Lütfen bekleyiniz...

Le Rosey Alpler Doğa Kampı Programı

Alplerin üzerinde Le Rosey bünyesinde düzenlenen ve Gstaad Mountaim Campus ‘de gerçekleştirilen İsviçre yaz okulu programı, özellikle ilk kez tek başına yurt dışına giden küçük yaştaki çocuklar için idealdir. Alplerin üzerindeki bu kampüste öğrenciler chalet’lerde konaklarlar. Gstaad Mountain kampüsü doyumsuz manzarası ve inanılmaz güzellikteki panoraması ile nefis bir tatil mekanıdır. Doğa kampı programı öğrencilerin uluslararası arkadaşlar edinmeleri ve maksimum 90 öğrencili kampta evlerindeki sıcaklığı ve rahatlığı hissetmeleri için tasarlanmıştır. Az sayıda öğrenci ile gerçekleştirilen eğitim çalışmaları aile olgusunu hissettirmek ve doğa ortamında uluslararası öğrenciler ve eğitim liderleri ile bir aile gibi paylaşarak ve yardımlaşarak yaşamayı amaçlamaktadır. Maximum 10 kişilik sınıflarda İngilizce ve Fransızca dil eğitimi yapılmaktadır. Ayrıca program süresince öğrenciler eğlence parklarına geziler, doğa yürüyüşleri, kültürel şehir gezileri ve dağ çiftçilerinin hayatlarını birinci elden gözlemlemek gibi farklı aktivitelerde yer alma şansına sahip olmaktadırlar. Ayrıca öğrenciler için kampüste çeşitli takım oyunları, turnuvalar, yaratıcı workshoplar gibi aktiviteler düzenlenmektedir. Program dahilinde gece konaklamalı doğa yürüyüşü yapılır ve öğrenciler geceyi bir şelale kenarında kamp yaparak geçirirler. Montreux, Gstaad alışveriş gezileri, eğlence parklarının yanı sıra Le Rosey’nin Rolle kampüsünü de ziyaret ederler.

 • Temel Bilgiler
  • Okul Grubu
   : Le Rosey
  • Seviye
   : Sınıf mevcudu maximum 10 kişiden oluşmaktadır. Haftada 6 saati kapsayan dersler ile İngilizce ve Fransızca dil eğitimi yapılmaktadır.
  • Konaklama
   : Gstaad Mountain Campus yurdunda tam pansiyon (tek/çift kişilik)
  • Etkinlik ve Geziler
   : Program boyunca haftasonu tam günlük geziler ve kültürel faaliyetler düzenlenmektedir. Program boyunca akşamları kriket, futbol, tenis, rugby, golf, basketbol, basebol, yoga ve zumba gibi etkinlik ve sportif aktiviteler yapılmaktadır. Sanat aktiviteleri arasında ise aşçılık, yaratıcı sanatlar, görsel medya ve tiyatro yer almaktadır.
  • Dahili Hizmetler
   : Havaalanı karşılama ve transferi, sigorta, tüm öğünler ve geziler için paket öğle yemeği, laundry hizmeti, wi-fi bağlantısı
  • Dönem ve Fiyatlar
   : 17 Haziran – 19 Ağustos tarihleri arasında 3 haftalık dönemler şeklinde 3 Hafta: 9000 Chf
 • Program Sonucu

  *Öğrenciler sportif ve hareketli yaşam tarzını tecrübe ederler.
  *Farklı milliyetlerden arkadaşlıklar kurarak sosyal ilişkilerini geliştirirler.
  *Takım çalışmasının yararlarını ve bireysel sınırlarını aşmayı öğrenirler.
  *Hayvanlar ve bitkilerle ilgilenme şansı bulurlar
  *Doğayı tanıma ve onun bir parçası olma deneyimini yaşarlar.
  *Kültürel ve eğlenceli oyunlarla keyifli vakit geçirirler.
  *Sportif ve sanatsal faaliyetlerin yanında sorumluluk edinme ve yardımlaşmanın bilincini kazanırlar.

 • Eğitim Merkezi