Lütfen bekleyiniz...

Amerika’da Şirketler İçin Toplu İngilizce Eğitimi
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

Amerika’da Şirketler İçin Toplu İngilizce Eğitimi

Amerika’da Şirketler İçin Toplu İngilizce Eğitimi

Yıllık tatil dönemi geldi de çattı. Bu dönemi, bazı şirketler yurtdışında İngilizce eğitimi için ayırmayı tercih ediyorlar. Bu programların içeriğinde tatil gezisi ve şehir turları gibi içeriklerin de olmasıyla toplu halde katılan şirketler, İngilizce eğitim ile birlikte tatillerini de ekleyebiliyorlar.  Şirket çalışanları ya da bireysel olarak İngilizce dil okulu programlarına katılımlar birebir sektörel İngilizce eğitimi ya da özel ders halinde de tercih edilebilir. Üstelik, Amerika dil okulları programlarının ardından alacağınız sertifikalar da, yurtdışında eğitim sonrası iş hayatınızı direkt olarak etkileyecektir.

Kozmopolit yapısı sayesinde farklı kültürleri tanıyıp analiz edebilirsiniz. her farklı deneyimden öğrenceğiniz bir şey olduğunu unutmamakta fayda var.

Amerika Dil Okulları Hangi Seviyede Katılımcı Alıyor?

Konaklama seçenekleri açısından Amerika çok çeşitli imkanlara sahiptir. Bütçenize uygun istediğiniz konaklama seçeneğini sürekli duyduğunuz dünyaca ünlü şehirlerin hepsinde bulabilirsiniz. Amerika’da dil okulları programlarını almak için her hangi bir şart aranmasa da; bütün okullar sizlerden intermediate seviyesinde bir İngilizce seviyesi bekleyeceklerdir. Zira, Amerika dil okulları ile hazırlanabileceğiniz sektörel sınav hazırlıklarına katılım sağlayacaksanız, elbette advanced seviye ve biraz daha çevresindeki seviyeler daha uygun olabilir. Devamlılıkla pratik yaparak aktif şekilde İngilizce eğitimi alacağınız dil okulları sayesinde içinizde ki potansiyelin farkına varabilirsiniz.

Amerika Dil Okulları, Şirket Katılımcılarına Hangi Eğitimleri Veriyor?

Amerika dil okulları programlarının eğitim içerikleri, blok, yani iki dersin birleşmesiyle oluşan derslerden oluşsa da bu durum iletişim odaklı bir eğitimle sağlandığı için tamamiyle öğrenciyi sıkmadan, teşvik ederek ve İngilizce’yi severek öğrenmesini sağlamak üzerine kurulu. Öğrenci gerçek biraz daha içe kapanık ve bu durum eğitimini etkiliyorsa, Amerika dil okulları çerçevesinde hizmet veren eğitmenler muhakkak bu durumun üstesinden öğrencinin leyhine olacak bir şekilde geliyorlar. Bundan yola çıkarak öğrencilerle sürekli iletişim içerisinde olup gelişimleri takip edilecek.

Dil Okulunda, Özellikle Sektörel Amaçlı Katılımlarda Kaç Aylık Eğitim Alabilirim?

Amerika’da dil eğitimi süresi tamamen size bağlıdır. Bu süre birkaç haftadan iki yıla kadar uzayabilir. Fakat öğrendiklerinizin kalıcı olmasını istiyorsanız en az 2 aylık bir eğitim sürecinden geçmeniz  tavsiye edilir. Amerika’da dil eğitimi program türleri olarak  genel İngilizce, yoğun İngilizce gibi standart kursların yanı sıra; sektörel İngilizce, kelime öğrenimi odaklı İngilizce dil eğitimi, şirket yöneticilerine yönelik eğitimlerin yanısıra mesleki giriş sınavlarına hazırlık programları, çeşitli sertifika programları ve iş hayatınıza yönelik konuşma ve anlatma İngilizcesi, tıp İngilizcesi eğitimleri gibi oldukça geniş yelpazeye zengin seçenekler sunar. Belki de,  sektörel faaliyetlerine Amerika Birleşik Devletleri’nde devam etmek isteyen katılımcılar özellikle şirket kampüsü yakınlarında eğitim sunan okulları tercih edebilir ve lisans eğitimleri öncesi oryantasyonlarını sağlamış olurlar.

