Lütfen bekleyiniz...

Amerika’da Aşçılar İçin Yaz Okulları ve Dil Okulları
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

Amerika’da Aşçılar İçin Yaz Okulları ve Dil Okulları

Amerika’da Aşçılar İçin Yaz Okulları ve Dil Okulları

Pekçok eğitim merkezi ve eğitim enstitüsü aşçılık alanındaki tüm temellerini ABD’ye dayandırmış durumda. Aşçılık ve mutfak alanındaki tüm profesyonel mesleklerde, iş verenler ve müşteriler sizlerden iyi bir İngilizce bilgisi isteyeceklerdir. Aşçılık konusunda bir kariyer düşünüyorsanız veya çocuklarınızı aşçılık alanında gelişmesini istiyorsanız atacağınız adımların ilki Amerika’da bulunan yurtdışı yaz okulları ve dil okulları doğrultusunda dil eğitimi almak olabilir. En güçlü nedenlerinden bir tanesi, elbette aşçılık sektörü veya tüm mutfak sektörü ağırlıklı olarak Amerika üzerinden ilerliyor. Dolayısıyla ilk adımın Amerika yaz okulları veya dil okulları olduğu sürece, dil bilgisinin de olduğu gözetilerek daha iyi bir avantaj yakalayabilirsiniz. Rakamlara bakılırsa Amerika’da aşçılık ve Amerika’da yaz okulları, dil okulları programlarına katılan kişilere büyük talep var.

Amerika’da Aşçılık Eğitiminden Önce Dil Okulları

Amerika’da Aşçılık eğitiminden önce alacağınız dil okulları, ağırlık olarak yetişkinlere göre geliştirildi. Aşçılık alanında deneyim sahibi olmak isteyen kişiler, Amerika dil okulları ile dil deneyimi sahibi olduktan sonra, yine çeşitli adımları izledikten sonra Amerika’daki aşçılık eğitimlerine girebiliyorlar.

Buna karşın, Türkiye’de aşçılık eğitimi aldıysanız ve bu alanda mesleki deneyiminiz varsa bunu Amerika’da dil okulları ile birlikte değerlendirip, iş İngilizcesi çerçevesinde eğitim almanızla beraber hem mesleki deneyiminizi artırabilmekle birlikte hem de çeşitlilik ve kabiliyet kazanabilirsiniz. Amerika’da turistik tesislerin en fazla ihtiyaç duyduğu kadro aşçılıktır. Dünyanın değişik yerlerinden gelen aşçılarla birlikte yaşayacağınız bu deneyim sizi mesleğinizde çok yol katetmenize fayda sağlayıp, iyi bir kariyeregötürecek, sizi farklı ve değerli kılacak. Gerekli dil adımını attıktan sonra, Amerika’da aşçılık programlarına, yine Amerika içerisinden başvurabilirsiniz.

Elbette, Amerika’da aşçılık eğitiminden önce seçeceğiniz dil okulları hangi eyaletlerde konumlandırılmış, dikkat etmeniz gerekiyor. Zira, bulunduğunuz eyaletteki dil okulları ile, giriş yapmak istediğiniz aşçılık eğitim merkezi veya aşçılık okulu, daha farklı bir eyalette olabilir.  Bu tarz aşçılık eğitimi sağlayan yerler, fakültelerle ve kurs mantelitesiyle eğitim sağlıyorlar. Lakin, profesyonel bir aşçılık eğitimi için, lisans veya ön lisans programları tercih edilebilir. Ağırlıklı olarak pastacılık alanlarında tercih edilen 2 yıllık ön lisans programları, yemek hazırlama süreci ve pişirme cost control, nutrition, sanitation, food safety ve restaurant işletmeciliği, pazarlama teknikleri üzerinde yoğunlaşırken bir diğer taraftan da aşçı adaylarına yıl  boyunca laboratuar dersleri çok uluslu mutfaklar, soğuk mezeler, pastacılık üzerine titredikten sonra ve ek olarak besin bilgisi, iletişim, liderlik dersleri alınır.

 4 Yıllık Eğitim ile Birlikte Executive Chef Olun

Elbette bu klasman için daha sıkı bir İngilizce dil okulları eğitimine katılmanızda fayda var. Yoğunlaştırılmış ve advanced seviyedeki Amerika dil okulları, yurt dışı deneyiminiz için sizlere yeterli İngilizce eğitimini sağlayacaktır. Microbiology, Marine Biology, Food Microbiology gibi derslere yer verilir. Baking & Pastry Arts and Food Service Management gibi yetenekler ve dersler sağlanıyor. Sadece bir Executive Chef’in yanısıra; Amerika’da üniversite okuyan kişiler, lisans üstü-master eğitimlerini de diyetisyenlik üzerinden gerçekleştirerek hem akademik hem de mutfak kariyeri hedefliyorlar. Elbette, böylesi bir akademik kariyer-mutfak kariyeri harmanıyla bir kariyer düşünüyorsanız, direkt olarak mesleki İngilizce eğitimi veren dil okulları ile öğrenim görmeniz daha da faydalı olacaktır.

Amerika Dil Okulları, Aşçılık Eğitimine Nasıl Fayda Kazandırabilecek?

Amerika, dil okulları ile birlikte eğitim gördüğünüz süre zarfı içerisinde asla zorlanmayacağınız ülkelerden biridir, en büyük nedeni ise bütçe gereksiniminden okul çeşitliliği ve program çeşitliliği ile özellikle aşçılık eğitimi almak veya daha fazla profesyonelleşmek isteyen aşçılar için oldukça uygun bir ülke. Amerika dil okulları hobilerinize ve sosyal yaşantınıza uygun bir şehir bulmakla başlayıp,  eğitimin ardından daha iyi bir İngilizce ile tamamladığınızda aşçılığa bir adım daha yaklaşacaksınız.

 

Öğrencilerin öncelikli olarak tercih ettiği şehirler arasında ülkenin kuzey doğusunda yer alan New York, Boston, Washington DC, batı’da bilişimin ve film sektörünün öncüsü San Francisco, Los Angeles ve San Diego, bunun yanı sıra güney doğu’da Florida eyaleti ile Miami, kuzeyde spor sanat ve tarihin şehri Chicago, Seattle öncelikli tercihlerdendir. Amerika Birleşik Devletleri’nde tüm eyaletlerde dil okulu imkanı bulunmaktadır. İster üniversite kampüslerinde, isterseniz de kolejlerde ya da şehir merkezinde yer alan dil okulu binalarında eğitim alabilirsiniz.

Amerika Yaz Okulları ve Genç Aşçılar İçin

Bir başka bir grup ise, çocuklarının şimdiden aşçılık konusunda deneyim sahibi olmalarını istiyorlar. Aşçılığın altın anahtarı İngilizce ve dolayısıyla yanında bir dil bilgisi daha, genç yaşta, çocuklarınızı daha da avantajlı hale getirecektir. Yaş kısıtlamasıyla ilgili olarak, muhtemelen çocuklarınız iş İngilizcesi gibi yetişkinler kategorisindeki eğitimlere değil, daha fazla aktivite ağırlıklı eğitimler alarak, İngilizce ve farklı dillerle iletişim kurmayı, farklı kültüre sahip insanlarla anlaşabilme başarısını gösterecekler. Dolayısıyla 7 ve 17 yaş için geliştirilen Amerika yaz okulları, çocuklarınızın şefliğe, aşçılığa ve mutfak sektörüne ayak basabilmesi için iyi bir adım olacaktır.

Eklenme Tarihi: 2018-04-26 17:07:54

2018-04-26 14:07:54