Lütfen bekleyiniz...

Amerika'da Basketbol Yaz Okulları
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

Amerika'da Basketbol Yaz Okulları

Amerika'da Basketbol Yaz Okulları

Yurtdışı yaz okulları dönemi açıldı, yaz gelmek üzere ve Amerika yaz okulları programları çerçevesinde basketbol eğitimleri de alabilirsiniz. Bu bağlamda, yurtdışında eğitim programları içerisinde Amerika’da basketbol eğitimi ile birlikte oyununuzu geliştirmek ve okulların dikkatini çekmek için hangi basketbol kampına katılmanız gerektiğini öğrenmenin zamanı geldi. Amerika‘da basketbol kampı içerikli yurtdışı yaz okulları ile İngilizce dil eğitimleri çerçevesinde yurtdışında İngilizce eğitimi alarak iletişim yönünden fazlasıyla gelişmiş olacaksınız. Size harika basketbol drilleriyle ve iyi bir eğitimle meydan okuyacak ve sizi bir oyuncu olarak daha iyi hale getirecek bir kamp bulmak istiyorsanız, yurtdışı eğitim kategorisindeki Amerika yaz okulları programlarını inceleyebilirsiniz.

Amerika’da Basketbol ve İngilizce Yurtdışı Eğitim

Çok sayıda yurtdışı yaz okulu programı bulunuyor ve  hangisinin gerçekten iyi olduğunu bulmak zor olabilir. Zamanınızı ve paranızı bir kampa harcayacaksınız, buna değmesini istersiniz. Bu liste; Amerika’nın dört bir yanında bulabileceğiniz en iyi basketbol yaz kamplarından bazılarının listesidir. Gerekli bilgilere, yurtdışı eğitim kategorisinde inceleyebilir ve kategoride kafanızı kurcalayan soruları, çözüm merkezimize yönlendirebilirsiniz.

Amerika’da En İyi Basketbol ve İngilizce Dil Eğitimi Veren Yaz Okulları

Amerika yaz okulları, direkt olarak basketbola yönelik eğitimler sağlamasa da yarım gün süren sınıf içi eğitimlerin ardından çocuklarınıza temel basketbol eğitimleri verebiliyor. Ağırlıklı olarak yetenek artırmaya yönelik verilen yaz okulu eğitimleri, Amerika yaz okulları programlarının ağırlığını ve ciddiyetini hisetirecektir. Tüm kamplar bir araya getirildiğinde NBA kalitesine yakın seviyede Amerika basketbol okulları, üniversitelerin ya da eğitim kurumlarının basketbol sahasında gerçekleştiriliyor. Amerika yaz okulları programlarında muhakkak bazı spesifik eğitimler de sağlanıyor. En önemli mevkilerden olan point guard mevki, basketbol temel yetenek eğitimleriyle  çocukların ve Amerika yaz okulları katılımcılarınında becerilerini geliştirmelerine yardımcı olacak iyi eğitmenlere sahipler. Amerika yaz okulları ilk organizasyon yıllarından bu yana yurtdışında en iyi eğitimleri ve kamplarından birini yürütüyor. En iyi yurtdışı eğitim öğretmenleri ve spor antrenörleri, her yıl bilgilerini genç basketbol oyuncularına ve öğrencilere aktarmak için Amerika’da yaz okulu programlarına katılım sağlıyor ve sadece basketbol oynamayı değil, aynı zamanda düşünmeyi de öğreten oldukça faydalı bir yurtdışı eğitim yaz okulu süreci sunulacak. Belli başlı alanlara odaklanmak için özel kamplara sahipler. Bu kampın hedeflerinden biri, hangi konumda olursanız olun veya hangi kampa giderseniz gidin, yine de bir oyuncu olarak sizin daha iyi olmanızı sağlamak.

Amerika Yaz Okulları Basketbol Eğitimi Dışında, Hangi İngilizce Dil Eğitimlerini  Sağlıyor?

Amerika’da Yaz Okulu, çocuğunuz için benzersiz bir deneyime dönüşebilir. Daha ortaokul / lise çağındayken dünyanın en önde gelen üniversite ve kolejlerinden birinde zaman geçirmesi, bu üniversite koridorlarında dolaşırken oralardan mezun olanların kariyerlerini öğrenmesi, duyması, düşünmesinin kendi kariyer hedeflerinde ne tür bir motivasyona yol açacağını düşünebiliyor musunuz? Elbette, Amerika yaz okulları ile özellikle Basketbol derslerinden ve İngilizce derslerinden sonra her konuda çok yol katedeceklerdir.

ABD’de yaz okulları daha çok üniversite veya liselerin kampuslerinde sunulmakta. Haftada 20 ders ile 30 saat arası İngilizce eğitimi ve ardından aktiviteler içeren programların dışında öğrencilere SAT hazırlık gibi programlar sunan yaz okulları da mevcut. Amerika yaz okulları arasında, ayrıca müzik, kodlama, fotoğrafçılık gibi spesifik alanlara yönelik de yaz okulları programları yer alıyor.

Amerika’da Yaşam Koşulları ve Konaklama

Amerika’da yaz okulu programları daha çok yaz döneminde boş olan yatılı liseler, kolejler ile bazı üniversite kampuslerinde sunulmaktadır. Amerika yaz okulları, ğrenciler için güvenli ve neşeli bir atmosfer oluşturan bu okullar genellikle yeşillikler içinde büyük kampüs ortamları sunarlar. Bu kampüslarin her türlü olanağından doğal olarak yazın bu okullara giden öğrenciler toplu bir şekilde yararlanırlar. konaklama İngiliz aileler yanında veya okul yurtlarında sunulabilir. ABD‘de öğleden sonra ve hafta sonu aktivitelerini daha çok eğlence parklarına, müzelere, turistik yerlere geziler, yüzme, tenis, futbol, basketbol, binicilik gibi sporlar ile kültürel dersler içerir.

Amerika’yi tercih ettiğinizde Türkiye ile zaman farkının en doğuda eyaletler olan New York, Boston Miami gibi şehirler ile 7 saat, Los Angeles, San Francisco, San Diego, Seattle gibi batı yakası şehirleri ile de 10 saat oldugunu unutmadan belirtmek lazım. Buna karşın, Amerika yaz okulları, ağırlıklı olarak üniversite ve eğitim kurumlarının kampüslerinde gerçekleştiriliyor.

Amerika Yaz Okulları için Hangi Vize Alınması Gerekiyor?

Amerika’da yaz okullarının çoğuna B1/B2 turist vizesi ile genellikle yaz okulları programlarına başvuruluyor. Ancak haftada 18 saatten yoğun ders içeren bazı programlar için öğrenci vizesi gerekebilir, vize konusunda her türlü detayı yurtdışı eğitim danışmanlarımızdan öğrenebilirsiniz.

Öğrenciler gerekli belgeler ile önceden alınmış randevu saatinde ilgili Amerikan Konsolsoluklarında vize memurları ile birebir görüşme yaparak vizelerini almaktadırlar. Vize sürelerini genelde vize görevlisi belirler. Lakin, vize süreci yaklaşık 2 haftalık bir süreç olduğunu hatırlatmakta fayda var.

 

Eklenme Tarihi: 2018-05-18 18:30:43