Lütfen bekleyiniz...

Blog

Kanada’da Üniversite Öncesi Yaz Okulları: Yurtdışında Üniversite Okumanın Adımları...

Kanada'da üniversite eğitimi öncesi yaz okulları, hem Türkiye'de hem de yurtdışı üniversiteler ile akademik eğitimini devam etirmek isteyen öğrenciler tarafından tercih ediliyor. Bunun nedeni, yurtdışında üniversite eğitimine yönelik gerçekleştirilen Kanada yaz okulları içerisindeki SAT ve TOEFL kurları, aynı zamanda öğrencilere kariyer odaklı sertifikalar da veriyorlar.  Kanada yaz okulları da öğrencilerin derslerde kullandıkları eğitim materyalleri tamamiyle TOEFL ve SAT gibi yurtdışında üniversite eğitiminin kapılarını açan sistemlerin materyalleriyle destekleniyor.Bu materyaller gelişen eğitim teknolojilerine ve sistemlerine göre sürekli güncelleniyor.

Devamı...

Amerika'da Basketbol Yaz Okulları

Amerika'da, yaz okulları çerçevesinde çocuklarınız basketbol eğitimi de alabiliyorlar. Yarım gün devam eden yaz okulları programlarından sonra öğrenciler, basketbol salonlarında, kortlarda ve sahalarda basketbol gibi çeşitli aktiviteleri yapabilecekler. Sadece aktivite bazında değil Amerika'da yaz okulları içerisindeki basketbol aktivitelerinde, spor hocalarınızdan basketbola dair temel eğitimleri de alabileceksiniz. 

ABD’de yaz okulları daha çok üniversite veya liselerin kampuslerinde sunuluyor. Haftada 20 ya da 30 saat arası İngilizce eğitimi ve ardından aktiviteler içeren programların dışında öğrencilere SAT hazırlık gibi programlar sunan yaz okulları da mevcut. Amerika yaz okulları arasında, ayrıca müzik, kodlama, fotoğrafçılık gibi spesifik alanlara yönelik de yaz okulları programları yer alıyor.

Devamı...

İş Görüşmesi İçin İngilizce: İngilizce Mülakatta Neler Tavsiye Edilir?

İş görüşmelerinin en stresli ve en meşakatli kısımlarından bir tanesi elbette İgilizce soru cevap kısımlarıdır. "Let's Talk in English!" kısmı geldiğinde gözlerde şimşekler taşar ve bu konuda en tecrübeli kişiler bile bir tür çekinceyle dolar. Peki, yurtdışında eğitim alarak bu iş stresini, İngilizce yurtdışı eğitim alarak gidermeyi çalışmayı düşündünüz mü hiç? Yurtdışında eğitim alarak, iş İngilizcesi konusunda kelime bilginizi genişletebilir, kurumsal bir İngilizce kazanımınız olur ve dahası; yüz yüze daha iyi bir İngilizce diline hakim olabilirsiniz.

Devamı...

Çocuklar İçin Yurtdışında Aşçılık Eğitimi

Çocuklar için yurtdışında aşçılık eğitimi, İngiltere yaz okulları programlarının en farklı programlarından. Yoğun İngilizce içerikli yaz okulları, 9 ile 17 yaş aralığındaki çocuklara hitap eden yüksek segment okulları kapsıyor. Yurtdışı eğitim ile birlikte, çocuklarınız hem İngilizce dil eğitimi alacaklar, hem de yurtdışında İngilizce olarak aşçılık eğitimleri almış olmanın faydalarını ömür boyu yaşayacaklar. Okulların sunduğu eğitim programları genellikle İngilizce dil eğitimi odaklı olsa da her okulda yemek yapma ve pasta pişirmenin özelliklerini ve detaylarını öğrenirsiniz. Yani malzemelerin çeşidini, hazırlamayı, pişirmeyi ve sunmayı pratik yaparak öğrenirsiniz.

Devamı...

Yurtdışında Müzik ve Sanat Eğitimli Yaz Okulları

Yurtdışında müzik ve sanat eğitimli yaz okulları programlarıyla, çocuklarınızın müzik ve sanat eğitiminde temel adımları atmalarını sağlayabilirsiniz. Ağırlıklı olarak 10 ve 17 yaş aralığının tercih ettiği müzik ve sanat eğitimli yaz okulları, İngiltere ve İsviçre'den ağırlıklı olarak tercih ediliyor. Çağdaş müzik eğitiminde benzersiz bir eğitim sağlayan İngiltere, yaz okulları çerçevesinde  verdiği müzik ve sanat başarı sertifikalarıyla da, mezunları ve onları işe alanlar tarafından övgüyle sözediliyor ve bunu öğrencilerine gösterdiği eğitimlerle hedeflerine ulaştırarak başarabiliyor. 

Devamı...

