Lütfen bekleyiniz...

Advanced Seviyesi İçin Yurtdışında Dil Eğitimi
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

Advanced Seviyesi İçin Yurtdışında Dil Eğitimi

Advanced Seviyesi İçin Yurtdışında Dil Eğitimi

Yurtdışında dil eğitimi programı, sadece genel eğitimlerle değil spesifik eğitimlerle de dil eğitimi programlarını sürdürüyorlar. Son günlerde dikkat çeken program olan; Advanced seviyesi odaklı yurtdışında dil eğitimi, özellikle akademik eğitim programları ya da iş İngilizcesi odaklı dil eğitimi programları, advanced seviyesine yönelik gerçekleştirilir. Şu detay var, advanved seviyesne yönelik dil eğitimi programları, katılımcıları dil eğitimi konusunda advanced seviyeye çıkarabilen yurtdışında dil eğitimi programlarıdır. Şunun altını çizelim; sizlerden herhangi bir seviye İngilizce dil bilgisi beklenmez. Sadece, kursa ilk girdiğiniz gün yani açılış günü öğrencilerin dil seviyesinin anlaşılması için sınav uygulanıyor. Bir çeşit STS uygulanır.

Yurtdışında Dil Eğitimi İçin Hangi  Programlarla Daha Çabuk Gelişme Kaydedilebilir?

Yurtdışında dil eğitimi programları, özellikle yetişkinlere yönelik gerçekleştirilen varyasyonlar minimum 3 haftalık olarak tercih ediliyor. Bu konuyla ilgili öncelikli tercihimiz İngilizce dil okulu programları olacaktır. İngiltere'de İngilizce öğrenmek, standart kurs ve akademik kurs olarak tamamen kişisel tercihiniz ve ihtiyacınıza göre çeşitli seçenekle mümkün. Genel İngilizce, yoğun İngilizce kursu, aynı şekilde akademik kurs almak isteyenler için alternatif dil okulu uluslar arası saygınlıkta ve kalite güvencesiyle eğitim veren İngiltere dil okulları programlarıdır.

İngiltere dil olulları yurtdışında dünya standardında kaliteli ve British Council onaylıdır. Örneğin Sprachcaffe dünyası Londra ile sınırlı değil, İngiltere'de Brighton ve Devon'da ve dünyanın farklı 24 ilindeki okuluyla İngilizce dil eğitiminde önemli bir kategori olduğunu söylemekte fayda var.

Yurtdışında uzun süreli alacağınız advanced İngilizce dil eğitimiyle sadece geleceğe yatırım değil, aynı zamanda CV'nize ekleyebileceğiniz prestijli bir deneyim elde edeceksiniz. 

Yurtdışında Dil Eğitimi Advanced Düzeyinde Alındığında Hangi Avantajları Getirir?

PET, FCE, CAE, CPE, IELTS, TOEFL Cambridge Preliminary English Test gibi detaylı İngilizce kurslarını elbette alabiliyorsunuz. PET Cambridge sınavları dünya genelinde geçerlidir, referansa sahiptir ve güvenilirdir. Cambridge sınavlarında her seviyede dil bilen için farklı sınavlar mevcuttur. Preliminary English Test olarak tanımladığımız İngilizce testler, Elemantary ve Lower Intermediate düzeyinde Ingilizce bilenler içindir. Yani, bu yazımızın kategorisini biraz da olsa geriler. Advanced seviyede İngilizce dil eğitimi aldığınız takdirde FCE Cambridge First Certificate in English testine katılım fırsatı da yakalayabilirsiniz(First Certificate in English) en popüler Cambridge sınavıdır ve "intermediate" ve "upper-intermediate" düzeyinde dil bilgisi bulunan kişilerin tercih ettiği ve girdiği bir sınavdır.

CAE Cambridge Certificate in Advanced English: (Cambridge Advanced English) "Advanced" düzeyde dil bilenler için yapılan bir sınav olduğunu söyleyelim. Özellikle daha önce belirttiğimiz gibi, İngiltere dil okulu programları bunun gibi eğitimlerini özelleştirilmiş içeriklerle sağlarlar. İngiltere dil okulları, İngilizce dil eğitimi konusunda en doğru seçimdir. İngiltere'de dil eğitimi almanın en büyük avantajlarından birisi ülkenin Türkiye'ye olan mesafesinin okyanus aşırı ülkelere göre çok daha yakın olması ve İngilizceyi merkezinde öğrenme şansıdır. Dünyada en geçerli dil olan İngilizce'yi, İngiltere'deki sayısı yüzleri geçen okullarda öğrenme şansına sahipsiniz. Eminiz ki sizin için de uygun bir dil okulu İngiltere'de kesinlikle bulunuyor!

İngiltere'deki okullar British Council ve English UK tarafından akredite ediliyor. Bu da dil okullarının kalitesini ve güvenilirliğini artırıyor. İngiltere'nin hemen her bölgesinde dil okulları bulunmaktadır. Uluslararası öğrencilerin en fazla tercih ettiği yerler çoğunlukla Londra bölgesi ve İngiltere'nin güneyinde bulunan sahil kentleridir. Bu şehirlerin dışında adını meşhur üniversiteleriyle duyuran Oxford ve Cambridge gibi köklü İngiliz şehirlerinde de uluslararası öğrenci sayısı her geçen gün artmaktadır.

İngiltere'de Dil Eğitim Programları Kaç Saatlik Eğitim Veriyor?

İngiltere'de dil eğitimi alan öğrenciler haftalık en az 15 saat (20 ders) eğitim almak zorundadırlar. Seçilen dil okuluna göre sınıflar 8 – 16 kişilik olarak belirlenmektedir. Eğitim kalitesinin daha yüksek olduğu okullarda mümkün olduğunca uluslararası sınıflar oluşturulmaya çalışılır. Dil eğitiminin başladığı ilk gün öğrenciler seviye belirleme sınavına girerler ve sınav sonucuna göre belirlenen sınıfta eğitim almaya başlarlar. Bu da öğrencilerin bildiği şeyleri tekrar etmemeleri konusunda önemli bir avantajdır.

Yetişkin kurslarında yaş sınırı genellikle 16 olarak belirlenmiştir fakat bazı okullarda bu sınır 18'e kadar çıkmaktadır.İngilizce dil eğitimi için birçok ülkede olduğu gibi İngiltere'de de öğrenciler Genel İngilizce veya Yoğun İngilizce programlarını tercih edebilirler. Daha az sayıda ders almak isteyen öğrenciler haftada 20 ders olan programları tercih ederken, yoğun bir programa dahil olmak isteyenler ise 30 ders olan programları tercih etmektedir.

Bazı okulların sunduğu özel ders seçenekleriyle öğrenciler İngilizce'yi daha da aktif olarak öğrenme fırsatına sahip olur.Genel İngilizce programlarında öğrencilere 4 temel alanda eğitim verilirken, yoğun programı tercih eden öğrenciler ekstra derslerinde yönelmek istedikleri alandan takviye dersleri alabilirler.

Uzun süreli eğitimlerde okulların öğrencilere sunduğu Akademik Dönem veya Akademik yıl programları, standart programlara göre daha uygun fiyatlara denk gelmektedir. Bu programlar, standart programlardan farklı olarak belirli tarihlerde başlar ve akademik eğitim adı altında verilmektedir.

 

 

Eklenme Tarihi: 2018-06-01 19:16:05