York Eğitim Danışmanlığı
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

Avrupa Yurt Dışı Master

Avrupa Yurt Dışı Master

Avrupa Yurt Dışı Master

Bu sayfaya kadar geldiyseniz avrupada master hayallerinizin yarısına yaklaştınız.  Polonya, İtalya, İngiltere, Almanya, Hollanda gibi ülkelerde yurtdışı-avrupa’da master programlarına katılım sağlayabiliyorsunuz. Lakin YÖK denkliği, diplomanın niteliği, almanız gereken programların içerikleri sizi ilgilendiren öncelikli detaylardan ve buna karşın seçtiğiniz kariyer de avrupa’da master tercihlerinizi etkileyebilecek önemli detaylardan bir tanesi. Günümüzün rekabetçi iş dünyasında iyi bir kariyer...

Bu sayfaya kadar geldiyseniz avrupada master hayallerinizin yarısına yaklaştınız.  Polonya, İtalya, İngiltere, Almanya, Hollanda gibi ülkelerde yurtdışı-avrupa’da master programlarına katılım sağlayabiliyorsunuz. Lakin YÖK denkliği, diplomanın niteliği, almanız gereken programların içerikleri sizi ilgilendiren öncelikli detaylardan ve buna karşın seçtiğiniz kariyer de avrupa’da master tercihlerinizi etkileyebilecek önemli detaylardan bir tanesi.

Günümüzün rekabetçi iş dünyasında iyi bir kariyer ve yüksek bir statü hedefleyen adaylar için sıradan bir üniversite diploması dünyanın hiç bir yerinde yeterli olmuyor. Sizinle aynı ya da benzer bölümlerden mezun olmuş olan binlerce rakibiniz var. Bu rakipleriniz arasından sıyrılıp, görünür, ve tercih edilir olmanız için en doğru çözümlerden biri yurtdışında yüksek lisans eğitimi olacaktır. Yurtdışında prestijli üniversitelerde alacak olduğunuz kaliteli bir master eğitimi, sizi her alanda binlerce kişinin önüne geçirecek, çok daha nitelikli, fark edilir ve tercih edilir olmanızı sağlayacaktır.

Avrupa’da master programına dahil olmanın ya da master dereceleri almanın önemi tüm dünya genelinde eşit oranda artmasıyla birlikte, avrupa’da master  için cazip eğitim programları sunuyorlar. Popülerliği ile ön planda olanİngiltere, ABD ve Kanada gibi ülkelerin yanısıra yakın batı ülkelerinde  yurtdışı master yapmak, kişiler açısından özellikle girişimcilik ve girişimcilikle alakalı sektörler açısından önemli.  Buna karşın özellikle Almanya,  Polonya gibi Avrupa Birliği ülkeleri son yıllarda üst seviye master programları sunmaya başladılar ve tüm dünyadan öğrenciler için katılım noktası haline gelmeye başladı. Avrupa’da master programları, uluslar arası tanınırlık ve prestije sahip bu üst düzey üniversitelerde düşündüğünüz ve uygun gördüğünüz alanda yüksek lisans eğitimini düşündüğünüzden daha ücretlerle alabilirsiniz.

Avrupa’da Master Fiyatları Nasıl?

Avrupa’da master fiyatları birim olarak incelendiğinde Türkiye’deki fiyatlarla eşit. Zira avrupa’da master yapacak olan kişiler aylık 45 bin dolar ya da 25 bin euro gibi fiyatları da gözden çıkarmaları gerekiyor. Elbette teknolojinin globalleşmesiyle,  master  fiyatları artık daha da ulaşılabilir hale geldi.  İngiltere ve Hollanda’da yıllık 15.000 birim ortalamayla pekçok master programlarına katılmak mümkün. Eğer avrupada master eğitimi almak için bahsettiğimiz ülkeleri tercih edecekseniz çok daha avantajlı bir tablo sizi bekliyor. Avrupa’da master programları içerisinde, Almanya üniversitelerinde master yapmak ile ikinci yıl burs da kazanmak gayet mümkün. Dünya sıralamalarında en üst sıralarda yer alan İtalya’da master programları  ise çok nitelikli bir yüksek lisans eğitimini yılda yaklaşık 10 bin euro olarak paketler sunuyor.

Yurtdışında (Avrupa’da) Master Yapmak İçin Gerekli Şartlar Neler?

