Lütfen bekleyiniz...

Aile Katılımlı Yurt Dışı Yaz Okulları: Avrupa Yaz Okulları Artık Aileleri De Kapsıyor!
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

Aile Katılımlı Yurt Dışı Yaz Okulları: Avrupa Yaz Okulları Artık Aileleri De Kapsıyor!

Aile Katılımlı Yurt Dışı Yaz Okulları: Avrupa Yaz Okulları Artık Aileleri De Kapsıyor!

Avrupa, yaz okulları dönemine giriyor ve çeşitli eğitim kurumları avrupa’daki kampüslerini hareketlendirmeye başladılar. Bu sezon, görünüşe bakılırsa en popüler yaz okulları, İrlanda, Malta ve İsviçre. İrlanda yaz okulları, genellikle çocuklarının eğitim hayatına İngiltere’de veya Almanya’da devam etmesini isteyen öğrencilerden oluşuyor. İrlanda’nın İngilizce dil eğitimi, İngiltere’ye diğer ülkelere nazaran biraz daha yakın olmasıyla ve konuşma jargonu açısından benzerliği ile, İngiltere’de lise, üniversite gibi akademik eğitim odaklı yaz okulları, ağırlıklı olarak İrlanda’da.  İrlanda yaz okulları için katılım yaş ortalaması ise, 9 – 17 yaş aralığında. Cork ve Dublin’den tercih edilen İrlanda yaz okulları, sadece çevresinde yer alan avrupa ülkelerinden değil, Güney Kore, Japonya, Çin, Hindistan, Rusya, Avusturalya ve Brezilya gibi ülkelerden de bu yaş grubuyla öğrenci kabul edebiliyorlar. 

İrlanda yaz okulları çerçevesinde, düzenlenen aktivitelere bakarsak; tarih müzeleri gezileri, park gezileri, Dublin hayvanat bahçesi gezileri, kadim zamanlardan bu güne kadar yaşamayı başarmış kalelerin gezileri ve aynı zamanda yetenek yarışmaları, İrlanda’da ağırlıklı olarak ailele katılımlı yaz okulları çerçevesinde tercih edilebilen aktivitelerden.

İrlanda yaz okulları, her yıl yaz döneminde haziran ayı ile temmuz ayları arasında yaz okulları eğitimlerine başlıyor ve 2 ile 6 haftalık dönemlerle devam ediyor. Ailelerin katılabileceği yaz okulu programları, okulların belirttiği kampüslerde konaklama sağlayabilir veya seçeneklere göre aileler kendi konaklama tercihlerini sunabilirler.

Aile Katılımlı İrlanda Yaz Okulları Neden Tercih Ediliyor? Artıları Neler?

İrlanda yaz okulları programlarının tercih edilme yönlerine bakılırsa; İngiltere’ye eş değer İngilizce dil eğitimi disiplini, Güney Kore’den Avusturalya’ya çeşitli ülkelerden ziyaretçi alabilmesi ve daha fazla dil öğrenebilme şansı, kültür ve gezi programlarının ağırlıklı olarak doğa ve tarihe dayanmasıyla, genel kültür seviyesindeki katkılarıyla da tercih edilir. Ayrıca, spor severler için çeşitli İngiliz kulüplerinin kamp programlarında İrlanda’nın da bulunması da bir tercih sebebidir.

Akdeniz Havasında Yaz Okulları: Aile Katılımlı Malta Adası Yaz Okulları Nasıl?

Bir diğer taraftan daha sıcak bir bölge olan Malta’ya baktığımızda, Malta yaz okulları ağırlıklı olarak İtalya’dan, Almanya’dan ve Rusya’dan katılımlar alıyor. İrlanda’ya nazaran daha fazla dil alternatifi ve İtalya’ya yakınlığıyla tercih ediliyor. Malta Adası’nda, resmi eğitim dili İngilizce olmasıyla beraber akademisyenlerin arasında, İtalyanca, Fransızca, Almanca konuşabilen çok sayıda eğitmen bulabilirsiniz. Bu çok dilli yapısı da Malta’yı biraz daha tercih edilebilir kılıyor.

Ailelerin de daha yoğun olarak talep göstermesiyle, Malta’daki yaz okulları çerçevesinde düzenlenen aktiviteler de çoğaltıldı. Bir Akdeniz bölgesi olan Malta, elbette daha çok su sporları, geziler,  ada aktiviteleri, hem ailelere yönelik kapsayıcı bir şekilde hem de çocuklara ayrı bir program halinde yürütülüyor. 

Malta’nın en önemli tercih nedenlerinin başında, daha fazla günlük İngilizce’ye yönelik bir dil eğitiminin bulunması. Malta Adası’nda Beginner seviyesinden başlayan İngilizce kursları daha fazla yaygın.

Malta yaz okulları, her yılın yaz döemlerinde haziran ile ağustos aylarında gerçekleştiriliyor.

 

İngiltere Yaz Okulları: Kalıcı Amaçlarla Giden Öğrencilerin Uğrak Yeri!

Ailelerin de katılım sağlayabileceği İngiltere yaz okulları, daha yüksek yaş ortalamasıyla dikkat çekiyor. Avrupa’ya dil eğitimi için karar verme aşamasında olan aileler ve öğrenciler ‘bir yerden başlayabilmek’ adına İngiltere’yi tercih ediyorlar. Zira eğitim sistemlerine ve İngiliz aksanına alışabilmek için yaz okulları kayıtları yapan öğrencilerin sayısı oldukça fazla. Yaş ortalamasıyla ve eğitim müfredatıyla alakalı olarak, İngiltere yaz okulları ağırlıklı olarak ‘yoğun programlı’ yaz okullarıyla çalışıyor.  Yani, İngilizce dil eğitimi saat süreleri biraz daha yoğun ve yaz okulları içeriklerinde daha fazla ders ve konu çeşitliliği sağlanıyor. İngiltere’yi tercih eden ailelerin genellikle 14+ yaş ortalamasındaki çocuklarıyla katılım sağladıkları görüldü.

İngiltere yaz okulları çerçevesinde Oxford, Stonehenge, futbol stadyumu gezileri, barbekü etkinlikleri, hazine avı etkinlikleri, el işçiliği ve atölye aktiviteleri, Londra gezileri, ‘Te Making of Harry Potter’da eğitim odaklı geziler düzenleniyor. Bunun yanısıra İngiltere yaz okulları, kampüs dahilinde de çeşitli tesisler ve yemek servisleri bulunuyor.

Şöyle bir toparlayacak olursak; İngiltere, Malta, İrlanda yaz okulları artık sadece bir yaz dönemi aktivitelerinden çıktı, çocukların kariyer ve okul geleceklerini kapsayabilecek bir şekilde ileriye yönelik programlar haline geldiler. Çok uluslu tercihler ve yoğulaştırılmış İngilizce eğitimleri, öğrencileri geleceğe daha iyi hazırlıyor.

 

Eklenme Tarihi: 2018-04-16 10:58:31