programı ile öğrencilerin spor ve müziğe olan yatkınlıklarını, ingilizce dil eğitimi ile birleştirip harmanlamıştır. Gezi ve aktiviteler ile süslenen programda uzman eğitmenler ile birlikte çok şey öğreneceksiniz. Spor programını geçen öğrenciler haftalık 10 saat daha ekstra ders alırlar. Basketbol, binicilik, golf ve tenis eğitimlerini uzman eğitmenler ile gerçekleştirirler. Spor dallarında başarılı olmanın sırrı ve nasıl antrenman yapılması gerektiği konusunda ayrıntıları keşfedeceksiniz.  Ayrıca opsiyonel olarak spor dışında müzik programı da sunulmuş. Müzik grubu provaları, şarkı besteleme, ses ve ekipman yönetimi, şarkı tanıtımı ve pazarlama konusunda eğitim alırlar. DJ' liğe ilgi gösteren öğrenciler için de ayrıca bir program bulunuyor.

 

Eklenme Tarihi: 2018-05-21 16:23:21