Amerika Dil Okulları ile Tercih Edilen Grup Katılımlı Programlardan Bir Diğeri: İş Meselesi!

İş İngilizcesi gerçekten mühim bir konu. Sözleşmeler, şirket içerisindeki hem yönetici olsun hem de beyaz yakalı personel olsun yabancı personelle İngilizce anlaşabilmek, profesyonel bir seviyede İngilizce dil bilgisi istiyor. Bu sorunların üstesinden gelinmesi için de; Amerika dil okulları çerçevesinde iş İngilizcesi grupları kuruldu. Sözleşmeler, hitap şekilleri ve şirket içerisinde yöneticileri ve beyaz yakalıları etkileyebilecek tüm İngilizce dil prosedürleri, bu Amerika dil okulları çerçevesinde daha da kolaylaşacak.

Amerika dil okulları sayesinde Amerika’nın zengin teknolojik imkanlarından yararlanarak İngilizce öğrenebilirsiniz. Okullarda ki sınıflar görsel ve işitsel teknolojik materyallerle donatıldı. Yani, Amerika dil okulları ile İngilizce sunum yapma, sözleşme hazırlama, materyal üretme gibi detayları sınıf ortamında uygulamalı bir şekilde geliştireceksiniz.

Amerika’da İş İngilizcesi İçin Örnek Dil Okulu

Uluslararası öğrenciler genellikle New York, Boston, San Francisco, Los Angeles, San Diego, Berkeley, Washington ve Chicago gibi herkesin bildiği dünyaca ünlü metropolleri tercih ediyorlar. Örneklendiirebileceğimiz Amerika dil okulu programı ise, New York Times meydanında eğitim sağlayan bir dil okulu programı; EC New York. Sadece iş İngilizcesi değil, aynı zamanda da  ihtiyaca yönelik olarak bir çok alanda dil eğitimi imkanı bulunur. Bunların arasında; Genel İngilizce, Çalışma Amaçlı İngilizce, İngilizce Akademik Dönem, Higher Score IELTS, DELF/DALF Sınavı Hazırlık, Üniversiteye Kabul Hizmetleri alanlarına yönelik çalışmalar yer alır. Amerika dil okulu eğitimleri haftada minimum 20 ve maximum 30 saatlik dersler ile gerçekleştirilir.

Amerika, okul tercihi yaparken asla zorlanmayacağınız ülkelerden biridir, çünkü planladığınız bütçeye, katılmak istediğiniz eğitim türüne, hobilerinize ve sosyal yaşantınıza uygun bir şehir mutlaka bulacaksınız. Öğrencilerin öncelikli olarak tercih ettiği şehirler arasında ülkenin kuzey doğusunda yer alan New York, Boston, Washington DC, batı’da bilişimin ve film sektöründen gelebilecek katılımcılar; bu sektörün öncüsü San Francisco, Los Angeles ve San Diego, bunun yanı sıra güney doğu’da Florida eyaleti ile Miami, kuzeyde spor sanat ve tarihin şehri Chicago, Seattle öncelikli tercihleriniz olabilir elbette. Amerika Birleşik Devletleri’nde tüm eyaletlerde dil okulu imkanı bulunuyor. İster üniversite kampüslerinde, isterseniz de kolejlerde ya da şehir merkezinde yer alan dil okulu binalarında eğitim alabilirsiniz.

Eklenme Tarihi: 2018-06-12 12:01:49