Lütfen bekleyiniz...

Amerika’da SAT Hazırlık İçin Dil Okulu
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

Amerika’da SAT Hazırlık İçin Dil Okulu

Amerika’da SAT Hazırlık İçin Dil Okulu

SAT hazırlık yurtdışında üniversite okumak ya da yurtdışı eğitim için en önemli süreçlerden bir tanesi.  Pratik bilgiye ve sayısal zeka odaklı olan SAT sınavı, özelikle Amerika dil okulu programlarıyla daha kolay bir süreç halini alabiliyor. Yurtdışında, yani ABD’de eğitim almak sınav süreçlerinin iyi yönetilmesiyle daha da kolay hale gelebilir. Yurtdışında dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin en çok tercih ettikleri programların başında, Amerika dil okulu programları geliyor. SAT hazırlık için Amerika’da dil okulları ile sadece sınav hazırlık sürecini atlatmazsınız aynı zamanda yurtdışında eğitim alabilme tecrübesine erişmiş olursunuz. Zira hayatın pekçok dönemecinde yurtdışında eğitim alabilmiş olmanın pekçok alanda geri dönüşümü olabilir ve bu konudaki tecrübeniz her zaman kişilerin yanında olacaktır. Bununla birlikte eğitiminize ya da kariyerinize devam etmek için Amerika Birleşik Devletleri’ni tercih edecek olabilirsiniz. Bu açıdan da, Amerika’da dil okulu programları sizler için de oldukça faydalı olacaktır.

Amerika’da Dil Okulu, SAT Hazırlık ve Diğer Sınav Hazırlıklarına Odaklı Eğitim Sağlıyor!

Dil okulları programları içerisinde çeşitli müfredatlar var. Genel İngilizceden konuşma İngilizcesine kadar farklı farklı alanlarda İngilizce eğitimi sağlanıyor. Ancak en önemli kısımı Amerika’da SAT hazırlık için dil okulu programları elbette. Bu sınav için dil okulu programlarında öğrencilere direkt olarak sınava yönelik eğitimler verilmesiyle birlikte kişileri stres ve motivasyon açısından da SAT’ye hazırlıyorlar.

Unutmamak  gerekiyor ki, SAT sınavının sonucuna göre, Amerika’da akademik eğitimin kapısını sonuna kadar açmış olacaksınız!

Amerika’da dil okulu programları, eğitim müfredatı sayesinde bu hayallerinizi gerçekleştirmek için en ideal ülkelerin başında geliyor. ABD, dil eğitiminde şehir ve bölge çeşitliliği ile uluslararası öğrencilerin gözdesi bir ülkedir. Dünyanın değişik ülkelerinden gelen öğrenciler ile arkadaşlık edip, hem değişik kültürleri tanıyabilir hem de yabancı öğrenciler ve Amerikalı öğretmenler ile sürekli iletişimde olduğunuzdan Amerika’da insanlarla hayatın doğal akışı içerisinde iletişim sürdürmenin doğal bir getirisi olarak ingilizcenizi ve iletişim yöntemlerinizi ileri seviyelere getirebilirsiniz.

Amerika’da İngilizcenin en geçerli aksanlarından Amerikan İngilizcesi ile İngilizce öğrenme imkânınız vardır. Ayrıca Amerika’da her bütçe ve ihtiyaca cevap verebilecek çeşitlilikte eğitim olanakları mevcuttur. Özellikle İngiltere ye oranla daha ekonomik bir eğitim alabilirsiniz.

Alacağınız dil eğitiminden sonra alacağınız sertifika ile bir lisan ve yüksek lisans programına geçmek istiyorsanız, Amerika’da SAT hazırlık için aldığınız dil okulu programları da sizlerin faydasına olacaktır.

Uygun Bir SAT Hazırlık Süreci Nasıl Olmalı?

SAT, Türkiye’deki üniversitelerde öğrenim görmek isteyen yabancı uyruklu öğrenciler ile Amerika’da üniversite içerisinde lisans eğitimi almak isteyen öğrencilerin girdiği ve sonuçlarını bu üniversitelere başvururken kullandıkları sınavdır. College Board tarafından düzenlenen SAT testi iki bölümden oluşur ve 200 ile 800 puan aralığı olan bir puanlama sistemine sahiptir. Her biri 1 saat 15 dakika olan cebir, aritmetik ve geometri bilgilerinin test edildiği Math yani, sayısal bölümü ile okuma-anlama, gramer ve analitik değerlendirme bilgi ve becerilerini ölçmeyi amaçlayan Verbal, yani sözel bölümlerinden oluşuyor.

Amerika’da Dil Okulları, SAT Hazırlık İçin Biyoloji Eğitimi de Sağlıyor!

SAT Subject Test, Biyoloji Ekolojik (Biology E) ve Biyoloji Moleküler (Biology M) olarak ikiye ayrılıyor. Bu Subject Test’i almanız, kolejlere bilime odaklanmakla ilgilendiğinizi belirtmenize yardımcı olabilir  Biyoloji bölümüne, özellikle teknoloji enstitüleri fazlasıyla önem veriyor. Üstelik, biyoloji testlerinde yansıtacağınız başarı puanları, doktora ve master programlarında da sizlere kesinlikle yardımcı olacak. Amerika’da dil okulları ile sağlanacak olan biyoloji Konu Testi, lisede tipik olarak öğrendiğiniz biyolojinin temel kavramlarını anlamanın ve başarılarınızı sergilemenin mükemmel bir yoludur.

Amerika’da SAT Odaklı Dil Okulu Programları Psikolojik Olarak Da Sizleri Hazırlıyor

Elbette en önemli detay bir sınav için yapabileceğiniz mental hazırlıklar. Bir kişinin İngilizcesi tepe seviyede olmasına karşın sınav anında yaşayacakları veya kalacakları baskı, sınavı kaybetmelerine ya da güvensizliği tetikleyebilir. Amerika’da bulunan her dil okulu programlarının kendi kadroları çerçevesinde rehberlik yönetmenleri, sınav uzmanları gibi çeşitli alanlarda bilir kişileri bulunuyor ve bu kişiler de, standart sınav hazırlığın yanısıra katılımcılara özel olarak takviyeler gerçekleştirecekler.

Amerika’da dil okulu programlarında sadece SAT veya TOEFL gibi yurtdışı eğitim için geçerli olabilecek sınavların yanısıra iş İngilizcesi, genel İngilizce, konuşma İngilizcesi gibi farklı farklı alanlar var. Amerika’da dil okulları, kendi alanlarında oluşturduğu SAT hazırlık kurlarını yaklaşık 25 saat ile 30 saatlik haftalık ders saatleriyle gerçekleştiriyorlar. Haftada 10 civarında farklı İngilizce dersleri ile dil eğitimlerinizi gerçekleştirecekler.

Teknoloji altyapılarını ve kollarını bir eğitim aracı olarak değerlendiren dil okulu program partnerlerimizden alacak olduğunuz dersler ile akıcı bir İngilizceye hızlı ve verimli bir şekilde ulaşabilir, İngilizce öğrenme hedeflerinizi gerçekleştirebilir, test puanlarına yönelik çalışabilir, uzun sureli akademik sömestrler de İngilizce aksanınızı düzeltebilir ya da küçük tatil programlarıyla birleştirilmiş yoğun programlar ile İngilizce dil yeteneklerinizi parlatabilirsiniz.

 

 

Eklenme Tarihi: 2018-05-12 12:38:09

2020-06-04 03:33:01