Lütfen bekleyiniz...

Akademiye Hazırlık İçin İngilizce Dil Okulu Programları
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

Akademiye Hazırlık İçin İngilizce Dil Okulu Programları

Akademiye Hazırlık İçin İngilizce Dil Okulu Programları

Akademi hazırlığındakiler, akademisyenliğe hazırlanan ya da İngilizce dil gelişimlerini artırmak isteyen kişiler, İngilizce dil okulu programlarını tercih ediyorlar. Söz konusu eğer ‘akademi’ ise, elbette akıllara hemen İngiltere geliyor. Şimdi kısaca İngiltere dil okullarıa göz atarak İngilizce dil okulu programlarını daha yakından tanıyacağız. İngiltere dil okulları, dünyanın ortak konuşma dili İngilizcenin anavatanı olan İngiltere'de İngilizce dil eğitimi için en çok rağbet gören destinasyondur. Özellikle anadili İngilizce olan diğer popüler ülkeler Amerika, Kanada ve Avustralya'ya oranla ülkemize daha yakın konumda olması İngiltere dil okulları'nın bu kadar tercih edilmesinin en büyük etkenlerindendir.

İngiltere Dil Okulu Yorumları ve Tavsiyeler Neler?

İngiltere'nin hem başkenti hemde en kozmopolit şehri olan Londra, dil okulu programlarının yanı sıra bir çok üniversite ve koleje de ev sahipliği yapan Oxford ve Cambridge, sahil şeridinde yer alan şehirlerden Bournemouth, Brighton, Eastbourne ve Exeter, kuzeyde yer alan Liverpool, Manchester ve diğer popüler şehirlerden Canterbury ve Bristol her yıl öğrenci memnuniyetiyle ödüller alan İngiltere dil okulları ile ön planda. Dolayısıyla İngiltere dil okulu yorumları ile ilgili arayışınız söz konusu ise, ağırlıklı olarak Oxford, Cambridge ve Brighton ön plana çıkar. İlk olarak Londra, Bournemouth, Manchester gibi bölgeler de nitelikli dil okulu programlarıyla ön planda olmasına rağmen bu bölgelerde karşınıza Türk çıkma ihtimali ve dil gelişimini etkileme ihtimali çok daha büyük.

İngiltere’deki İngilizce Dil Okulu Programları Akademiye Günde Kaç Saatlik Eğitim Veriyorlar?

Genelinde 16+ yaş üstü genç yetişkin ya da  yetişkin öğrencileri kabul eden İngiltere dil okulları müfredatında aşağıdaki programlar sunulmaktadır. Eğitimler haftada minimum 15 saat olarak sunulsa da, sizin tercih etmeniz gereken İngilizce dile okulu programı, minimum 20 saatten oluşmalı. Bu durum eğitim programınızda kısmi bir değişiklik uygulayacak; 20 saatten aşağı dil okulu programları için genel turist vizesi uygulanıyorken, artan ders sayısı sayesinde İngiltere, sizleri bir öğrenci olarak kabul ediyor ve dolayısıyla öğrenci vizesi alma mecburiyeti var.

İngilizce Dil Kursları Hangi Eğitimleri Veriyor? Katılım İçin Gerekli Şartlar Neler?

 Genel İngilizce Kursları, en fazla tercih edilen İngilizce dil okulu programlarının arasında.: Günlük hayatta kullanılan İngilizce üzerine eğitim verilmekte ve öğrencilerin İngilizce becerileri geliştirilir. Bu yazıda dikkatini çektiğimiz sınava hazırlık İngilizce kurslarıyla uluslar arası İngilizce dil yeterlilik sınavları olan IELTS, TOEFL, Cambridge vb. Sınavlar için teknik taktik eğitimler sunulur. İş İngilizcesi ya da Mesleki İngilizce Kursları olarak da bilienen ve çeşitli meslek kollarına özel İngilizce dil eğitimi sunulmaktadır. Yani ağırlıklı olarak kurumsal şirketlerin çalışanlarına yönelik eğitimler sağlanıyor.

Executive İngilizce Kursları ile birlikte, bahsettiğimiz akademiye hazırlık ya da akademi hazırlık İngilizce dil kurslarına katılabilirler. Bu İngiltere dil okulu ile birlikte eğitmenler ve A+ yöneticiler için birebir, mini gruplu sınıflar veya öğretmen evlerinde kişiye özel İngilizce dil eğitimi sunuluyor.

Dil Okulu İçin Şartlar Neler?

Uluslar arası üniversitelere ve yerel üniversitelere amaçlanan İngilizce kursları ile birlikte İngiltere'de lise, üniversite veya master yapmak isteyen öğrencilere özel akademik hazırlık eğitimleri sunuluyor. Londra’da yaşam giderlerinin pahalı oluşu ve sürekli yağmur alması öğrencileri farklı şehirlerde eğitim almaya yönlendirmektedir. Cambridge, Oxford, Bournemouth, Brighton ve Manchester bu şehirlerin başında geliyor. Genel olarak bakıldığında, katılım için gerekli şartlar içerisinde elbette iyi bir vize sürecinin tamamlanması gerekir. Dil kursarı için herhangi bir sınav sonucu vb detaylar istenmese de, katılım sağlayacağınız akademi düzeyinde olmasıyla dolaylı olarak iyi derecede İngilizce dil bilgisi bekleyeceklerdir.

Gelecek hedefinde İngiltere’de akademisyenlik gerçekleştirmek ve buna yönelik bir eğitim almak olan öğrencilere Cambridge'deki dil okulları çok iyi bir tercih olacaktır. Cambridge’in bir eğitim şehri olması, şehre bir ayrıcalık veriyor. Cambridge halkı öğrenci ve öğretmenlerden oluşuyor ve bölgede, ilginç bir detay; hemen hemen herkes bisiklet kullanır. Yazın üniversite öğrencilerini boşalttığı yurtlarda konaklama gerçekleştirmek mümkündür.

Bir başka üniversite şehri olan ve uluslar arası tanınan üniversitelere ev sahipliği yapan Oxford, özellikle sanat, tarih, mimarlık, edebiyat gibi bölümlerde okuyan öğrencilerin dil eğitimi alması için akla gelen ilk şehirdir. Oxford dil okullarında eğitim alırken kendinizi üniversite hayatı içinde bulacaksınız. Oxford yaşaması kolay bir şehirdir ve halkı akademisyenler ve öğrenciler oluşturmaktadır. Oxford Üniversite’sini dolduran dünyanın her yerinden öğrenciler ile kaynaşıp pratik yapma ve farklı kültürler tanıma şansı sunuyor.

İngiltere’de tatil ile akademi odaklı dil eğitimi almak isteyenler için Bournemouth ideal bir şehirlerden bir tanesi. Bournemouth İngiltere’nin en sıcak iklimine sahip şehridir ve Londra’dan sonra en çok dil okulu bulunan şehirdir. Bournemouth'daki dil okullarının çoğu haftada bir gün dersleri aktiviteler şeklinde dışarıda yapmaktadır. Plajları, kulüpleri, sanat hayatı ve merkezleri, eğlence merkezleriyle eğitim alırken eğlenmek isteyenlerin ilk tercihi olmasında fayda var.

 

Eklenme Tarihi: 2018-06-04 14:15:04