Lütfen bekleyiniz...

Amerika’da Master Programları: Psikoloji Alanında Master Nasıl Yapılır?
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

Amerika’da Master Programları: Psikoloji Alanında Master Nasıl Yapılır?

Amerika’da Master Programları: Psikoloji Alanında Master Nasıl Yapılır?

Amerika’ da Master Programları 2 yıl olarak düzenleniyor. Kısmi de  olsa profosyonel çalışanlar için 1 senelik MBA Programları da bulunmaktadır. Amerika’ da Lisansüstü eğitimlerine Master veya doktora düzeyinde mühendislik, fen ve sosyal bilimler, güzel sanatlar ve spor gibi yetenek alanlarında devam etmek isteyen öğrencilerin TOEFL sınavı ile birlikte GRE uygulamasına da katılması gerekiyor. İşletme ve alt dallarında yüksek lisans veya doktora yapmak isteyen öğrencilerin GMAT sınavına girmeleri istenebilir.

Amerika’da Master Sonrası, Çalışma ve Amerika’da Kalma İhtimalinizi Hep Göz Önünde Bulundurun

Akademik Kariyerini başarı ile tamamlamış, belli bir uzmanlık veya uzmanlığa yakın bir alanına sahip olmuş, profesyonel iş deneyimine sahip, Amerika’ nın hoşgörü ve saygı yaşam kurallarını kabul etmiş profesyonel eğitimlilerine sınırsız Oturum hakkı ve Vatandaşlık almak sürecine götürebiliyor.

Lisans ortalamasında okuyacak kişiler,  yurt dışı için Amerika’daki imkanlar sadece üniversitelerin vereceği akademik başarı, spor, resim, müzik gibi yetenek bursları ile sınırlıdır. Lisansüstü düzeyinde Amerikan üniversitelerinden burs ya da asistanlık sağlayabilmek için çok iyi derecede İngilizce dilini iyi bilmeleri, Amerikan üniversitelerine girişte istenen testlerden en üst düzeyde puan almak ve çok yüksek bir not ortalaması tutturmak (yani okulun ve bölümün en iyi öğrencilerinden biri olmak) gerekmektedir

Amaçlanan üniversitelerin büyük çoğunluğunda ders yılı semester adı verilen 2 devreye bölünürken bir kısmında quarter denilen dört döneme bölünür. Çok az sayıda da olsa bazı üniversitelerde ders yılı trimester denilen üç devreye bölünür. Öğrenimlerini kısa sürede tamamlayıp mezun olmak isteyen öğrenciler yaz tatillerinde eğitimlerine devam ederek dört yıllık Üniversite eğitimlerini 3 senede bitirebilme şansına da sahip olabiliyorlar.

 

Amerika’da Master Fiyatları Nasıl Şekillendirilir?

 

Performans fiyat arasındaki dengenin en sağlıklı olduğu popüler merkezlere ulaşmak isteyenler California, New York ve Boston dışındaki eyaletlere yönelebilirler. Eğer çok spesifik bir özelliğiniz var ve bunu belgelendirebiliyor ya da üstün başarılı bir öğrenci olarak öne çıkıyorsanız Amerika’ da ki birçok Üniversite ilk dönem ders başarıları ve aktiviteleri göz önüne alarak yabancı öğrencilere de burs verilebiliyor. Başarılı olarak görülen öğrencilerini  Üniversite Mezuniyetlerinden hemen sonra Akademik Kariyer yapmaları için yönlendirir  ve yine aynı Üniversite içerisinde var ise Master/MBA Programlarına başlamaları önererek asistanlık teklif ediliyor. Amerika’da Master konusunda, özellikle psikoloji biliminden master gerçekleştirmek istiyorsanız, spesifik olarak bir özelliğinizi ön plana atmanız gerekebilir. Ya da başka bir deyişle, sizin için burs imkanlarını ortaya çıkarabilecek çeşitli pratik yönlerinizin olması gerekiyor. Elbette, burs kazanabilmek için ortalama 6-7 aylık bir eğitimi tamamlamış olmanız gerekir. Amerika Master fiyatları için, danışmanlarımıza danışabilirsiniz.

 

Amerika’da Master Programları Nasıl? Hangi Psikolji Dalları var?

 

Öncelikle en yaygın bilim dalının, klinik psikoloji olduğunu söylemeliyiz. Amerika’da master programları, ağırlıklı olarak araştırma becerilerinin geliştirilmesi ve insan sorunlarına yaklaşımlarının geliştirilmesi, öğretim, araştırma, danışma, program değerlendirme ve program tasarımı alanlarında görev alan klinik psikologların eğitim alanlarının çoğaltılmasına yardımcı olmaktadır. Daha geleneksel teşhis ve tedavi sorumlulukları. Bilim insanı ve bilim kaynaklı insan modeli pratisyen hekimliğe dayanan ve doktoraya yönlendiren programlardan oluşuyor. Klinik psikoloji alanında da, öğrencilere klinik ve araştırma becerileri konusunda entegre eğitim sağlamayı amaçıyorlar. Klinik psikoloji alanının yanısıra Travma veya Çocuk  Ergen Ruh Sağlığı konusunda da Amerika’da master programları tercih ediliyor.

 

 

Eklenme Tarihi: 2018-04-19 15:12:05