Lütfen bekleyiniz...

Amerika’da Lise Değişim Programlarıyla Lise Son Eğitimi
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

Amerika’da Lise Değişim Programlarıyla Lise Son Eğitimi

Amerika’da Lise Değişim Programlarıyla Lise Son Eğitimi

Lise çağının bir bölümünü, Amerika’da lise eğitimi ile geçirmek isteyen öğrenciler popülerliği nedeniyle Amerika lise değişim programları için tercih kullanıyorlar. Bir diğer taraftan da direkt olarak Amerika’da lise son okuyarak ya da lisenin herhangi bir sınıfını okuyarak da yurtdışı eğitiminizi tamamlayabiliriz. İlk olarak, Amerika’daki lise değişim programlarıyla, direkt olarak Amerika’da lise eğitimi almak arasındaki farkları irdeleyeceğiz ve sizlere, en iyi lise eğitim seçeneklerini sıralacağız. Zira, Amerika’da lise değişim programlarıyla tam akademik yıl eğitim ya da Amerika’da lise son okuyacak olan kişiler için mezuniyet ve diploma garanti edilememekle birlikte buradaki liselerle de denklik konusunda problemler yaşayabilirsiniz.

 

Amerika Lise Değişim Programları Nedir? Direkt Katılıma Farkı Nedir?

Lise Değişim Programı sayesinde Türk öğrenciler, yurtdışı lise değişim eğitimi amacıyla gittikleri ülkelerin eğitim bakanlıklarından uluslararası öğrenci kabul etme yetkisine sahip olan seçkin liselerde eğitim almakta, tercih edilen ülkedeki ana dili konuşan ailelerin yanında ya da öğrenci yurtlarında konaklamakta, bu sayede hem İngilizce seviyelerini ve vizyonlarını geliştirip hem de farklı kültürleri yakından tanıma imkânına sahip olmaktadırlar.Ayrıca, yurtdışında direkt olarak Amerika’da lise eğitimi almak isteyen öğrenciler Milli Eğitim Bakanlığı Denklik Yönetmeliği’ne göre yurtdışındaki lise eğitimi denk kabul edilmesiyle birlikte, öğrenciler döndüklerinde hiçbir şekilde sene kaybetmeden eğitimlerini tamamlayıp mezun olabiliyorlar.

Lise çağının bir bölümünü, Amerika’da lise eğitimi ile geçirmek isteyen öğrenciler popülerliği nedeniyle Amerika lise değişim programları için tercih kullanıyorlar. Bir diğer taraftan da direkt olarak Amerika’da lise son okuyarak ya da lisenin herhangi bir sınıfını okuyarak da yurtdışı eğitiminizi tamamlayabiliriz. İlk olarak, Amerika’daki lise değişim programlarıyla, direkt olarak Amerika’da lise eğitimi almak arasındaki farkları irdeleyeceğiz ve sizlere, en iyi lise eğitim seçeneklerini sıralacağız.

Lise Değişim Programı için ve de diğer direkt olarak Amerika’da lise son veya lise okumak isteyen öğrenciler 1 yıl süreyle katılınabileceği gibi, gidilen ülkeye göre değişkenlik göstermek suretiyle daha kısa ya da uzun süreli, yani 2 yıl, 3 yıl ya da 4 yıllık programlarla da yurtdışı akademik eğitiminizi tamamlayabilirsiniz. Bunun gibi Amerika’da lise programlarına katılım amaçlıyorsanız, öncelikle İngilizce dil yeteneğinizle ilgili bir ön izleme, ardından hangi eyallette eğitim alacağınız bununla da birlikte bir diploma sahibi  mi, yoka sadece dönemlik eğitim mi sağlamak istediğinizi karar vermeniz gerekiyor. York Education Solutions’ın uzman danışmanları, direkt olarak ‘değişim programından’ ayrı bir şekilde Amerika’da lise eğitimini tercih ediyor ve tavsiye ediyorlar. Yurtdışı lise değişimi esnasında öğrenciler, okulların genelde uzun yıllardır çalıştığı ve konaklama konusunda deneyimli aileler tarafından konaklama hizmetlerini de anlaşabildikleri takdirde alabilirler. Amerika’da lise okuyan öğrencilerin ailelere dağıtılmaları okullar tarafından elbette okullar tarafından gerçekleşiyor. Bazı Amerikalı okullar yatılı yurt tipi konaklamaya yer vermeden aile yanı konaklamayı zorunlu tutabiliyorlar. Elbette bu detaylar, danışmanlarımızla çözebileceğiniz detaylardır.

