Lütfen bekleyiniz...

Amerika’da Master İçin Dil Okulları
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

Amerika’da Master İçin Dil Okulları

Amerika’da Master İçin Dil Okulları

Amerika’da  pekçok nedenden dolayı yurtdışında dil eğitimi almak istiyorlar. Amerika dil okulları, bu kategorinin başını çeker. Diğer taraftan, Amerika’da dil okulları gibi eğitim programlarının en önemli olanları, her yerde İngilizce konuşmak durumunda kalmaları, belirli sınavlara hazırlanmak, hem pratik hem de akademik anlamda daha kısa sürede İngilizce seviyelerini yükseltmek, sonraki eğitim ve iş hayatlarını dil sıkıntısı olmadan daha rahat sürdürebilmek, farklı kültürler ve kazanımlar edinmektir. Elbette en fazla tercih ise master için dil okulları programlarında görülüyor.

Amerika’nın çok sayıdaki program seçenekleri, konaklama ve okul alternatifleri, farklı şehir, kültür ve iklim olanakları, eğitim kalitesi ve bilim, sanat ve teknolojide ileri düzeyde olması nedeniyle öğrencilerin hem eğitim ihtiyaçlarına en iyi bir şekilde karşılık verebiliyor hem de kariyer planlamalarını ve eğitim planlamalarını gerçekleştirebiliyorlar. Dolayısıyla, Amerika’da master öğreninimi, her çeşit isteğe ve beklentilere göre kişilerin belirlediği veya ihtiyacı olduğu kriterlere göre şehir, okul, konaklama ve dil kursu program ayarlamak mümkündür.

Amerika’da, Master için Dil Okulları Neden Tavsiye Edilir?

Amerika; birçok farklı ülkeden, ulustan, kimlikten öğrencileri okullarında ağırlıyorlar. Ülkenin teknolojiye yaptığı ve  sunmuş olduğu alternatifler, içinde barındırdığı çeşitli kültürlerle keşfedilmesi ile birlikte kariyer açısından gereken bir fırsatlar ülkesi haline gelebilir. Elbette bu durum tamamiyle sizlerin nasıl bir eğitim programına dahil olduğunuza göre değişir. İster dil okulları çerçevesinde eğitim alın, ister Amerika’da master programlarına katılın, eğitim hayatınızda insanın mutlaka görmesi gerektiği ve bunun için girişimlerde bulunmanızı gerektirecek bir ülke. Amerika’da dil okulları, dil, yüksek lisans veya sertifika gibi ihtiyaç duyulan bir eğitimde bu ülkenin tercih edilmesinin yanısıra, öğrenciler Amerika’da master için dil okulları programlarına yazıldıktan sonra, Amerika’daki master programlarına başvuruyorlar. Akademik veya bireysel olarak hedeflere ulaşırken bir yandan bu eğitim sırasında bulunmuş olduğu şehri ve çevre eyaletleri, okul bünyesinde gerçekleştirilen geziler çerçevesinde gezip görmektir.

Amerika’da Dil Okulları Hangi Eyaletlerde?

En çok tercih edilen şehirleri; New York, Boston, Chicago, Miami, North Lauderdale, Washington, Seattle, Philedelpia, Atlanta, Pennsylvania, San Francisco, Berkeley, Ohio, Orlando, Santa Barbara, Los Angeles, Irvine ve San Diego’dur. En çok tercih edilen programlar; Tatilde İngilizce, Genel İngilizce, İş İngilizcesi, Akademik İngilizce, Pratik İngilizcesi, Hukuk İngilizcesi, Tip İngilizcesi, TOEFL Hazırlık, SAT Hazırlık, Gmat Hazırlık programları, Gre Hazırlık programları gibi dil okulları ve dersleri çeşitlendirildi.

Amerika dil okulları, akademik takvimin yoğun olduğu ve uluslar arası seyehatlerin –tatil amaçlı- birazz daha düşüş yaşadığı dönemerde gerçekleştiriliyor. Dolayısıyla, bir tatil ruh halinde değil tamamiyle akademik başarı ruh haliyle master programlarına hazırlanabilirsiniz.

