Lütfen bekleyiniz...

Alman Liselerine Hazırlık: Yaz Okulları ile Alman Liselerine Hazırlanın!
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

Alman Liselerine Hazırlık: Yaz Okulları ile Alman Liselerine Hazırlanın!

Alman Liselerine Hazırlık: Yaz Okulları ile Alman Liselerine Hazırlanın!

Almanya yaz okulları, bulundukları konum itibariyle; yemyeşil doğası ve huzurlu şehir hayatı ve birçok Avrupa ülkesinin yaz okulu programların göre ülkemize daha yakın olması ve sağladığı motivasyon kaynağı dolayısıyla bu ülkeyi daha da cazip kılıyor. Bir dilin en iyi öğrenileceği yer kuşkusuz doğal olarak konuşulduğu bir üülke. Bu nedenle Almanya yaz okulları, Almanca ile birlikte İngilizce de öğrenmek isteyenler için en uygun seçenek olduğunu belirtebiliriz.

Varış sayfalarımızdan, kendinize uygun Alman liselerini seçerek ilk adımı atabilirsiniz. Almanya yaz okulu programları, özellikle sosyal ortamlarda sağladığı Almanca dil dersleriyle ön planda. Yani, Almanya’da sadece sınıf içi değil etkinlikler çerçevesinde de Almanca eğitimi alabileceksiniz.

Almanya Yaz Okulları, Hangi Alanda Etkisini Gösterir?

Almanca, Almanya'da resmi dil olup aynı zamanda Avrupa Birliği'ndeki 23 resmi dilden de bir tanesi. Dolayısıyla program sonucunda alacağınız sertifika da sizlere iyi bir kariyer başlangıcı için gerekli desteği sağlayacaktır. Almanca tercih sebeplerinden biri de Avrupa Komisyonu'nun İngilizce ve Fransızcayla beraber üç çalışma dilinden biri olmasıdır. Kısacası Almanca, özellikle Avrupa’da İngilizceden sonra en çok ihtiyaç duyulan dildir.

Almanya Yaz Okulları, Türkiye’deki Alman Liselerine Nasıl İmkanlar Getiriyor?

Tüm bunları düşündüğümüzde, ülkenin nefes kesici doğasına, kültürüne ve tarihine daha yakın olabileceğiniz küçük Alman kasabalarında ya da büyük şehirlerinde Almanca yaz okulu programlarına katılabilirsiniz. 18 yaş altındaki öğrenciler için özel olarak tasarlanmış ve minimum 2 haftadan başlayan bu programlar dil eğitimi, aktiviteler, şehir turları, kültürel etkinlikler ve spor etkinlikleri içermektedir.

Yaz tatilini başka bir ülkede hem gezerek hem de Almanca öğrenerek geçirmek isteyenler için ideal bir programdır. İster tek başına, ister arkadaş grubu olarak katılabileceğiniz bu programda kültür etkileşimiyle, ülkeyi gezerek, eğlenceyle Almanca’yı iç içe bulacaksınız. Aile yanında yada okul bünyesinde konaklamalarla ve her gün başka bir aktiviteyle size Almanca dilinizi pratiğe dönüştürme imkanı verecektir. Standart yaz okulu programları dışında, futbol, dans gibi yetenek geliştirici dersleri de içeren kurs çeşitliliği de mevcuttur. Tüm bunlara ek olarak; yabancı dili kendi kuralları içinde ve kendi ülkesinde öğrenip pratik yapmalarını sağlamak, farklı ülkelerden gelen yaşıtlarıyla birlikte yaptıkları çalışmalar sayesinde birbirlerine saygı duymalarını öğretirken herkesi eşit görmeyi ve takım çalışmasını öğrenmelerini sağlamak gibi artıları da olacaktır.

Almanya’da Hangi Şehirlerde Yaz Okulu Programlarına Katılabilirsiniz?

Almanya’da hemen hemen her şehirde yaz okulu programı olanağımız bulunmakla beraber; en popüler şehirler Berlin, Münih, Köln, Frankfurt, Hamburg ve Heidelberg’dir.

Berlin; Almanya’nın başkenti olup, Londra, Paris ve Roma ile birlikte, Avrupa’nın en çok ziyaret edilen şehirlerinden biridir. Tam anlamıyla tarihin, doğanın, kültürün ve farklı kültürlerin buluşma noktası olan bir metropol şehridir. Avrupa’nın en ilgi çekici kültürel enerji merkezlerinden biri olduğunu da söyleyebiliriz. Tarihe tanıklık etmiş bu şehrin sokaklarında gezerken İkinci Dünya Savaşı’nın yıkıcılığını da Berlin Duvarı zamanından kalma farklılıkları da gözlemleyebilirsiniz.

Münih; Almanya’nın ekonomik olarak en büyük şehri sayabileceğimiz gibi Bavyera bölgesinin de başkentidir. Şehir, ekonomi dergileri tarafından yapılan “en yaşanılası şehir” listelerinde daima üst sıralarda kendisine yer buluyor. Ayrıca dünyaca ünlü festivallerden biri olan “Oktoberfest”’in de düzenlendiği bir üniversite şehridir.

Hamburg; Almanya’nın denize kıyısı olan nadir şehirlerinden biri olma özelliğini taşıyıp, en fazla nüfusun yaşadığı şehirler listesinde de Berlin’in ardından ikinci sırada yer almaktadır. Liman kenti olarak tanımlayabileceğimiz Hamburg aynı zamanda futbol takımıyla da ünlü bir şehirdir.

Köln; en yüksek sayıda Türk’ün yaşadığı Alman şehirlerinden bir tanesi. Şehrin en önemli özelliği elbette ki meşhur “Kölner Dom” yani Köln Katedrali’dir. Bu görülmeye değer kathedral, Almanya’nın en görkemli mimari eserlerinden birisidir. Tam anlamıyla farklı kültürlerden gelen insanların bir arada yaşadığı turizm cenneti olan bir şehir olarak nitelendirebiliriz. Tüm bu şehirleri düşündüğünüzde hangisi Türkiye’deki Alman liselerine daha iyi hazırlıyorsa düşünmeden orada yaz okulunu tercih etmelisiniz. Elbette bu imkanları da York Education Solutions’ın danışmanları gerekli desteği sağlayacak.

Konaklama olarak ise aile yanı ve yurt seçenekleri sunulmaktadır. Aile yanı tercih edilirse, Alman bir aile ile yaşayıp, onlarla zaman geçirip birebir Alman kültürünün içinde olma ve sürekli konuşma pratiği yapma şansına sahip olacaktır. Bir diğer seçeneği yani yurt konaklamasını tercih ederse, kendi yaşıtında uluslararası öğrencilerle yaşayıp farklı kültürleri tanıma ve etkileşime geçme şansına sahip olacaktır.

Eklenme Tarihi: 2018-06-13 18:53:38