York Eğitim Danışmanlığı
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

Amerika Yurt Dışı Lise Eğitimi

Amerika Yurt Dışı Lise Eğitimi

Amerika Yurt Dışı Lise Eğitimi

Amerika'da lise eğitim sistemi öğrencilerin en kaliteli eğitimi alması için esnektir. Ülkedeki okullar; öğrencilerin ilgi alanlarına, yeteneklerine, yönelimlerine ve düşünce yapılarına uygun alternatifler sunar. Amerikan eğitim sisteminde 2 tip lise vardır. Özel liseler ve devlet liseleri. Amerika’da lise eğitimi, her konuda farklı renkler sunuyor. Eyalet sisteminden dolayı her eyaletin okul ve lise yönetim sistemi farklıdır diyebiliriz. Lakin, Amerika’ nın ulusal anlamda eğitim amaçlı ülkeye g...

Amerika'da lise eğitim sistemi öğrencilerin en kaliteli eğitimi alması için esnektir. Ülkedeki okullar; öğrencilerin ilgi alanlarına, yeteneklerine, yönelimlerine ve düşünce yapılarına uygun alternatifler sunar. Amerikan eğitim sisteminde 2 tip lise vardır. Özel liseler ve devlet liseleri.

Amerika’da lise eğitimi, her konuda farklı renkler sunuyor. Eyalet sisteminden dolayı her eyaletin okul ve lise yönetim sistemi farklıdır diyebiliriz. Lakin, Amerika’ nın ulusal anlamda eğitim amaçlı ülkeye giriş yapan öğrencilere son tahlilde iyi bir eğitim vermeyi amaçladığı ve uluslar arası öğrencilere dikkat çektiği bilinen bir gerçek. Amerika’da lise eğitimi alacak olan kişiler, not ortalamalarının C+ veya B- düzeylerinde olmalarına dikkat etmeleri gerekiyor. Bu durum da, eğitmenlerin yakından ilgilsi dolayısıyla da oldukça mümkün.

Eyaletlerin kanunları gereği yabancı öğrenciler devlet liselerinde sadece 1 yıl okuyabiliyorlar. Bu sebeple devlet okulları Türkiye’deki eğitim çağınız 3. sınıfsa uygun bir eğitim yöntemi olacaktır. Zira; Amerika’da lise eğitimi alan kişiler, vize ve not hükümlülüklerini karşıladıkları takdirde yüksek öğrenim ile devam edebiliyorlar. Tüm lise hayatını Amerika’da geçirmek isteyen öğrencilerin özel liselere başvurması gerekebilir. Lise son sınıfı Amerika’da okumak öğrencinin eğitim sistemini anlamasını, İngilizcesini geliştirmesini, sosyal bir çevre yaratarak ülkeye oryantasyonunu oluşturmasını sağlarlar. Üniversiteyi Amerika’da okumak isteyen öğrenciler için oldukça iyi bir alternatiftir. 

Detaylarıyla Amerika'da  Lise Eğitimi

Lise eğitim hayatının tamamını Amerika’da geçirmek isteyen uluslararası öğrencilerin özel liselerde eğitim alması gerekmektedir. Devlet liselerinde öğrenci sadece 1 yıl ülkede kalıp exchange programa katılırken, özel liselerde böyle bir sınırlandırma yoktur.

Özel liselerde öğrencilere devlet liselerinde olduğundan daha fazla olanak sağlanıyor. Öğrenciler ilgili alanlarına ve eğilimlerine göre üniversiteye hazırlanırlar. Özel liselerde eğitim alan öğrencilerin ABD’nin en saygın üniversitelerinden kabul alması not ortalamasına bağlı olarak oldukça mümkün.

Konaklama varyasyonları ile ilgili danışmanlarımızdan bilgiler alabilirsiniz. Aile yanı konaklama, yurt konaklama, okulların bağlı olduğu hostellerde konaklama gibi çeşitli alternatifleriniz olacak. Çeşitli kaynaklarda öğrenci evlerinin kiralanabildiği belirtilse de bu durum pek mümkün olamıyor. Özellikle; yasalar çerçevesinde!

Öğrenci, Amerika’da lise eğitimi sırasında teorik derslerin yanısıra pratik odaklı derslerle de Amerika’da lise eğitimini sürdürebilir. Bu durum, Türkiye’de olduğundan farklı olarak innovatif ve kişiselleştirilmiş bir eğitim sistemini kapsıyor. Yani, eğitimcilerin direkt olarak öğrencilerle ilgilendiği bir ortam söz konusu. Bunun yanı sıra öğrencinin sosyal ve sportif faaliyetlerine de çok önem veriliyor. Öğrenciler kendilerini pek çok yönden geliştirme fırsatı bulur ve hayata en iyi şekilde hazırlanırlar.

Amerika’da lise eğitimi, kişisel gelişim, görev dağılımı, fikir beyan etme, insiyatif kullanma gibi konuları tetiklediği için, lise eğitimi alan bir öğrenci kısa sürede; sorumluluk duygusu yüksek, kendi ayakları üzerinde durabilen, bağımsızlığı benimseyebilen, insanlarla pekçok dilde, özellikle İngilizce dilinde rahat iletişim kurabilen, farklı kültürlere saygılı ve ilgili, kendini tanıyan ve isteklerini bilen, gelecek hedefleri olan bir kişiliğe dönüşecektir.

Amerika’da Lise İçin Gerekli Belgeler

Öncelikle,  en az 14 yaş ve maksimum 18 yaş arasındaki öğrenciler başvurabiliyor. Dil yeterlilik sınavları sonucundan başarılı bir puan ortalaması, advanced düzeyinde bir İngilizce dil bilgisi, başvuru formlarının eksiksiz ve de yanlışsız doldurulması, İlgi alanlarını, okuma nedenlerini, gelecek planlarını, kariyer planlamalarınızı, kendinizi en net biçimde anlatabilen bir niyet mektubu, daha doğrusu neden Amerika’da lise eğitimi aldığınıza dair bir mektup, TOEFL ve de IELTS gibi sınavlardan geçer not alabildiğinize dair belgeler gerekiyor.

 Orta düzeyde İngilizce bilgisine sahip olmak yeterlidir.

 Her okulun kendi başvuru formu titizlikle doldurulması gerekiyor. Başvuru formlarının doldurulmasında York Yurt Dışı Eğitim Danışmanlarımız, sizlere destek sağlayacaktır.

 Kişisel başvuru mektubu. Bu mektupta kendiniz, ilgi alanlarınız, yurtdışında okuma nedenleriniz, motivasyon kaynağınız, gelecek planlarınız… gibi konularda okula bilgi vererek, okulun sizi tanımasına olanak sağlamalısınız. Ve son olarak, her başvuruda olmazsa olmaz olan transkriptimiz. Son olarak sağlık raporları, velinin izin belgeleri gibi detaylı evraklar olacaktır.

 

Hepsi bu kadar

Hepsi bu kadar