Lütfen bekleyiniz...

Amerika’da Disneyland Gezisi ve İngilizce Dil Eğitimi
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

Amerika’da Disneyland Gezisi ve İngilizce Dil Eğitimi

Amerika’da Disneyland Gezisi ve İngilizce Dil Eğitimi

Amerika’da Disneyland gezisi arayışında olan anneler ve çocuklar için oldukça iyi bir seçenek var. Çocuklarınız, Amerika yaz okulları ile Disneyland gezisi ile İngilizce dil eğitimlerini harmanlayabilirler. Amerika yaz okulu  programları, çocuklarınızın isteği doğrultusunda rotasını Disneyland’e çeviriyor ve eşsiz bir yaz okulu ve tatil programı sunuluyor. Bu programın detaylarına bakmadan önce; Amerika’daki yaz okulları ile ilgili genel bir atıf yapalım.

Amerika’da Disnayland Gezisi ile Yaz Okulu Programları Nasıl Bir Eğitim Veriyor?

Amerika yaz okulları, ailelerin en çok tercih ettiği yaz okulu programlarından sadece bir tanesi. Amerika yaz okulu programları, 9 ile 17 yaş aralığındak çocuğunuz için benzersiz bir deneyim vaat ediyor. Ortalama ortaokul ya da lise çağındaki çocuklar dünyanın en önde gelen üniversite ve kolejlerinden birinde zaman geçirmesi üstelik Amerika’nın uluslar arası arenada tanınan turizm merkezlerine yönelik düzenlediği gezilerle, tanınmış üniversitelerin kampsüslerine yaptığı gezilerle ve bu üniversite koridorlarında dolaşırken oralardan mezun olanların kariyerlerini keşfetmesi, işitmesi, gelecekteki eğitimini düşlemesi ve kendi kariyer hedeflerinde ne tür bir motivasyona yol açacağını düşünmek, sizlere ayrı bir motivasyon kaynağı sağlayacaktır.

 Muhakkak, Amerika yaz okulları ile özellikle Basketbol derslerinden ve İngilizce derslerinden sonra her konuda çok yol katedeceklerdir.

Amerika yaz okulu programları, daha çok üniversite veya liselerin kampuslerinde sunulmakta. Haftada 20 ders ile 30 saat arası İngilizce eğitimi ve ardından aktiviteler içeren programların dışında öğrencilere SAT hazırlık gibi programlar sunan yaz okulları da mevcut. Amerika yaz okulları arasında, ayrıca müzik, kodlama, fotoğrafçılık gibi spesifik alanlara yönelik de yaz okulları programları yer alıyor. Bu yaz okulları, çocukları daha çok gezi programlarıyla büyülüyor.

Amerika Disneyland Gezi Turları Düzenleyen Yurtdışı Eğitim Paketleri Hangileri?

Disneyland, özellikle uluslar arası turizm acentelerinin odak noktasında. Tek bir problem var; oldukça pahalı turlardan oluşuyor. Lakin, York Education Solutions’tan seçeceğiniz ve özellikle Los Angeles’teki yaz okulları, opsiyonel olarak Disneyland gezi turları gerçekleştirebiliyorlar.  Günübirlik gerçekleştirilen Amerika’da Disneyland gezi turları sayesinde çocuklarınız İngilizce eğitim alırken eğlenme fırsatı yakalayabilecek.

Amerika’da yaz okulu programlarından Los Angeles eyaletinde bulunan yaz okulu programlarının hemen hemen çoğu Disneyland’e geziler düzenlenleyebiliyorlar. Ancak daha önce de belirttiğimiz gibi; yurtdışında eğitim ile Amerika’da yaz okulu programlarıyla Disneyland gezileri opsiyonel olarak sunuluyor. Bu opsiyonlarla ilgili, danışmanlarımız sizlere en ayrıntılı bilgileri sağlayacaktır.

Amerika’da EC Los Angeles yaz okulu programı ‘kids program’ çerçevesinde, opsiyonel olarak Disneyland gezisi düzenliyor. Katılım yaş aralığı ises 10 ile 13 yaş aralığında. Bu okulun diğer gezi müfredatı içerisinde; Natural History Museum, Marshmallow Towers, Downtown LA Tour, Optional Trip to Disneyland or Universal Studios, Griffith Observatory. Aktiviteler; Movie Night, Arts and Crafts, Trivia Night, Talent Shows.

Amerika’da Disneyland Gezisi Yaşam Koşulları ve Konaklama Şartları Nasıl?

Amerika’da yaz okulu programları daha çok yaz döneminde boş olan yatılı liseler, kolejler ile bazı üniversite kampuslerinde sunulmaktadır. Amerika yaz okulları, ğrenciler için güvenli ve neşeli bir atmosfer oluşturan bu okullar genellikle yeşillikler içinde büyük kampüs ortamları sunarlar. Bu kampüslarin her türlü olanağından doğal olarak yazın bu okullara giden öğrenciler toplu bir şekilde yararlanırlar. konaklama İngiliz aileler yanında veya okul yurtlarında sunulabilir. Disneyland ve İngilizce dil eğitimi sağlayan yaz okullarının yanısıra diğer Amerika yaz okulu programları da öğleden sonra ve hafta sonu aktivitelerini daha çok eğlence parklarına, müzelere, turistik yerlere geziler, yüzme, tenis, futbol, basketbol, binicilik gibi sporlar ile kültürel dersleri de  içerebiliyor.

Amerika’yi tercih ettiğinizde Türkiye ile zaman farkının da ailelerin göz önünde bulundurması gerekiyor. Uçak seçiminden eyalet seçimine kadar Türkiye ile Amerika saat farkını göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Özdellikle New York, Boston Miami gibi şehirler ile 7 saat, Los Angeles, San Francisco, San Diego, Seattle gibi batı yakası şehirleri ile de 10 saat oldugunu unutmadan belirtmek lazım. Buna karşın, Amerika yaz okulları, ağırlıklı olarak üniversite ve eğitim kurumlarının kampüslerinde gerçekleştiriliyor.

Amerika Yaz Okulu İçin Vize Alma Şartları Nasıl? Disneyland Gezisi ve Yaz Okulu İçin Hangi Vizeyi Almalıyım?

Amerika’da yaz okulları katılımcılarının çoğuna B1/B2 turist vizesi ile genellikle yaz okulları programlarına başvuruluyor. Ancak haftada 18 saatten yoğun ders içeren bazı programlar için öğrenci vizesi gerekebilir, vize konusunda her türlü detayı yurtdışı eğitim danışmanlarımızdan öğrenebilirsiniz. Elbette, Amerika’ya, vize için başvurunuzda eğitim ve gezi amaçlı gittiğiniz için turist vizesi alınması gerekir. Bunun aksine, daha fazla saat eğitim alacaksanız, öğrenci vizesi gerekebiliyor.

Öğrenciler gerekli belgeler ile önceden alınmış randevu saatinde ilgili Amerikan Konsolsoluklarında vize memurları ile birebir görüşme yaparak vizelerini almaktadırlar. Vize sürelerini genelde vize görevlisi belirler. Lakin, vize süreci yaklaşık 2 haftalık bir süreç olduğunu hatırlatmakta fayda var.

Eklenme Tarihi: 2018-06-11 14:14:44