Lütfen bekleyiniz...

2018 Sonbahar Dönemi Yurtdışı Dil Okulları
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

2018 Sonbahar Dönemi Yurtdışı Dil Okulları

2018 Sonbahar Dönemi Yurtdışı Dil Okulları

Yaz dönemi, yurtdışı eğitim kategorisinde ziyaretçilerini kabul ederken yavaş yavaş sonbahar dönemi için yurtdışı dil okullrı da yavaş  yavaş kayıtlarını almaya başladılar. Yurtdışı dil okulları içerisinde en çok ziyaretçi alan  Amerika Birleşik Devletleri’nin; dil eğitimi konusunda hakikaten fırsatlar ülkesi olarak adlandırılmasının altında farklı farklı edenler yattığını söylemekte fayda var.  Eyaletlerin kendine özgü eğitim sistemleri, üniversite eğitim sistemine dayandırılan , yüzlerce dil okulu, binlerce okul alternatifi ile birçok öğrenciye ev sahipliği yapan ülkede mutlaka isteklerinize yönelik bir program ve bir eyalet ya da şehir bulacaksınız. Farklı kültürleri, geniş yelpazeli coğrafi kültürü ve bunun yanısıra teknoloji şirketlerine ev sahipliği yapmasıyla ve tüm ekosistemi bir araya toplayan Amerika’da kariyer hedeflerinize kolaylıkla yurtdışı dil okulları programı arasından başlayabilirsiniz.

Yurtdışı Dil Okulları Kategorisinde En Fazla Tercih Edilen Amerika Dil Okullaırı Programları

Günlük hayatımızda pekçok alanda konuşma İngilizcesi ve yazma İngilizcesi kullanma durumunda kalıyoruz. Idiom’lar dahil geniş yelpazede konuştuğumuz İngilizce türü, hayatımıza Amerikan İngilizcesi olarak kabul edildi.  Dolayısıyla yurtdışı dil okulları ile İngilizce eğitimi almak için en popüler ülkelerden bir tanesi oldu. Hal böyle olunca sağlamış olduğu çok çeşitli seçenekleri ile dünya çapında birçok öğrencinin tercih ettiği ülkeler arasında en fazla tercih edilen ülkelerden birisi ve yurtdışı dil okulları söz konusu ise müzik eğitimlerinden dijital medya kadar pekçok alana yönelik de yurtdışı dil okulları bulabilirsiniz.

Detaylara baktığımızda dil okulu konusundal tercihi yaparken asla kararsız kalmayacağınız ve seçim yapmtakta zorlanmayacağınız ülkelerden biridir, çünkü planladığınız bütçeye, katılmak istediğiniz eğitim türüne, hobilerinize ve sosyal yaşantınıza uygun bir şehir mutlaka bulacaksınız. Öğrencilerin öncelikli olarak tercih ettiği şehirler arasında ülkenin kuzey doğusunda yer alan New York, Boston, Washington DC, batı’da bilişimin ve tüm çeşitli sektörün öncüsü San Francisco, Los Angeles ve San Diego, bunun yanı sıra güney doğu’da Florida eyaleti ile Miami, kuzey eyaletlerine bakıldığında ise spor sanat ve tarihin şehri Chicago, Seattle öncelikli tercihlerdendir. Amerika Birleşik Devletleri’nde tüm eyaletlerde dil okulu imkanı bulunuyor. İster üniversite kampüslerinde, isterseniz de kolejlerde ya da şehir merkezinde yer alan yurtdışı dil okulları programları için ayrılan okul binalarında eğitim alabilirsiniz. .Yurtdışında dil okulu eğitimi veren ülkelerden bir tanesi, Amerika Birleşik Devletleri’nde New York, Boston, Los Angeles, San Francisco, Miami, Chicago ve bununla birlikte San Diego öğrencilerin amerika dil okulu için en çok tercih ettikleri şehirler olarak özetleyebiliriz.

Yurtdışı Dil Okulları Hangi Alanlarda Tercih Ediliyor?