İngiltere'de Chelsea FC Foundation Futbol Yaz Okulu

İngiltere'de Chelsea FC Foundation futbol yaz okulu programları, sadece çocuk katılımlı ya da aile katılımlı olabilir. İngiltere'deki Chelsea futbol yaz okulu çerçevesinde, Resmi Chelsea FC antrenörlerinden ayrıcalıklı futbol eğitimi, yaş ve beceri seviyelerine göre grupların oluşturulmasının yanısıra fiziksel uygunluk ve beceri seviyelerinin tespit edilip, kişiye özel geliştirilmesi gibi yaz okulu takvimi işleniyor. İngiltere Chelsea futbol yaz okulu programları, spora ilgili olan bir öğrenci sportif aktivitelerle İngilizce öğrenimini bir arada yürütülmesi için velilere yönelik geliştirildi. Chelsea'nin resmi vakfıyla gerçekleştirilen yaz okulu programları, 10 yaş ve 17 yaş aralığında katılımcılar alıyor. 

Devamı...

Kanada’da Tatil ve Yaz Okulu Programları

Kanada'da hem yurtdışı tatil programlarınızı hem de çocuklarınızın İngilizce dil eğitimi için yurtdışı yaz okulu programlarını sürdürebilirsiniz. Kanada yaz okulları, içeriğinde yarım gün genel İngilizce dersleri ve tatil programları barındırmasıyla ve bununla birlikte; sadece Kanada'da gezi ve yaz okulu olarak programlanan içeriklerle yurtdışı tatili yaşayabilirsiniz. Bu tatil ve Kanada yaz okulu programlarında da öğrencinin özel olarak ilgilenmek istediği alana yönelik açılıyor. Futbol, voleybol,basketbol, tenis, su sporları, doğa sporları, sanatsal aktivitelerle beraber Kanada’da yaz tatili gibi birçok özel alana hitap eden ayrı ayrı dil okulları bulunmaktadır. Bu sayede öğrenci eğitim alırken, kendi ilgi alanına da vakit ayırma fırsatı bulur.

Devamı...

İngiltere’de Master İçin 2018 Son Başvuru Tarihi ve Fiyatları

İngiltere'de master için 2018 başvuru tarihleri ne zaman? 2018 eğitim dönemi açısından, İngiltere'de master başvuru zamanı biraz ötede kalmış olsa da 2019 2020 yılının master dönemi için şimdiden harekete geçmeniz gerekiyor. Bu yazımızda, İngiltere master fiyatları, İngiltere'de master için son başvuru tarihi konularına dikkat çektik. İşte detaylarıyla İngiltere'de master başvuru ve fiyatları... İngiltere’de 2018 yılı master fiyatları araştırıyorsanız, karşınıza geniş yelpazede fiyat tablosu çıkacak. İlk yapmanız gereken İngiltere’deki master programları çerçevesinde ne kadar harcayabileceğinizi belirlemek.

Devamı...

Amerika’da VR Oyun Geliştirebileceğiniz Kurslar

Amerika'da çeşitli programlarla VR oyun geliştirebilirsiniz. VR oyun geliştirebileceğiniz kurslar ile, hem mobil platformlara hem masaüstü platformlara hem de elbette konsol platformlarına oyun geliştirebilecek seviyede eğitim alacaksınız. VR oyun geliştirme kursları ya da oyun geliştirme kurslarda, Python'dan iOS oyun geliştirmeye kadar, üstelik Minecraft oyun tasarımına kadar pekçok platformdaki oyunları tasarlayabileceksiniz. Kız öğrencilerin de eğitimini alabilecceği Unity ile oyun tasarımı dersleri, 12 yaş ile 17 yaş aralığı tarafından tercih ediliyor. Bu platformda 2D ya da 3D dersler verilir ve bu kurslarda VR oyunlara yönelik de geliştirme ve tasarım yapabilirsiniz. 

Devamı...

İngiltere’de IELTS Hazırlık Kursları

İngiltere'de IELTS hazırlık kursları, tercih edilen yaz okulu programlarının en başında geliyor. Yurtdışı üniversite hedeflerini gerçekleştirmek isteyen öğrenciler, IELTS sınavına katılım sağlayarak ve başarılı olarak dünyanın, eğitim konusundaki referans üniversitelerinde eğitim hakkı kazanmak istiyorlar. Bunun yolu da elbette, İngiltere'de IELTS hazırlık kurs programlarına katılmak ve direkt olarak sadece IELTS odaklı eğitimin alınması.   IELTS sınavı hazırlık için programlanan İngiltere yaz okulları, İngilizce iletişim kurma becerinizi teke tek gerçekleştirilen bir konuşma sınavıyla ölçen, yaygın kabul görmüş tek İngilizce dil sınavına sizleri hazırlayacak. Dünya genelinde 10.000 kurum tarafından tanınan bu sınavı geçen sene 2.9 milyon kişi aldı.

Devamı...

