Lütfen bekleyiniz...

Almanca ve İngilizce Yaz Okulları: Almanya’daki Yaz Okulları İle İki Yabancı Dili De Geliştirebilirsiniz
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

Almanca ve İngilizce Yaz Okulları: Almanya’daki Yaz Okulları İle İki Yabancı Dili De Geliştirebilirsiniz

Almanca ve İngilizce Yaz Okulları: Almanya’daki Yaz Okulları İle İki Yabancı Dili De Geliştirebilirsiniz

Almanca’nın niteliği artarken Almanya yaz okulları programlarına da katılım sayıları gün geçtikçe artış gösteriyor. Okul başarısını ve kariyer başarısını direkt olarak etkileyen Almanca ve İngilizce, bunun gibi çeşitli yaz okulları programları kapsamında geliştirilebilir ve buradan alınan sosyallik ile dil bilgisi, okula yansıdığında başarı puanları da artıyor.

Almanya yaz okulları, çeşitli varyasyonlarla eğitim vermeye devam ediyor. Klasik yaz okulu programları, yoğunlaştırılmış yaz okulu programları, öğrencilere yaz tatili içerisinde gerekli eğitimi sağlamakla birlikte okul öncesi motivasyon açısından da olumlu etkiler sağlıyorlar. Yoğun olarak 10 ile 17 yaş aralığının katılım sağladığı Almanya yaz okulları, Türkiye’deki Alman liselerine giriş, okul içi performans artışı için veya üniversiteye giriş amaçlı katılım alıyor. Alman liselerine giriş amaçlı sağlanan Almanca yaz okulları, ağırlıklı olarak ‘yoğunlaştırılmış programlar’ ile tercih ediliyor. Detayları incelediğimizde daha farklı bir ayrıcalık daha ortaya çıktı; Almanya yaz okulları, mevsimsel olarak en verimli döneminde ve ayrıca şehir kalabalığının dışında açtıkları yaz okulları kampüsleriyle daha fazla konsantrasyona dayalı yaz okulu programları uygulayabiliyorlar.

Almanya Dil Okulları Nasıl? Almanya’daki Hangi Yaz Okulları Tavsiye Ediliyor?

Pekçok alanda da olduğu ibi, Frankfurt, Berlin, Köln, Münih gibi şehirler yaz okulları kapsamında epeyce popülerler. Bunun yanısıra, Lindenberg, Scmallenberg, Bad Duerheim ve Wittgenstein gibi bölgeler de Almanca yaz okulları konusunda tecrübeliler. Birkaç örnek vermek gerekirse; enstitü formatında eğitim veren Humboldt, haftalık 30 saatlik Almanca yaz okulu sağlıyor. Sınıf kapasiteleri maksimum 8 kişiden oluşuyor ve eğitmenler daha ağırlıklı kişisel iletişimle Almanca dil eğitimi sağlayabiliyorlar. Etkinliklerde ise, Nuremberg, Regensburg, Salzburg, Neuschwanstein şatosuna ve alplere eğitici ve kültürel geziler düzenlenmektedir. Ayrıca program dahilinde atletizm, barbekü, basketbol, bowling, tırmanma duvarı, fitness salonu, gym, istek üzerine konserler ya da tiyatro, gibi etkinlikler, Almanya yaz okulları kapsamında yapılıor.

Bununla birlikte, bir diğer Almanca yaz okulu kategorisinde ise ağırlıklı olarak test odaklı bir eğitim veren bir başka kampüs daha bulunuyor.  Haftalık Almanca ders saatleri 30 saati kapsayabilir klasik programda dil eğitimi verirler.  Humboldt’un yanısıra, 8 yaş ile 14 yaş arası bir öğrenci kitlesine dil kazanımı eğitimi sağlayan Hohensolms Ip Project, yoğun program çerçevesinde 15 kişiyi kapsayabilen snıflarda 15 saat yoğun dil eğitimi alabiliyorlar.

Yoğun programlarda yer alan aktivitelere baktığımızda; karaoke geceleri, film geceleri, yetenek şovları gibi farklı ve Almanca’yı geliştirmeye yönelik aktiviteler yapılıyor.

Almanya Yaz Okulları Çerçevesinde İngilizce Dilini Geliştirmek?

Elbette Almanya yaz okulları, öncelikli olarak Almanca diline yönelik eğitimler sağlıyor. Yaz okulları, en azından belirtildiği kadarıyla, yaz okulları çerçevesinde  İngilizce eğitim sağlamıyorlar. Buna karşın, Almanya yaz okulları yoğun olarak ABD, İngiltere, Kanada gibi ülkelerden katılımcı alıyor. Dolayısıyla eğitmenler, aktiviteler ve kişisel iletişim kurma esnasında çocukların İngilizce alıştırmaları yapmalarına da olanak tanıyorlar. Konuşarak İngilizce, konuşarak Almanca, Almanya yaz okulları çerçevesinde en faydalı detaylardan bir tanesi.

 

Eklenme Tarihi: 2018-04-17 12:59:02