York Eğitim Danışmanlığı
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

Bahçeşehir Üniversitesi

Bahçeşehir Üniversitesi

Bahçeşehir Üniversitesi

Bahçeşehir Üniversitesi hitap ettiği tabaka bakımından oldukça elit ve kalitesi yüksek bir üniversitedir. Genel olarak eğitim programları da yabancı dil çerçevesi ağırlıklı olarak hazırlanmıştır. Bu sebeptendir ki, bahçeşehir öğrencileri lisans programları boyunca hangi dilden tercih yaptılar ise hazırlık sınıflarında temellerini atmak üzere lisans eğitim süreleri boyunca o dil üzerinde eğitim alırlar. Eğer yabancı dil içeren bir bölüm tercih ettiyseniz ve buna rağmen hazırlık eğitimi almak iste...

Bahçeşehir Üniversitesi hitap ettiği tabaka bakımından oldukça elit ve kalitesi yüksek bir üniversitedir. Genel olarak eğitim programları da yabancı dil çerçevesi ağırlıklı olarak hazırlanmıştır. Bu sebeptendir ki, bahçeşehir öğrencileri lisans programları boyunca hangi dilden tercih yaptılar ise hazırlık sınıflarında temellerini atmak üzere lisans eğitim süreleri boyunca o dil üzerinde eğitim alırlar. Eğer yabancı dil içeren bir bölüm tercih ettiyseniz ve buna rağmen hazırlık eğitimi almak istemiyorsanız, yapmanız gereken iş hazırlık sınıfı atlamanıza yardımcı olabilecek sınavlara hazırlanmak ve istenilen, başarılı sayılan puanı veya daha üzerini almanızdır. Bahçeşehir Üniversitesi hazırlık sınıfı atlama kapsamında kendi bünyesinde oldukça fazla hizmet vermektedir.

Her kişi için yapılan hazırlık programları, mutlaka ilk olarak seviye belirleme süreci ile başlatılır. Hemen ardından; hangi seviyede olduğu belirlenen öğrencilerin istedikleri taktirde hangi kurda oldukları belirlenir ve hemen kişiye özel bir hazırlık sınıfı atlama programı oluşturulur. Oluşturulan program çerçevesinde de hazırlık sınavlarına hazır olana dek yakanız pek bırakılmaz. Bahçeşehir Üniversitesi dil öğretme kapasitesi ile oldukça kaliteli ve oldukça parmak ile sayılabilecek üniversitelerin arasında yer alır. Bahçeşehir Üniversitesi dil yeterlilik anlamında iki farklı sınav sistemine sahiptir. Ve genel anlamda İngilizce eğitim veren bir üniversite olduğu için mutlaka yabancı dil eksiğini kabul etmeyecektir.

Hazırlık sınıfı atlama programları oldukça geniş çerçeve de bilgi düzeyi ister. Eğer hazırlık sınıfını atlamak istiyorsanız dil komitesine kendinizi ispatlamanız gerekir. Bahçeşehir Üniversitesi her öğrencisi için dil ile alakalı olan belirli türlerin tam anlamı ile bilinmesini ister. Okuma, yazma, yeterlilik, kelime bilgisi ve konuşma gibi her alanda sınavlara tabi tutulmuş olursunuz. Bahçeşehir Üniversitesinde hazırlık sınıfı atma işi için okul içerisinden alabileceğiniz her desteğin yanı sıra kendi imkanlarınız ile de iyi bir dil bilgisine dahil olmanız durumunda da komite tarafından kabul edilir bir hal alabilirsiniz. Hatta, tam anlamı ile yabancı dil bilginizi ölçen her sınavdan pozitif sonuçlar almış olmanız ve sonuçlarınızın belgelerini sunmanız sayesinde de sizler hazırlık sınıfından muaf tutulabilirsiniz. Fakat; hazırlık sınıflarını atlamanız durumunda lisans içerisinde yeterli dil bilginiz olmaz ise oldukça zorlanacağınızı da belirtmek gerekir.

Bahçeşehir Üniversitesi hazırlık sınıfı atlama, oldukça zahmetli bir iştir. Fakat uluslar arası anlamda kendini kanıtlamış ve oldukça kaliteli eğitim sunan bir üniversitenin kolayca geçilebilecek bir hazırlık atlama sınavı gerçekleştirmesi de beklenemezdi.

Hepsi bu kadar

Hepsi bu kadar