İngiltere Gezisi ve İngilizce Eğitimli Yaz Okulu Programları

Yaz dönemi geliyor ve İngiltere gezisi programları oldukça popüler. Buna karşın, bazı yaz okulu programlarıyla hem İngiltere gezisi işini aradan çıkarıp hem de çocuklarınızın iyi bir dil eğitimi almalarını sağlayabilirsiniz. İngiltere'deki yaz okulu programları, tatil ile İngilizce dil eğitimini harmanlamak isteyen katılımcılara özel olarak harmanlandı ve İngiltere gezisi içerikli yaz okulu programları ortaya çıktı. 

İngiltere gezisi i amaçlı yaz okulu programları,  yoğun olarak Londra ve diğer öğrenci bölgelerinde yerini aldı. Londra, tıpkı Oxford ve Brighton gibi bir öğrenci kentidir. Lakin, Londra’nın turizm konusunda ve tarihi bölgelerin geniş yelpazesi nedeniyle İngiltere’de gezi programlı İngilizce yaz okulu içerikleri, ağırlıklı olarak Londra gezileriyle düzenlendi. 

Devamı...

Kodlama Devri Bitiyor, Yerini Yapay Zeka Alacak: Ne Yapmalı?

Yurtdışı yaz okulu eğitimlerinde, kodlama ve programlama üzerine eğitimler sağlayan yaz okullarından defalarca bahsettik, önerdik ve katılımlar gün geçtikçe artış gösteriyor. Dönem, iletişim dönemi ve her geçen saniye değişen bir teknoloji altyapısıyla karşı karşıyayız. Bugün programlama üzerine eğitim aldığınızda, bir sonraki hareketleriniz neler olmalı? Hangi kararları, hangi adımları atarsanız, geleceğin mesleklerine, geleceğin işlerine şimdiden başlayabilirsiniz? Özellikle çocuklarınız için hazırladığımız bu rehber içeriğiyle, çocuklarınızın geleceği konusunda daha iyi bir rota çizebilirsiniz. Bu yaz okullarında, çocuklarınız oyun kodlama, HTML ve websitesinin yanısıra şu içerikleri de öğrenecekler. Ya sonra?

Devamı...

İngiltere’de En İyi Futbol Yaz Okulları (2018)

İngiltere, futbol yaz okulları için her gün daha fazla katılımcı alırken İngiltere'nin şampiyon futbol kulüpleri bu futbol yaz okulu programlarına her geçen gün daha fazla yatırım yapıyor ve işi daha da ciddiye alıyorlar. Son Premier Lig şampiyonu Manchester City'nin kamplarında gerçekleştiren Manchester City futbol yaz okulları programlarına katılabilir, aynı zamanda Londra'nın köklü kulübü Chelsea'nin antremanlarını ziyaret edebilir ve kamp sürecine ortak olabilirsiniz. 

İngiltere'de sürdürülen futbol yaz okulları, temel olarak futbol ve spor programlarını hedeflese de; derslerin genellikle yarım gün olduğu İngiltere Yaz Okullarında sınıf içi faaliyetlerin dışında sosyal aktiviteler düzenleyerek öğrenilen gramer bilgisini günlük hayata taşımayı da amaçlıyorlar.

İşte 2018'in tavsiye edilen, bizce en iyi futbol yaz okulları.

Devamı...

Kanada’da 3 Aylık Dil Okulu: Programları ve Detayları

Kanada dil okulu programları ile hem sınavlara hazırlanabilir, hem günlük İngilizce gelişimi sağlayabilir hem de öğretmenlik için gerekli konuşma ve eğitim pratiklerini elde edebilirsiniz. Kanada'da dil okulu programları, ağırlıklı olarak haftada 28-30 saat uygulanan yoğun programlar, her iki haftada bir başlar. Her dil düzeyine uygun kurslar mevcuttur. Program daha fazla saat eğitim vererek, daha kısa sürede yabancı dilinizi geliştirmeyi hedefler. Haftada 20 -25 saat uygulanan standart programlar, her iki haftada bir başlar. Her dil düzeyine uygun kurslar mevcuttur. Genellikle en fazla 15 kişilik sınıflarda eğitim verilmektedir. Bu kursun temel amacı öğrencinin konuşma, yazma, dinleme, dil bilgisi yeteneklerini geliştirmek gibi çeşitli eğitimler sağlanıyor. 

Devamı...

Yurtdışı Eğitimde Başarı Bursu Nasıl Alınır?

Yurtdışı Eğitimde başarı bursu almak ne kadar mümkün? Amerika'da, İngiltere'de ve Kanada'da yüksek lisans ve üniversite eğitim bursları alabiliyorsunuz. Özellikle güzel sanatlar, müzik, spor, bilişim alanlarında öne çıkıyorsanız; yurtdışı eğitim bursu alabilmeniz oldukça mantıklı ve mümkün. Peki, yurtdışı eğitim için burs nasıl alabilirsiniz? Aynı zamanda hangi durumlarda eğitim bursu kazanamazsınız? 

Devamı...