Dil okulları ve yabancı dil eğitim program türleri olarak  genel İngilizce, yoğun İngilizce gibi standart kursların yanı sıra; GRE –GMAT, TOEFL – IETLS sınavları hazırlık programları, CELTA-DELTA gibi çeşitli diploma programları ve iş hayatınıza yönelik iş İngilizcesi, tıp İngilizcesi eğitimleri gibi zengin seçenekler sunan yurtdışı dil okulları, her haftanın, yılın her dönemi her Pazartesi günü bir seviye tespit sınavı  ile bu yurtdışı dil okulları programları başlıyor. Özellikle Kanada da şu dönemlerde sık sık tercih edilen ülkelerden bir tanesi. Üniversite eğitimlerine yurtdışında devam etmek isteyen öğrenciler özellikle üniversite kampüsü içinde eğitim sunan okulları tercih edebilir ve lisans eğitimleri öncesi oryantasyonlarını sağlamış olacaklar. Bir diğer taraftan İngiltere’deki yurtdışı dil okulları programlarının yanısıra İrlanda da İngiltere eğitim sistemine olan yakınlığı nedeniyle özellikle Dublin şehrinde yer alan yurtdışı dil okulları ile oldukça iyi standartlarda yurtdışı dil okulları programları düzenliyorlar.

Dublin sadece dil eğitimi ile değil doğal güzellikleri, gerekse tarihi eserleri ile  etkinlikler konusunda da iyi şartlar sunuyor. Özellikle sosyal bir ortam içerisinde hem sınavlara hazırlanmak hem de İngilizcesini geliştirmek isteyen kişiler için çok uygun. Son gelişmelere bakıldığında yurtdışı dil okulları söz konusu ise dünyanın bir çok ülkesinden İngilizce öğrenmek için gelen kişileri ağırlamaya başladı. Dublin'in son yıllarda yurtdışı dil eğitimi konusunda popüler hale gelmesinde, şehrin sosyal hayatının gelişmiş olması, oldukça saf ve yalın bir İngilizce dil eğitimi veriyor olmaları, konaklama ve yaşam giderlerinin İngiltere'ye göre daha uygun olmasıyla, İngiltere’de yurtdışı dil okulları programlarından yana tercih kullanmak isteyip de, pound fiyatı nedeniyle İngiltere’de dil eğitimi alamayan insanların en iyi alternatifleri.

İrlanda'da dil okulları Dublin'de yoğunluk gösteriyor. Dublin'in yanısıra Galway, Cork, Belfast ve Limerick şehirlerinde bulunuyor. Bu şehirlerde dil eğitimi Dublin'e göre daha da uygunluk göstermektedir. İrlanda şehirlerinde bir öğrencinin aylık yaşam gideri (konaklama, ulaşım, yeme-içme dahil) ortalama fiyatları, sitemizdeki fiyat listelerinden rahatça görebilirsiniz.

İrlanda'da dil okulu fiyatları özellikle İngiltere'ye oranla daha uygun fiyata gelebilir ve seçilen okula ve şehire göre değişiklik gösteriyor. Yurtdışında dil okulları, genellikle alınan eğitim süresi çoğaldıkça verilecek olan raporlar ve sertifikaların da gücü bir o kadar artacaktır. ‘Üniversiteliler için’ sekmemizden yurtdışı dil okulları programlarına göz atabilirsiniz.

Yurtdışı Dil Okulları Konaklama Şartları

Yurtdışı dil okulları ile ilgili herhangi bir tercih kullanmak istiyorsanız konaklama şartlarına detaylıca bakmanız gerekiyor. En önemli detay ise elbette hangi ülkelerde hangi konaklama planının ön planda olduğudur. Örneğin Amerika ve Kanada, konaklama şartları açısından benzerlikler içerisinde, bir diğer taraftan İngiltere, İrlanda gibi ülkelerde de konaklama detayları değişkenlik gösterebiliyor.

Konaklama alternatifleri olarak; tüm eyaletlerde ve şehirlerde her öğrencinin bütçesine sosyal yaşamına uygun konaklama alternatifi sağlanabilmektedir. Amerikan kültürünü yaşayabileceğiniz aile yanı konaklamaların yanı sıra, üniversite kampüsü içinde eğitim alan öğrenciler için kampüs yurtları ya da uygun olabilecek apart oda kiralama ile öğrenci evlerinde size uygun bir konaklama imkanı okullar tarafından sunulur.

Eklenme Tarihi: 2018-05-24 11:25:49