Lütfen bekleyiniz...

9-17 Yaş İçin Yurtdışında Sertifikalı Yaz Okulu
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

9-17 Yaş İçin Yurtdışında Sertifikalı Yaz Okulu

9-17 Yaş İçin Yurtdışında Sertifikalı Yaz Okulu

Yurtdışında, çocuklara yönelik geliştirilen yaz okulu programları İngilizce dil eğitimi için katkı sunmasının yanısıra özellikle Amerika yaz okulu programlarında bulunan branşlara yönelik gerçekleştirilen yaz okulu programları da oldukça popüler hale geldi.  Her ülke, çeşitli sektörlerle ön plana çıkıyor ve bu sektörü göz önünde bulundurarak çocuklarınızı yurtdışında sertifikalı yaz okulu programlarına dahil edebilirsiniz. Örneğin, daha çok IT ve teknoloji sektörüyle ön plana çıkan ABD, bu alandaki yurtdışı yaz okulu programları ile tercih edilebilir.

İngiltere de dahil olmak üzre, Amerika yaz okulu, Malta yaz okulu ve avrupa’nın diğer bölgelerinde açılan yurtdışı sertifikalı yaz okulu programlarıyla, İngilizce ile meslek kurslarının harmanlanmasıyla oluşan   kamplarından birine katılan çocuklar ve gençler hem yabancı dillerini geliştiriyorlar hem de farklı ülkelerinden gelen yaşıtları ile sosyal sportif ve kültürel aktivitelerle dolu, oldukça faydalı bir yaz tatili geçiriyorlar. Üstelik; bir ömür boyu adeta diploma niteliğindeki sertifikaları da edinecekler. Çocukların ve gençlerin psikolojik ve sosyal gelişiminde de çok önemli bir rol oynayan bu yaz okulları, ileriki yaşlarda özgüveni gelişmiş ve donanımlı bireyler olmalarında büyük katkıda bulunuyor.

Sertifikalı Yurtdışı Yaz Okulu Programlarına Ne Zaman Katılabilirsiniz?

Okulların kapandığı yaz tatili dönemlerinde açılan bu yaz okulu programları, çeşitli seçeneklerle de kendisini sunuyor. Aile katılımlı yurtdışı yaz okulu programları ile aileler de diğer ülkelerden katılım sağlayan çocukların aileleriyle de zaman geçirebilecekler. Yurtdışı yaz okulları, çocuğun gelişimi açısından çok yönlü katkısıyla anne ve babaların ilk sıradaki tercihlerindendir. Çocukların, yurtdışındaki yaz okullarında geçirecekleri süre, yabancı dillerini geliştirmenin yanı sıra, başka ülkelerden arkadaşlar edinerek hayata bakış açılarını zenginleştirmelerini de sağlayacaktır.

Yurtdışındaki yaz okulu programları ve yaz kampları, öğrencilerin yabancı dil seviyelerini geliştiren dersler, teknoloji ve branş derslerinin yanısıra, sosyal, kültürel ve sportif aktiviteleri de içerir. Bu aktiviteler sırasında da çocuklar ve gençler yabancı dillerini ders dışı sosyal bir ortamda kullanarak, farkında olmadan konuşma dilinde büyük bir ilerleme kaydetmeleri için uygulanıyor. 8-17 yaş arası çocuk ve gençlerin, güvenli bir ortamda 3 hafta ile  3 ay süre arası değişebilen bir süre boyunca, farklı ülkelerden gelen öğrencilerle bir arada geçirecekleri bu dönem, hiç kuşkumuz yok ki, çocuklarınız için unutulmaz bir tecrübe olacaktır.

Yaz Okulları eğitim sisteminde, sabah saatlerinde haftada 15-20 saat yabancı dil eğitimi alan öğrenciler, edindikleri bu teorik bilgileri öğleden sonraları, çeşitli aktivite programlarında pratiğe dönüştürürler. Hafta sonlarında ise, bütün öğrencileri okulun düzenlediği tarihi ve turistik gezilere öğretmenleri ile birlikte katılırlar. Böylece öğrenciler bilgi, deneyim ve üst düzeyde vizyon sahibi olurlar.

Yurtdışında Yaz Okulu Programlarıyla Teknoloji Eğitimi

Günümüzde çocuklar için geliştirilen yurtdışı yaz okulu programları ve  yurt dışında eğitimin daha daha mümkün ve ulaşılabilir hale gelmesi ile birlikte, çocukların aileleri, daha iyi bir kariyer üstelik eğer mümkünse yurtdışında kariyer yapmak istedikleri alandaki en iyi yaz okulu programlarını araştırıyor. Son zamanlarda özellikle de gelişen teknoloji ile birlikte bu alanda kariyerine devam etmek isteyen öğrenciler dünyanın en iyi okullarında eğitim görmek istiyor. Aileler de bu yolda çocuklarının en iyi eğitimi alması için, özellikle bilişim alanlarında ve branşlara yönelik yurtdışı yaz okulu eğitim sağlayan yaz okulu programlarına katılarak elinden geleni yapıyor.

Yurtdışı Sertifikalı Yaz Okulu Programları Artık Sadece Kodlamada Değil, Yapay Zekayı Da Öğretiyorlar

Teknoloji alanında kariyer planı yapan öğrenciler üniversite dönemini beklemeden lise dönemiyle birlikte yurtdışında eğitim için danışmanlara başvuruyor ve sosyal medyanın gücünden yararlanarak dünyanın neresinde olursa olsun alanındaki en önemli okula ulaşabiliyor. Robot Mühendisliği ve Kodlama Laboratuvarı eğitim programı, 13 ve 18 yaş aralığındaki başlangıç seviyesinden ileri düzeye kadar öğrencilere benzersiz bir fırsat sunar. Eğitim programına katılan öğrencilerin grup halinde çalışma becerilerine uyum sağlaması beklenmektedir. Her öğrenciye bir bilgisayar verilecektir ve öğrenciler robot mühendisliği gereçlerini birbirleriyle paylaşacaklar.

Bu tarz yaz okulu programları, ağırlıklı olarak temel teknolojilerin kullanılmasıyla çocuklar kodlama eğitimi ve teknolojiyi öğreniyorlar. Kodlamadan kastımız, gelişmekte olan robotların kodlanması, Internet of Things olarak adlandırılan yeni nesil network teknolojilerinden oluşan ekosisteme can veren teknolojileri üretmelerini teşvik ediyorlar. Şunu bir daha belirtmek gerekiyor; bu tarz yaz okulu programlarına katılan kişiler kesinlikle kullandıkları teknolojileri üretebilecek seviyeye ulaşabilirler. Çocuklar teknoloji sektörü içerisinde, mobil uygulama geliştiriciliği HTML 5 eğitimleri, elektronik devreler eğitimleri, PC donanımları eğitimleri, animasyon geliştirme ve oyun geliştirme gibi alanların yanısıra Her zaman oynadıkları oyunların nasıl kodlandığını, hangi aşamalardan geçtiğini öğrenerek, oyun programcılığı yolunda ilk somut adımlarını atmalarını sağlanıyor. Ve en önemlisi de; çocuklar yapay zekanın temellendirildiği algoritmalar üzerinde çalışma fırsatı buluyorlar. İngilizce olarak bu eğitimi gerçekleştirebiliyor. Eğitimlerin sonunda temel yazılım bilgileri olan değişkenler, koşullar, döngüler, fonksiyonlar gibi konularda bilgi ve deneyim sahibi oluyor.

 

 

Eklenme Tarihi: 2018-05-09 13:16:04