Lütfen bekleyiniz...

Amerika'da Sınavsız Üniversite
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

Amerika'da Sınavsız Üniversite

Amerika'da Sınavsız Üniversite

Amerika'da sınavsız üniversite eğitimi almak gayet mümkün. Hal böyle olunca, doğal olarak Amerika’da üniversite eğitimi, genel haliyle daha mümkün hale geldi. Amerika’da üniversite eğitimi için,  bir yurtdışı eğitim programı ile sınavsız üniversite için program alabilirsiniz. Programın adı; pathway program. Basitçe anlatmak gerekirse; Amerika’da üniversite bünyesinde bir yıllık hazırlık eğitimi alıyorsunuz ve genel olarak IELTS 5.5 ile 7 not gereksinimi ortadan kalkıyor. Elbette, Amerika’da sınavsız üniversite eğitimi için başlıngıç ile bitiriş dönemindeki İngilizce dil bilginizde ve öğrencilik gelişiminize bağlı. Amerika’da üniversite fikrini daha da bir somutlaştıran üniversite hazırlık programı içerisinde çeşitli deneme sınavları uygulanacak ve bu sınav – test performanslarınız da oldukça önemli.

Amerika'da Sınavsız Üniversite Şartları

Amerika'da lisans eğitimi almak için basit olarak izleyebileceğiniz iki yöntem vardır. Ya doğrudan dört yıllık bir üniversiteye başvuru yapabilirsiniz, ya da iki yıllık Yüksek Okul kaydı yaptırdıktan sonra, 3.ve 4. yıllar için dilediğiniz bir üniversiteye devam ederek lisans tamamlayabilirsiniz. Her iki tercihte de sonuç olarak 4 yıllık bir üniversitenin lisans diplomasını alırsınız. Yani Amerika’da üniversite eğitimi ile 1. sınıftan 2. sınıfa geçişte ya da 3. sınıftan son sınıfta mezuniyet için kullanabilirsiniz.

Community College olarak adlandırılan üniversite Amerika'da yüksek öğrenim için en çok tercih edilen başlangıç biçimidir. Bunun 3 temel sebebi vardır. Birincisi, Yüksek okullara kayıt yaptırmak ve kabul almak , 4 yıllık üniversitelere göre çok daha kolay ve zahmetsizdir. Çoğu zaman yüksek bir TOEFL derecesine ya da SAT sınavına girmek zorunda kalmaksızın eğitime kabul edilirsiniz. Eğer, bir yıllık pathway olarak adlandırılan Amerika’da üniversite hazırlık sisteminden faydalanabilecek durumda değilseniz ikinci seçenek olarak, community college’lar oldukça uygun fiyatlı bir Amerika’da üniversite deneyimi yaşatabilir. Bu yurtdışı eğitim programları, dört yıllık üniversitelere kıyasla çok daha ekonomiktir. İlk yılınızı bu okullarda geçirerek çok önemli miktarda tasarruf edebilirsiniz. Üçüncüsü ise, 2 yıllık yüksek okullardan mezun olan öğrenciler, Amerika'daki 4 yıllık üniversitelerin çoğuna doğrudan kabul edilirler ve eğitimlerine hiçbir aksama olmadan rahatlıkla devam edebilirler, ve bitirdikleri üniversitenin de diplomasını aldıkları için 2 diplomaya birden sahip olurlar.

 

Eğer tercihiniz 4 yıllık bir üniversiteye doğrudan kabul edilmek ise, o halde iki sınava girmeniz gerekiyor. TOEFL ve SAT. Bu sınavlardan alacak olduğunuz puanlar ile, lise not ortalamanız, başvurduğunuz üniversiteye kabul için çok önemlidir. Eğer İngilizce seviyeniz TOEFL ve SAT sınavlarını geçmek için yeterli değilse, ozaman öncelikle bir üniversiteye hazırlık programına katılarak bu eksiklerinizi gidermeniz gerekir. ELT bu aşamada size Amerikanın en güçlü iki kuruluşu ile mükemmel bir destek veriyor.

Yurtdışı Eğitim Programları, Üniversite Eğitiminizi Devam Etirebilir!

Amerika'da üniversite eğitimi almak isteyenlere, Amerika'nın dil okulları da sizleri lisans ya da lisans üstü eğitimlere hazırlayabilir. Yüzlerce üniversiteyi tüm detaylarıyla inceleyebilir, birbiriyle karşılaştırabilir, araştırmalarınızı kayıt altına alabilirsiniz. Yaptığınız araştırmanın detaylarını ELT danışmanlarıyla görüşerek sağlıklı karar verebilecek ve şartlı kabulünüzü hemen alabileceksiniz!

Yurtdışında eğitim almaya karar vermek kadar, bu eğitimi nerede alacağınıza karar vermek de çok önemlidir. Amerikan üniversiteleri size izlerini yaşam boyu taşıyacağınız önemli avantaj ve donanımlar sağlıyor. Amerikada üniversite eğitimi almak birçok avantajı da beraberinde getiriyor. Üniversite eğitiminizi nasıl ve nerede alacağınıza karar verirken bu avantajları dikkatle incelemenizi öneriyoruz.

Amerika’da Üniversite İçin Türkiye’de Sınav Gerekmiyor!

Amerikada üniversite eğitimi almak için Türkiye'de üniversite sınavını kazanmış olma şartı aranmıyor. Lise diplomanız ve not ortalamanız ile üniversitelere başvuru yapabilirsiniz. Lise eğitiminizin son yılında üniversite sınavına hazırlanmak yerine, dil eğitimi ve diğer akademik hazırlıkları tamamlamanız, kendinizi bir Amerikan üniversitesinde eğitim almaya hazırlamanız çok daha kolay ve mantıklı olacaktır.

 Amerika’da bir üniversite ile alacağınız diploma ile dünyanın her yerinde tercih edilir, fark edilir, saygın bir kariyer oluşturabilirsiniz. Bir Amerikan üniversitesinden mezun olduğunuzda sizle aynı bölümde okumuş olan onbinlerce adayın önüne geçebilir, çok daha aranan ve tercih edilen bir aday olabilirsiniz. Amerikada bir üniversite diploması alan pekçok kişi dünyanın en önemli uluslar arası şirketlerinde görev almakta, kariyer yapmaktadır.

Bir vakıf üniversitesinde okumuş olmak ya da o üniversitenin diplomasına sahip olmak çoğu zaman size bir ayrıcalık sağlamaz, sıradan bir üniversite mezunu olmaktan ileri götürmez. Türkiye'deki vakıf üniversitelerine ödeyeceğiniz ücretlerle Amerika'da rahatlıkla eğitim alabilir, tüm dünyada geçerli ve prestijli bir diplomanın sahibi olarak hem Türkiye hem de yurtdışında daha büyük bir kariyer hedefleyebilirsiniz.

Amerika’da üniversite eğitimi almak size sadece iyi bir eğitim ve diploma kazandırmakla kalmıyor, aynı zamanda çok güçlü bir kültürel gelişim ve özgüven geliştirme dönemi yaşamanızı sağlıyor. İçinde bulunacak olduğunu çok kültürlü enternasyonel toplum geniş bir vizyon edinmenizi, diğer kültürler ve farklı ülkeler ile rahatlıkla iletişim kurabilmenizi ve tüm dünyaya rahatlıkla entegre olabilmenizi sağlıyor.

Eklenme Tarihi: 2018-07-24 18:51:52