Lütfen bekleyiniz...

Almanca ve İngilizce Yurtdışı Yaz Okulu Programları
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

Almanca ve İngilizce Yurtdışı Yaz Okulu Programları

Almanca ve İngilizce Yurtdışı Yaz Okulu Programları

Almanca, avrupa’da en sık kullanılan dillerden olduğu için yurtdışı yaz okulu çerçevesinde sıklıkla tercih ediliyor. Almanca yaz okulu programları, aynı zamanda İngilizce diliyle de pekiştirildiğinde çok daha faydalı bir süreç yaşanabilir. Almanca yaz okulu, sadece Almanya’da değil ana dilinin İngilizce olduğu ülkelerde de görülebilir. Keza eğer Almanya’da yaz okulu programlarına katılmak istiyorsanız; Frankfurt, Köln, Münih 2018 Yaz okulu programları en fazla tercih edilen paketlerdendir.

Almanca Yaz Okulu Programları Çerçevesinde İngilizce Eğitimler de Alabilirsiniz

Yurtdışı Almanca yaz okulu programları ile, ülkenin nefes kesici doğasına, kültürüne ve tarihine daha yakın olabileceğiniz küçük Alman kasabalarında ya da büyük şehirlerinde Almanca yaz okulu programlarına katılabilirsiniz. 18 yaş altındaki öğrenciler için özel olarak tasarlanmış ve minimum 2, tavsiye olarak 3 haftadan başlayan bu programlar dil eğitimi, aktiviteler, şehir turları, kültürel etkinlikler ve spor etkinlikleri içermektedir.

 

Yaz tatilini başka bir ülkede hem gezerek hem de Almanca öğrenerek geçirmek isteyenler için ideal bir programdır. İster tek başına, ister aile olarak katılabileceğiniz bu programda kültür etkileşimiyle, ülkeyi gezerek, eğlenceyle Almanca’yı iç içe bulabşkeceksiniz. Aile yanında yada okul bünyesinde konaklamalarla ve her gün başka bir aktiviteyle size Almanca’nızı pratiğe dönüştürme imkanı verecektir. Standart Almanca yaz okulu programları dışında, futbol, dans gibi yetenek geliştirici dersleri de içeren kurs çeşitliliği de mevcuttur. Bu seçenekleri kullanmadan önce, Almanya yaz okulu programları için hangi şehiri seçeceğinizi kararlaştırmanız gerekiyor. Zira, bazı şehirler daha çok kasaba formatında yerel halkı barındırırken bazı kapital bölgeler ise uluslar arası öğrencileri ve tüm ülkelerden sağlanan öğrencilerden oluşuyor.

Tüm bunlara ek olarak; yabancı dili kendi kuralları içinde ve kendi ülkesinde öğrenip pratik yapmalarını sağlamak, farklı ülkelerden gelen yaşıtlarıyla birlikte yaptıkları çalışmalar sayesinde birbirlerine saygı duymalarını öğretirken herkesi eşit görmeyi ve takım çalışmasını öğrenmelerini sağlamak gibi artıları da olacaktır.

Almanya’da Almanca ve İngilizce Yaz Okulu Programları Hangi Şehirlerde Gerçekleşir?

Almanya’da İngilizce ve Almanca yaz okulu programlarına katılabileceğiniz hemen hemen her şehirde yaz okulu programı bulunmakla beraber; en popüler şehirler Berlin, Münih, Köln, Frankfurt, Hamburg ve Heidelberg’dir.

Berlin; Almanya’nın başkenti ve neredeyse Avrupa’nın en çok ziyaret edilen şehirlerinden biridir. Tam anlamıyla tarihin, doğanın, kültürün ve farklı kültürlerin buluşma noktası olan bir metropol şehridir. Avrupa’nın en ilgi çekici kültürel enerji merkezlerinden biri olduğunu da söyleyebiliriz. Tarihe tanıklık etmiş bu şehrin sokaklarında gezerken çocuklarınız, aynı zamanda kültür ve tarih donanımı yakalayacaklar.

Almanca Yaz Okulu Programları İle Hangi Dil Eğitimleri Veriliyor?

Almanca olarak alacağınız yaz okulu programları, elbette sadece Almanya’da değil, İsviçre yaz okulu programlarıyla da kazanılabilir. Lakin, İsviçre’de hem İngilizce hem de Almanca yaz okulu programlarına katılmak istiyorsanız, o programın içeriğini detaylıca araştırmanız gerekiyor. İsviçre’nin dil eğitimi ve tüm eğitim sistemi kantonlara ayrılıyor ve Almanca dil eğitimi sağlayan bölgeyi paketlerden bulmanız gerekecek. Aslında, İsviçre’de çoğu yaz okulu programları Almanca eğitim verebiliyor.

Almanya’da da Almanca yaz okulu ve İngilizce eğitimi almak elbette mümkün. Sınıflarda 15 ile 30 saat arasında Almanca dil eğitiminin yanısıra, ana dilinin İngilizce olan kişilerle de İngilizce dilinizi ve konuşma yeteneğinizi geliştirebilirsiniz.

Münih; Almanya’nın ekonomik olarak en büyük şehri sayabileceğimiz gibi aynı zamanda Almanca dil eğitiminin de merkezi niteliğinde. Eğer Almanya’da Almanca yaz okulu programları için katılım sağlayacaksanız; çocuklarınız veya sizler de katılacaksanız şu aktivitelere dahil olabilirsiniz; : Program boyunca haftada 1 tam gün ve 1 yarım gün Nuremberg, Regensburg, Salzburg, Neuschwanstein şatosuna ve alplere eğitici ve kültürel geziler düzenlenmektedir. Ayrıca program dahilinde atletizm, barbekü, basketbol, bowling, tırmanma duvarı, fitness salonu, spor aktiviteleri, eğer yeterli katılım olursa  konserler veya tiyatro, gibi etkinlik ve aktiviteler yapılıyor.

Hamburg; Almanya’nın denize kıyısı olan nadir şehirlerinden biri olma özelliğini taşıyıp, en fazla nüfusun yaşadığı şehirler listesinde de Berlin’in ardından ikinci sırada yer almaktadır. Liman kenti olarak tanımlayabileceğimiz Hamburg aynı zamanda futbol takımıyla da ünlü bir şehirdir. Böylece, Almanya’daki futbol yaz okulu programları da hem İngilizce hem de Almanca dil eğitimi açısından oldukça değerli

Almanca Yaz Okulu Katılımcıları İçin Hem Turistik Alan Hem de Eğitim Alanları

Köln; en yüksek sayıda Türk’ün yaşadığı Alman şehirlerinden birisidir. Şehrin en önemli özelliği elbette ki meşhur “Kölner Dom” yani Köln Katedrali’dir. Bu görülmeye değer kathedral, Almanya’nın en görkemli mimari eserlerinden birisidir. Tam anlamıyla farklı kültürlerden gelen insanların bir arada yaşadığı turizm cenneti olan bir şehir olarak nitelendirebiliriz.

Örneklendirmek istersek; Frankfurt am Main; Almanya’da iki adet Frankfurt adlı şehir bulunuyor. Bunlardan birisi daha küçük bir şehir olan Frankfurt am Oder, Berlin’e yakın bir sınır şehridir. Buna karşın Frankfurt am Main ise Almanya’nın en büyük ve en turistik şehirlerinden birisidir. Ayrıca Frankfurt, iş merkezi ile doğanın harmanlandığı yer olarak da bilinir.

Eklenme Tarihi: 2018-05-07 16:52:26

2018-05-07 13:52:26