Genel İngilizce; Okuma, yazma, dinleme ve konuşma üzerine detaylı eğitim sunulan haftalık 20 ya da 24 derslik eğitim programıdır. Bu kursta öğrenciler genel İngilizce seviyelerini yükseltirler.

Varyasyonlarıyla Amerika’da Dil Okulları... Master İçin Hangi Program Daha Uygun?

Kataloglarda da göreceğiniz gibi; Amerika’da dil okulları eğitimleri çeşitli varyasyolara ayrılmış durumda. Yoğun İngilizce, tatil İngilizcesi, iş İngilizcesi gibi çeşitli varyasyonlar, dil okulları programlarının açtığı çeşitli kategorilerdir. Özellikle Amerika’da veya başka bir yurtdışı master programına dahil olmak istiyorsanız, foundation programı ya da yoğun İngilizce programları sizlere göre olabilir.

Yoğun İngilizce; bu kurs hızlı bir şekilde akıcı ve doğru İngilizce kullanım becerileri kazanmanızı sağlamaktadır. Genel İngilizce derslerinde temel becerilerini geliştiren öğrenciler yoğun programda, biryandan aldıkları seçmeli derlerse eksik taraflarını tamamlayabilir, kendi öğrenme hedeflerini geliştirebilirler. Buna ek olarak eğer master için dil okulları programlarına yazılıyorsanız, sizin için iyi olabilir.

 

İş İngilizcesi programlarında,  Günümüz iş dünyasında İngilizce bilgisi çok önemlidir ve iyi seviyede İngilizce bilmeniz rakiplerinizin önüne geçmenizi sağlar. Sunulan iş İngilizcesi kursları genel İngilizce becerilerinizi geliştirir ardından iş yerlerinde size yarar sağlayacak temel iş İngilizcesi bilgisi edinirsiniz. Rapor yazma, sunum hazırlama, mülakat yapma, toplantılarda İngilizce kullanma gibi konularda becerilerinizi geliştirir, kendinizi zorlu iş dünyasına hazırlamış olursunuz.

 

Birebir İngilizce; daha çok konuşka İngilizcesi olarak da adlandırılabilir Bu kurs en kısa sürede İngilizcenizi en iyi şekilde geliştirmenizi sağlar. Özel, deneyimli hocalarla birebir alacağınız bu kursta tamamen sizin eksiklerinizi gidermeye yönelik bir program izlenecektir ve tamamiyle kişisel hedeflerinizin sağlanması amaçlanıyor.

 

Sınav hazırlık Kursları: İşte Amerika’da dil okulları, en çok bu kategoriden ziyaretçi alıyor. İngilizce konuşulan bir ülkede lisans ya da yüksek lisans eğitimi almak istediğinizde sizden İngilizce yeterlilik seviyelerinizi ölçen TOEFL, IELTS gibi sınavlara girmeniz ve bu sınavlarda belirli bir başarı sağlamanız isteniyor. Bu hazırlık kurslarını Amerika'da kaliteli okullarda, deneyimli hocalar eşliğinde aldığınız takdirde kısa sürede hedefinize daha kolay ulaşır, gerekli sınav puanlarını alırsınız. Bu tarz sınavlar artık Türkiye'de de hazırlık atlamada ya da iş görüşmelerinde de ayrıca bir avantaj sağlayabiliyor.

Foundation: Yurtdışında üniversiteyi okuyacaksanız ya da yurtdışında master yapmak gibi bir amacınız, çabanızz varsa İngilizce yeterlilik sınavlarından belirli puanlar almanız ve bunun için de çok iyi düzeyde İngilizce bilgi ve becerisine sahip olmanız gerekir. Eğer akademik puanlarınız yurtdışında okumaya yeterli, fakat İngilizce seviyeniz yetersizse Foundation yani hazırlık programlarına katılabilir, bu sayede hem 4 temel okuma, yazma, dinleme ve okuma becerilerinizi geliştirebilir aynı zamanda yurtdışında üniversite okumaya kendinizi hazırlayabilirsiniz.

Eklenme Tarihi: 2018-04-30 14:04:57