Amerika’da Lise Eğitimi ile Aile Yanı Konaklama Şartları Nedir?

Ailelerin büyük bir kısmı, konaklama hizmetlerini maddi bir beklenti içerisinde değil, evlerine ve evdeki bireylerinin günlük hayatına uluslar arası düzeyde bir hava katması amacıyla okullardan talep edebiliyorlar. Lakin, bir diğer nedeni de elbette  Bu sebeple bu ailelerin, yurtdışı lise değişimi amacıyla gelmiş öğrencilerin okuldan arda kalan zamanlarındaki dil ve kültürel değişimlerine oldukça fazla katkıda bulunduklarını söyleyebiliriz. Ailelerin seçilme kriteri, okullar tarafından gerçekleştirilir ve seçilmiş ailelerde konaklayacak öğrencilerin en iyi ve güvenli hizmeti alabilmesi şartını sağlayan aileler okulların bünyelerinde konaklama alternatifleri olarak sunulurlar. Tercihlerinizi kullanabileceğiniz  ailelerde, yurtdışı lise eğitimi programını gerçekleştirecek öğrenci ile yaşıt ya da yakın yaşlarda bir aile ferdi bulunuyor olması faktörü ise oldukça önemlidir. Daha önce Amerika’da lise eğitimi alan kişiler, bu tip aile konaklamalarında öğrencilerin yabancı arkadaş ve İngilizce dil bilgisinin daha artması ile birlikte yetenek edinme konusunda yaşamaları muhtemel dil bariyeri sıkıntısını oldukça az seviyede tuttukları da  belirtiliyor. Öğrencilerin aile ile birlikte ortak kültürel faaliyetlerde bulunması, aileyle birlikte alışveriş yapması ya da ailenin sosyal etkinliklerine katılma şansları da olabiliyor.

Lise son sınıfı Amerika’da okuyan öğrenciler lise diploması alabilmektedirler. Üniversiteyi Amerika’da okumak isteyen öğrencilerimizin lise yerleşimleri uzman danışmanlarımız tarafından lise diploması verebilen ve öğrencileri SAT sınavlarına hazırlayan ya da Advance Placement olarak ana önemdeki dersleri veren liselere yapılabiliyor. Böylelikle Amerika’da lise eğitimi sonrasında üniversite ve burs başvurularında ciddi bir avantaj sağlayabiliyorlar.

 

Amerika’da Lise Sonu Direkt Olarak Okumak Daha Mı Faydalı?

Amerika’da lise son eğitimi ile birlikte ğrencinin İngilizce düzeyini en üst seviyeye çıkarması olanağını sağlanır.Öğrenci Amerika’da üniversite eğitimine devam etmek isterse sisteme aşina olacağı için hem kabul edilmede hemde okumada zorluk yaşamaz. Öğrenci Amerikan lise diploması ile dünyanın pek çok yerinde de üniveriste eğitimine rahatlıkla geçiş yapabilir. Öğrenci Amerika’da Lise eğitimi alarak uluslararası bir kimlik sahibi olur. Bağımsız düşünme ve kararverme yetileri gelişir. Amerikan eğitim sistemi ezberci olmaktan çok, tartışmaya, fikir beyan etmeye ve dolayısı ile analitk düşünmeye teşvik eder. Bu sistemde kişinin kendi öz değerlerini,  güçlü noktalarını ve zaaflarını keşfetmesi çok daha kolay olur.

Amerika’da Lise Son Eğitimi Şartları Nelerdir?

Amerika’da lise son eğitimi alacak olan çocukların ilk olarak okullarından ‘sağlam’ birer transkript almaları gerekiyor. Transkriptler, ilk olarak okul başvurusunda ve Amerika’da lise son eğitimi almadan önceki son durağınız olan konsoloslukta gerekli olacak. Elbette İngilizce dil yeterlilik sınav sonucu konusunda başarıların sağlanması da kilit rol oynuyor.

 

 

 

 

 

Eklenme Tarihi: 2018-06-11 16:39:01