Lütfen bekleyiniz...

Amerika’da 2 Yıllık Dil Eğitimi: Hazırlık Programları ve Community College’lar
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

Amerika’da 2 Yıllık Dil Eğitimi: Hazırlık Programları ve Community College’lar

Amerika’da 2 Yıllık Dil Eğitimi: Hazırlık Programları ve Community College’lar

2 yıllık yurtdışı eğitim olanakları açısından son derece zengin bir yelpazeye sahip olan Amerika, iki yıllık üniversiteleri ve hazırlık programlarıyla yoğun olarak tercih ediliyor. Amerika’da 2 yıllık üniversiteler Amerikan yüksek öğretim sisteminin önemli bir halkasını oluşturuyor. Bugün 10 milyondan fazla öğrenci, bütün üniversite öğrencilerinin %40’ı, Amerika’da 2 yıllık üniversitelere devam etmeyi tercih ediyorlar. Yaklaşık yüz yıldır Amerika'da hizmet veren 2 yıllık üniversitelerin sayısı bugüne bakıldığında 1,100'ün üstündedirAmerika’da 2 yıllık dil eğitimi, fırsat oluşturmasıyla bilinen ve geleceğe açılan kapı  olarak tanımlanan bu okulların kurulma amacı arzu eden herkese kaliteli ve eşit bir eğitim imkanı sunmayı hedefliyorlar.

Amerika’da 2 Yıllık Dil Eğitimi Nasıl Alınır?

Öncelikle, yurtdışında çeşitli alanlarda hazırlık bölümleri bulunuyor. Ayrıca, aylarca süren dil okulu programlarıyla da Amerika’daki 2 yıllık dil eğitiminizi gerçekleştirebilirsiniz Lakin en fazla tercih edilen yöntem elbette Amerika’nın en köklü eğitim sistemi olan Community College’lar, muhakkak akademik eğitim konusunda en iyi eğitim müfredatlarını sağlıyorlar. Buradan sadece iki yıllık bir derece alıp çalışma hayatına atılabilir, dört yıllık bir okula transfer olabilir ya da iş hayatınızda kendinizi yenilemenize yardımcı olacak dersler alabilirsiniz.

Amerika’da dil eğitimi kategorisinde, 2 yıllık üniversitelerin çoğunun özellikle bulunduğu eyalette olan dört yıllık kolej/üniversiteler ile akademik anlaşmaları vardır. Bu da 2 yıllık üniversitelerde alınan derslerin kolaylıkla transfer olması anlamına geliyor, iyi bir haber. Bir çok Amerikalı ve yabancı öğrenci 2 yıllık üniversitelerde daha iyi şartlarda geliştirilen okul ücretlerini de göz önünde bulundurarak universitenin ilk iki yılını burada bitirmeyi tercih edebiliyorlar.

Amerika’da Yurtdışı Eğitim Konusunda İyi Alternatif: Community College Nedir?

2 yıllık üniversiteler aynı zamanda komşu üniversiteler olarak da adlandırılır. Sermayelerini bağlı bulundukları şehir ve eyaletten alınan vergiler ile yürütürler. Amerikalılar için son derece ekonomik olmasının nedeni de budur. Yabancı öğrenciler vergi vermediklerinden dolayı, Amerikalı öğrencilere nazaran daha yüksek ücret öderler. Lakin yine de dört yıllık üniversitelerin okul ücretleri ile kıyaslandığında cok daha uygun fiyatlar karşınıza çıkıyor.

Günümüze bakıldığında, Amerika'daki dört yıllık kolej/üniversitelerde okuyan öğrencilerin yarısından fazlası 2 yıllık üniversitelerde ders aldığını gösteriyor. 2 yıllık üniversiteler derslerin  dışında, spor programları, kültürel etkinlikler, Amerikalı ve yabancı öğrenci kulüp ve aktiviteleri sunarak yeni arkadaşlar edinmenize, Amerikan kültürü ve dili hakkında kısa zamanda bilgi sahibi olmanıza yardımcı olurlar. Amerika’da 2 yıllık dil eğitimi programları çerçevesinde eğitim alacağınız 2 yıllık üniversiteler 2 özel veya devlet okulları olarak ikiye ayrılıyor. Aralarında çok büyük faklılık olmamakla birlikle devlet okulları daha çok tercih edilenler arasındadır. Amerika'da istediğiniz herhangi bir yerde 2 yıllık üniversite bulabilirsiniz, ancak sadece %80 ‘i yabancı öğrenci kabul etmektedir. Seçiminizi yaparken dört yıllık üniversiteleri araştırdığınız gibi bir araştırma yapmanız gerekir. Okulun bulunduğu yerin iyi bir bölgede, güvenilir olması ve Amerikan yüksek öğretim standartlarına uygunluğu da araştırılmalıdır.

2 yıllık üniversiteler kendi bölge halkına hizmet etmeyi amaç edindiğinden yurt dışında fazla bilinen okullar değillerdir. Ancak, bugün üniversiteler gibi yurt dışında reklam yapıp öğrenci getiren 2 yıllık üniversitelerin sayısı da gittikçe artmaktadır. 2 yıllık üniversite seçimi yapmadan önce 2 yıllık üniversiteler ile dört yıllık üniversiteler arasındaki faklılıklar ve benzerlikleri iyiden iyi araştırmanız gerekiyor.

Amerika’da Yurtdışı Eğitim İçin Gerekli Bütçe: 2 Yıllık İçin Oluşturulan Fiyatlar

Amerika’da yurtdışı eğitim sağlayan2 yıllık üniversiteler, kendi içinde de farklılık gösterir. Bazıları birkaç kampüsten oluşan geniş bir alanda, şehirde konumlanmış iken; kırsal bir alanda daha küçük öğrenci kitlelerine hizmet verenleri de mevcuttur. Bu farklılıklar haricinde hepsi ortak bir eğitim ve öğretim misyonuna, ulaşılabilirlik ve kalite prensiplerine ve yüksek akademik standartlara sahiptirler.

Amerikan öğrenciler tarafından son derece gözde olan 2yıllık üniversiteler son yıllarda diğer ülkelerden gelen öğrenciler tarafından da keşfedildi. Sayıları giderek artan uluslararası öğrenciler, yüksek eğitimlerine 2 yıllık üniversiteyle başlamayı tercih ediyorlar. Başvurular, son 5 yılda %32 oranında bir artış gösterdi. Şu an 200.000’den fazla uluslar arası öğrenci Amerika’daki eğitimlerini bu okullarda sürdürüyorlar.

Amerika’da bu tarz yurtdışı İngilizce dil eğitimi için gerekli olan bütçelerle ilgili ve en güncel Amerika yurtdışı eğitim fiyatları ile ilgili net bilgileri ve net fiyatlandırmaları York Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı’ndan daha sağlıklı bir şekilde öğrenebilirsiniz. Ek olarak sitemizdeki Amerika’da eğitim kategorisindeki okulları inceleyerek bu okullarla ilgili bilgi almanız gerekiyor.

Amerika’da 2 Yıllık Eğitim İçin Gerekli Şartlar Neler?

Amerika’da, Community College’lardan oluşan eğitim alabilmeniz için, elbette belirli bir İngilizce seviyesi, TOEFL sınav sonucu oldukça önemli. Bilhassa öğrenim geçmişiniz, yurtdışında neden öğretim ve eğitim alacak olmanız ve bunu Amerika’da 2 yıllık eğitim almadan önce karşı tarafı nasıl ikna edeceğinizle ilgili pekçok detay var.

 

Eklenme Tarihi: 2018-05-14 13:24:21

2018-05-14 10:24:07