Lütfen bekleyiniz...

Amerika’da Mesleki İngilizce Eğitimi: Ekonomistler İçin Amerika Dil Okulları
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

Amerika’da Mesleki İngilizce Eğitimi: Ekonomistler İçin Amerika Dil Okulları

Amerika’da Mesleki İngilizce Eğitimi: Ekonomistler İçin Amerika Dil Okulları

Amerika dil okulları, mesleki İngilizce eğitimi konusunda özellikle ekonomi ve ekonomi bilimleri söz konusu ise daha da fazla göze çarpıyor. Amerika dil okullarında eğitim almak için üniversite mezunu olmak zorunluluğu bulunmuyor. Dil eğitimi almak isteyen herkes kendisi için uygun olacak bir dil okuluna kaydını yaptırabiliyor. Kayıt yaptırılan dil okulunun  kabul belgesi gönderme yetkisine sahip olması gerekiyor. Bir diğer taraftan, Amerika’da eğitim kurumunun size göndereceği I-20 belgesi de; Amerika’da dil, üniversite, master eğitimi almak isteyen öğrencilerin vize  başvurularında  orijinal, ıslak imza ile sunmaları şart olan kabul belgesidir.

Amerika’da Dil Okulları Ekonomi Alanında Çalışacak Olanlara Pekçok Kategoride İngilizce Eğitimi Sağlıyor

Dil okulları, sadece standart İngilizce seviyesinde değil akademik İngilizce ve iş İngilizcesi alanlarında da katılımcılarına destek sağlayabiliyor. Amerika dil okulları, New York, Chicago, Washington DC, California gibi eyaletlerde, yoğun olarak tercih edilen Amerika dil okulları verdikleri sertifikalarla da katılımcıların İngilizce seviyelerini ve Amerika’daki başarılarını belgeleyebiliyorlar. Özellikle New York’ta katılabileceğiniz Amerika dil okulları, özellikle NASDAQ, Wall Street’in niteliğiyle de pekçok sayıda katılımcıyı kendisine çekiyor. Kısacası, ekonominin başkentlerinden bir tanesi olarak görülen ABD, dil okullarıyla da ekonomi alanında meslek hayatını sürdürenlere ya da sürdürmek isteyenelre iyi bir İngilizce dil eğitimi sağlıyorlar.            

İş İngilizcesi Kursları, aynı zamanda mesleki İngilizce olarak da görebileceğiniz programlar, kişileri rekabetçi iş dünyasında bir çok kişinin önüne geçirmekle kalmayıp  kişilerin profesyonel yaşamlarında büyük kolaylık sağlar. Ayrıca yeni mezunlar için de güçlü bir özgeçmişin olmasını sağlayabilir. İş İngilizcesi kurslarında genel İngilizce kurslarından farklı olarak iş dünyasına yönelik kelime bilgisi, cümle kalıpları, terimler de öğretilir. İş İngilizcesi kurs programlarında kimi zaman dil okulu binasının dışında iş yeri ortamında da dil pratikleri yapılır. Amerika’da İş İngilizcesi Dil Okulları programlarına  katılan profesyoneller, şirket olarak toplu katılımlarını da sağlayabiliyor.

Amerika Dil Okulları, Mesleki Gelişimini Yurtdışında Sürdürmek İsteyenlere de Çeşitli Kurslar Sunuyorlar