Avrupa’da master yapmak için aranan temel şart ve yeterlilikler ülke ve üniversitelere göre değişse de genel itibariyle bakıldığında hemen hemen aynıdır. Özelikle İngiltere, Polonya, Almanya, Avustralya gibi ülkelerde yurtdışı master şartları diğer ülkelere göre kısmen daha ağır olabilir. Avrupa’da master programlarına katılmak isteyen kişilerin TOEFL ya da IELTS gibi dil sınavlarının yanısıra, GMAT ve GRE gibi yeterlilik sınavlarını da vermeleri gerekiyor. Öte yandan Almanya, Avusturya, Polonya ve Macaristan gibi Avrupa Birliği ülkelerinde yüksek lisans şartları oldukça kolaydır. Genellikle adaylardan sadece dil yeterliliği beklenir. Bu ülkelerde adaylar lisans diplomaları ve not dökümleri, yani transkript olarak bilinen dökümler ile çoğu yüksek lisans, ya da bilinen adıyla master programına kabul edilirler.

Pekçok öğrenci yurtdışında ya da avrupa’da master, yani yüksek lisans yaparken aynı zamanda çalışıp masraflarının bir bölümünü karşılayabilmeyi de başarıyor. Gereklilikler  yerine getirildikçe elbette ümkün. Bu programların bir çoğunda avrupa’da yüksek lisans yapan öğrencilere, haftalık belirli bir sınırda çalışma izni veriliyor. Örneklendirmek gerekirse, avrupa’da öğrencilere kampüs içinde part-time çalışma imkanı erilirke,  spesifik olarak İngiltere’de  bu haftada 20 saat ile sınırlandırılmış durumda. Almanya ve Polonya üniversiteleri ise öğrecilere benzer biçimde ders programlarını aksatmayacak ölçülerde çalışma izinleri verildiği görülüyor.  Avrupa’da master programlarına katılan kişiler, yaz tatillerinde ise öğrenciler tam zamanlı olarak çalışıp eğitim ve konaklama masrafları için para böylece, biriktirebiliyorlar.

Avrupa’da Master ve Çalışma İmkanları

Avrupa’da yüksek lisans eğitimi almak size eğitimsel olarak büyük bir artı sağlarken, eğitim sonrasında sahip olacağınız çalışma izni size büyük bir yurtdışında profesyonel çalışma referansı sağlayacaktır.Özgeçmişinizde böylesi bir referans olması sizi çok daha etkili, başarılı, farklı ve tercih edilir kılacak, çok daha yüksek statü ve yüksek gelir elde etmenize olanak sağlayacaktır. yüksek lisans sonrası çalışma koşulları ülkelere göre değişiklik gösteriyor. ABD ve Kanada’da yüksek lisans eğitiminizin ardından maaşlı staj yaparak 1 yıl süreyle çalışabilirsiniz. yüksek lisans sonrası çalışma izinleri Macaristan, Polonya, Almanya ve Avusturya gibi kıta Avrupası ülkelerinde ise 2 yıldır. Benzer biçimde İngiltere ve Avustralya’da da yüksek lisans sonrasında 2 yıla varan çalışma izinleri verilmektedir. Bu çalışma izinleri size referans ve bireysel gelişim katmakla birlikte, eğitim masraflarınızın bir bölümünü de geri kazanmanız için önemli fırsatlardır.

Yurtdışında Yüksek Lisans İçin Şartlar Neler?

Avrupa’da master yapabilmek için eğitim diline çok iyi derecede hakim olmanız gerekmektedir.İngilizce seviyeniz yüksek lisans yapmak için yeterli değilse, bunun için en uygun çözüm köprü programları tercih etmektir. Köprü programlar ile öncelikle size en uygun üniversite ve yüksek lisans programı belirlenir ve üniversiteye başvurunuz yapılır. Üniversiteden sizin için bir şartlı kabul gelir ve bu belgede yüksek lisans program başvurunuzun kabul edildiği, gereken İngilizce seviyesine ulaşmanız durumunda eğitiminize başlayabileceğiniz belirtilir. Yani yüksek lisans ön kaydınız yapılmış olur. Bunun ardından yurtdışında dil eğitiminiz başlar ve eğitim sonunda yüksek lisans yapmaya başlayabilirsiniz. Aynı uygulama Almanya ve Avusturya gibi Almanca konuşulan ülkelerde Almanca eğitimi için de geçerlidir.

Avrupa’da master katılımlarınız için onlarca ülke, yüzlerce üniversite, binlerce program seçeneği arasından size en uygun olanların tespit edilmesi, başvuru , kabul ve vize işlemlerinizin hatasız ve zamanında tamamlanması için York Education Solutions’tan profesyonel danışmanlık ve destek hizmeti almak çok önemli.

Hepsi bu kadar

Hepsi bu kadar