Lütfen bekleyiniz...

Akıcı Konuşma İçin Yurtdışında İngilizce Dil Okulu
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

Akıcı Konuşma İçin Yurtdışında İngilizce Dil Okulu

Akıcı Konuşma İçin Yurtdışında İngilizce Dil Okulu

Yetişkinler için düzenlenen İngilzce dil okulu programlarıyla, katılımcılar 25+ saat İngilizce dersleriyle konuşma odaklı İngilizce dil eğitimi alabiliyorlar. Yurtdışı eğitim kategorisinin en çok katılım sağlayan programlarına sahip olan akıcı konuşma İngilizce dil okulu programları, eğitim paketlerinde ‘yarı yoğun’ ya da ‘yoğun programlar’ olarak adlandırılıyor. Bu İngilizce dil okulu çerçevesinde, katılımcılar sunumlar gerçekleştirerek, münazaralar gerçekleştirerek ve sınıfta sesli anlatım yaparak İngilizce dil yeteneklerini sergileyebiliyorlar. Bu tarz İngilizce dil okulu programlarıyla ilgili detaylı bilgileri hem bu blog sayfamızdan hem de yurtdışı eğitim danışmanlarımızdan öğrenebilirsiniz.

Akıcı İngilizce Konuşabilmek İçin Hangi Ülkede Dil Okulu Programına Katılmam Gerekiyor?

Akıcı bir İngilizce konuşmak istiyor ve bununla ilgili yeni bir girişimde bulunuyorsanız, İngiltere ya da İrlanda sizleri biraz zorlayabilir. Zira İngiltere ve İrlanda dil okulu programları ile kullanılan İngilizce, jargon olarak ve gramer açısından çok daha farklı. Bu konudaki dil okulu tavsiyemiz, Amerika dil okulu ve Kanada dil okulu programlarından yana olacaktır. Yurtdışı dil okulları kendini geliştirmek isteyen öğrenciler için birçok önemli bir hizmet sunuyor.

Öncelikle dil öğrenmek isteyenler için native speaker diyebileceğimiz öğretmenler ile dil eğitimi veren yurtdışı dil okulları, ingilizce eğitimini en üst seviyede veriyorlar. Yurtdışı dil okulu programları aynı zamanda konaklama imkanlarını öğrencileri için konforlu biçimde sağlıyor. İster öğrenci evi ister yurt ister aile yanı konaklama imkanını York Education Solutions ile gitmek istediğiniz yurtdışı dil okulları sağlıyor. Konaklama seçiminizde eğitiminizin bir parçası olacağı için size birçok fayda sağlayacaktır.

Amerika’daki İngilizce Dil Okulu Programları İngilizce Konuşma Yeteneğinize Neler Katacak?

Yurtdışı dil okulları ile farklı insanlar ile tanışmak çok kolay. Böylece, konuşma amaçlı katıldığınız İngilizce dil kursu  ile farklı farklı bölgelerden insanları tanımak ve farklı insanlar ile vakit geçirmek ile birlikte İngilizce dil bilgisi seviyenize direkt katkısı oalcaktır. Bunun için yurtdışında eğitim almak bulunmaz bir fırsat, uzak doğu ülkelerinden gelen öğrencilerden ve avrupa bölgelerinden gelen insanlara kadar birçok farklı kültürle tanışma imkanına da yurtdışı dil okullarına giderek daha iyi bir İngilizce konuşma yeteneğine sahip olabileceksiniz. 

Amerika’daki Akademi Odaklı Dil Okulu Programlarıyla da Konuşma İngilizcesi Geliştirilebilir!

Akıcı konuşma için İngilizce dil okulu ve kurslar, sizlere hem pratikte hem de kağıt üzerinde, yani gramer açısından da harika bir deneyim sağlayacak. Amerika dil okulları, özellikle lise sonrası dil eğitimi almak ve uluslar arası sınavlardan başarı sağlamak amacıyla bir rota çizen öğrenciler tarafından tercih ediliyor. Yurt dışı üniversiteler, TOEFL SAT gibi sınavları referans olarak kabul ederken bu sınav çeşitlerinin puanlama konusunda dikkat ettiği detaylardan en önemlisi, öğrencilerin pratik İngilizce kullanıp kullanmadığı, sınavlara nasıl hazırlandığına bakarlar. Amerika’da dil eğitim programları, tam olarak TOEFL ve SAT gibi sınav çeşitlerine hazırlık sürecindeki öğrenciler tercih ediyor. Elbette bunun için en uygun zaman dilimi ise lise mezuniyetinin ardından gelen yaz dönemi olarak ortaya çıktı.

Konuşma İngilizcesi İçin Hangi Yurtdışı Eğitim Modelini Uygulamalıyım?

Amerika dil okulları, öğrencilerin konuşma İngilizcesi becerilerini farklı farklı şekillerde hazırlıyor. Uzun soluklu olarak geliştirilen dil okul programları, kurlar halinde veya seviyeler halinde çeşitlendirilmiş durumda. SAT kurları, TOEFL kurları, Advanced İngilizce kurları, öğrencilere akademik sınavlara giriş öncesi yeterli konuşma İngilizcesi desteği sağlamaya çalışıyorlar. Bu kurlarda, öğrencilere daha formal bir İngilizce konuşma yeteneği sağlanırken diğer yoğun programlar çerçevesinde günlük kullanıma yönelik İngilizce konuşma kursu veriliyor. Ek olarak  Amerika dil okulları bünyesinde, dil eğitimi almak isteyen öğrenciler Genel İngilizce ve akademik İngilizce ders döneminin yanısıra sertifika programları, iş İngilizcesi ve yoğun İngilizce alanlarında dil eğitim programlarıyla da konuşma yeteneklerini geliştirebilir ve bu programları tercih edebilirler.

Yurtdışında eğitim programı ile dil okulu tercihi kullanacaksanız öncelikle nerelerde eksiklik yaşadığınıza dikkat etmeniz gerekli. Bahsettiğimiz kurs başlıklarının içerisinde farklı kategorilerde eğitimler sağlanıyor. Örneğin, iş İngilizcesi çerçevesinde İngilizce konuşma kursu için yurtdışı eğitim programı tercih edecek olan bir birey, sunum tekniklerine odaklanan bir dil okulu programı tercih etmesi daha iyi olacaktır. Tüm bunlara ek olarak, okuma, yazma ve ayrıca sunum yapma gibi tekniklerde kendinizi, bahsettiğimiz Amerika’daki yoğun programlar çerçevesinde geliştirebilirsiniz. Konuşma İngilizcesini geliştiren ve aynı zamanda sınava hazırlanan öğrenciler açısından sınav session’larında sıkıntı yaşamayan kişiler ise ağırlıklı olarak sınav odaklı olarak programlanan yurtdışı eğitim kategorilerini tercih edebilirler. Böylece hem dil eğitimi alabilir hem de yurtdışında gezi programlarına da katılarak konuşma İngilizcenizi geliştirebilirsiniz.

Dolaysıyla, daha iyi bir yurtdışı eğitim alabilmek adına nedenle önce okulun sağladığı gezilere, çevresine, gitmiş kişilerin tecrübelerine bakmak çok büyük avantaj sağlayabilir. Daha önce yurtdışında dil okulu eğitimi alan kişilerle konuşabilir o kişilerden rehberlik alabilir ve kendi seçiminizi ona göre şekillendirebilirsiniz.

 

Eklenme Tarihi: 2018-06-06 17:39:46

2018-06-06 14:40:28