York Eğitim Danışmanlığı
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

Birbeck University of London

Birbeck University of London

Birbeck University of London

Londra’nın Merkezinde Bir Bilim Merkezi Birbeck University of London İngiltere’nin Londra şehrinin Bloomsbury semtinde Malet Caddesi’nde bulunmaktadır. Russell Square’de yani Londra’nın hem en merkezi hem de oldukça sakin ve sessiz bir bölgesinde kurulmuştur.  Birbeck, University of London’a bağlı bir okuldur. Üniversitenin kuruluş tarihi 1920’dir. Üniversite’nin 18 bin öğrencisi bulunmaktadır ve içerisinde çok farklı bilim dallarına ait fakülteleri barındırmaktadır. Bu anlamda Birbeck Universi...

Londra’nın Merkezinde Bir Bilim Merkezi

Birbeck University of London İngiltere’nin Londra şehrinin Bloomsbury semtinde Malet Caddesi’nde bulunmaktadır. Russell Square’de yani Londra’nın hem en merkezi hem de oldukça sakin ve sessiz bir bölgesinde kurulmuştur.  Birbeck, University of London’a bağlı bir okuldur. Üniversitenin kuruluş tarihi 1920’dir. Üniversite’nin 18 bin öğrencisi bulunmaktadır ve içerisinde çok farklı bilim dallarına ait fakülteleri barındırmaktadır. Bu anlamda Birbeck University bilimin her alanında yetkin olma özelliğine sahiptir. Üstelik üniversitenin bünyesinde bulundurduğu fakülte çeşitliliği öğrencilerine her alanda kendilerini geliştirebilme, her bilim dalına ait bilgiler edinebilme şansı vermektedir. Birbeck’de bilimlerin dayanışmasını her an hissedebilir, kendi alanınızın diğer bilim dallarının alanına giren kısımlarında kendinizi yetiştirip, o bilim dalının her alanına hâkim olabilirsiniz.

Birbeck University of London aslında bir üniversite olmaktan çok üniversiteler ve enstitüler birliğidir. Bünyesinde 20 üniversite ve birkaç enstitü bulundurur. Hukuk, biyoloji bilimleri, bilgisayar bilimleri ve bilgi sistemleri, yabancı dil ve kültürler, sanat tarihi, işletme, psikoloji, siyaset bilimi, arkeoloji, coğrafya ve çevre,  güzel sanatlar, medya ve iletişim gibi birbirinden farklı ve renkli bölümleri barındırmaktadır.

Birbeck University of London genellikle akşam eğitim veren bir okuldur. Bu nedenle öğrencilerine aynı zamanda çalışabilecek zaman aralığı da bırakmaktadır. Üniversite Times Higher Education dergisinin yayınladığı dünyanın en başarılı üniversiteleri arasında ilk 200’e girmeyi başarmıştır.

Hepsi bu kadar

Hepsi bu kadar

İlgili Programlar/Okullar