Örneğin, GRE Hazırlık Kursları gibi, Amerika dil okulları ile yurtdışı kariyerinizi başlatabilecek olan çeşitli sınav ve başvuru standartlarına da sizleri hazırlıyor olacaklar.  GRE, çok popüler bir sistem olmadığı için küçük bir tanımlama; Türkiye'deki ALES sınavının bir karşılığı olan sınavdır diyebiliriz. Amerika'daki çoğu dil okulları, eğitim sistemlerini direkt olarak kariyer gelişimine adamış ve dolayısıyla yurtdışı üniversitelerin başvuru şartlarında gösterdiği sınavları da hedeflerine alıyor. Yurtdışındaki  üniversitelerin büyük bir çoğu da bu sınavı da geçerli sayabiliyor. Dolayısıyla, Amerika dil okulları hem sınav hazırlık konusunda hem de mesleki profesyonel İngilizce konusunda oldukça seçilmiş bir eğitim sağlıyor. Ezcümle Amerika dil okulları ile hem sınavlara hazırlanarak yurtdışı kariyer fırsatlarını ve de halihazırdaki kariyerinize eksiksiz bir İngilizce dil eğitimini de eklemeyi hedefliyor.

 Amerika'da Yaşam: Amerika Dil Okulları, Alternatif Alanlarda Da Mesleki İngilizce Dil Eğitimi Sağlıyor

Amerika'da dil eğitimi alacak öğrencilerin aklına gelen ilk soru yaşam masrafları olacaktır. Yaşam masrafı kişinin ekonomik durumu ve bulunduğu bölgeye göre değişiklik gösterebilir. Örnek vermek gerekirse; San Francisco, Los Angeles'a göre daha fazla iş adamlarının tercih ettiği bir bölgedir. Ancak şunu unutmayın; Amerika’da dil okulları ile tercih edeceğiniz eyaletteki  sektörel çeşitlilik ne kadar fazlaysa dil gelişiminiz, kişisel gelişiminiz o kadar da gelişecektir. Bunun yanısıra dil konusunda kelime bilgisi hakkında seçenekler bir o kadar artacaktır. Bu noktadan sonra kişinin tercihleri ön plana çıkıyor.

Amerika’da Mesleki İngilizce İçin Dil Okulları, Pekçok Sektörden Katılımcı Alıyor!            

Amerika’daki İngilizce dil okulları, havacılık sektöründen, tıp sektöründen eğitim sektöründen ve diğer taraftan gazetecilerden de katılımlar alıyor. Dil okulları, mesleki İngilizce eğitim programlarına sunum becerilerini, kelime bilgisi, telefonda iş konuşabilme, iş sözleşmelerini hazırlama, görüntülü konuşmalarda daha kısa kelimelerle ve daha kısa cümlelerle kişilerin kendilerini anlatmalarını sağlamayı hedefliyorlar.

Katılımcıların en sık tercih ettiği konaklama tipleri aile yanı konaklama ya da yurt tipi konaklamadır. Amerika'nın tamamını ele aldığımızda yurt ve rezidanslar  arasında yoğunlukla değişmektedir. Yani, bu konuda öncelikli konaklama biçimini belirleyen detaylar büyük ölçüde konaklamanın şekli, yanikahvaltı dahil seçeneklerden hangisi olduğu -  şehir merkezinde bulunup bulunmadığı özellikle New York'ta bulunan konaklamalar, New York'un diğer bölgelerine göre katılım açısından oldukça yüksek - gibi kriterlerdir.

Amerika dil okullarının fiyat alternatifleri daha da değişkenlik gösterebiliyor. Kalma opsiyonları, Amerika dil okulları için belirlenen programlar oldukça belirgin iken fiyat konusunda alternatifiniz çok daha fazladır. Tek kişilik özel banyolu yurtlardan 3-4 kişilik paylaşımlı banyolu yurt odalarına kadar çok geniş bir yelpazede seçenekler sunuluyor. Öğrenciler bu seçenekler arasında kendilerine en uygun olanı seçebilirler. Yine bu yurtlardan bazıları diğerlerine göre daha kapsamlı ve daha ekstralarla eklenmiş olabilir. Dolayısıyla bu yurtlarda da fiyatlar daha değişken olacaktır. Yukarıda da belirttiğimiz gibi konaklamanın maliyeti büyük ölçüde öğrencilerin tercihine göre değişiyor. Sağlıklı bir fiyatlandırma için danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz!

 

Eklenme Tarihi: 2018-05-11 12:46:28