York Eğitim Danışmanlığı
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

Berlin Klasik Yaz Programı

Berlin Klasik Yaz Programı

Berlin Klasik Yaz Programı

Humboldt Institut bünyesinde düzenlenen ve Berlin’deki Lehnin School ‘da gerçekleştirilen yaz okulu, 3,5 milyondan fazla nüfusa sahip kozmopolit şehirde gençler için hareketli bir dil eğitimi şansı sunar. Berlin duvarından geri kalanlar, Brandenburg Gate ve dünyaca ünlü Reichstag Almanya’nın tarihinin ve kültürel mirasının değerli yapılarıdır. Almanya yaz okulu programı dahilinde öğrenciler haftada 30 dersi kapsayan Almanca dil eğitimi alır ve eğitim ile konaklama aynı binada yapılır. Almanya'nı...

Humboldt Institut bünyesinde düzenlenen ve Berlin’deki Lehnin School ‘da gerçekleştirilen yaz okulu, 3,5 milyondan fazla nüfusa sahip kozmopolit şehirde gençler için hareketli bir dil eğitimi şansı sunar. Berlin duvarından geri kalanlar, Brandenburg Gate ve dünyaca ünlü Reichstag Almanya’nın tarihinin ve kültürel mirasının değerli yapılarıdır. Almanya yaz okulu programı dahilinde öğrenciler haftada 30 dersi kapsayan Almanca dil eğitimi alır ve eğitim ile konaklama aynı binada yapılır. Almanya'nın geleneksel atmosferinde öğrencilerin başkentin tadına varmaları için düzenlenen bir çok aktivite bulunur. Bunlardan bir tanesi de dünyanın en farklı hayvanlarını barındıran Berlin Hayvanat Bahçesi gezisidir. Humboldt Berlin yaz okulu, kültürlerin buluşması, müzelerinin zenginliği, dünyanın belki de en önemli modern mimari eserlerini barındırması ve çarpıcı kültürel aktiviteleri ile program katılımcılarına unutulmaz bir yaz deneyimi sunar. Ayrıca öğrenciler yapılan çeşitli etkinlik ve sportif aktiviteler ile sosyalleşme ve yenilenme fırsatı bulurlar.

 • Temel Bilgiler
  • Okul Grubu
   : Humboldt Institut
  • Seviye
   : Haftada 30 ders Almanca dil eğitimi yapılır ve program başı ve sonunda dil değerlendirme testleri uygulanır. Haftada 1 tam gün ve 1 yarım gün geziler mevcuttur. Sınıf mevcudu maximum 10 kişiden oluşur.
  • Konaklama
   : Lehnin School yurdunda (tek/çift kişilik)
  • Etkinlik ve Geziler
   : Program boyunca haftada 1 tam gün ve 1 yarım gün Dresden, Potsdam ve Wannsee göllerine geziler düzenlenmektedir. Ayrıca program dahilinde barbekü, şehir turu, el sanatları, müzeler, futbol, yüzme, istek üzerine sinema veya tiyatro gibi etkinlik ve aktiviteler yapılmaktadır.
  • Dahili Hizmetler
   : Havaalanı karşılama ve transferi, sigorta, tüm öğünler ve geziler için paket öğle yemeği, laundry hizmeti, wi-fi bağlantısı, eğitim materyalleri
  • Dönem ve Fiyatlar
   : 03 Temmuz – 24 Temmuz tarihleri arasında 2 haftalık dönemler şeklinde, 1 Hafta: 920 Euro
 • Program Sonucu

  *Almanya'nın başkentinde doyumsuz bir yaz dönemi geçirirler.
  *Okuma, yazma, konuşma ve anlama becerilerini geliştirme şansına sahip olurlar.
  *Almanca düşünme ve düşünceleri doğru ifade etme konusunda özgüven edinirler.
  *Farklı kültür ve sosyal çevrelerde yer almaları adaptasyon becerilerini arttırır.

Hepsi bu kadar

Hepsi bu kadar

İlgili Programlar/Okullar