Lütfen bekleyiniz...

Leysin Alpine Junior Macera Programı

Alpine’ de Leysin bünyesinde düzenlenen ve kurumun kendine ait olan yatılı okulunda gerçekleştirilen İsviçre yaz okulu programı, Alplerde İsviçre’de ağırlıklı olarak Fransızca konuşulan bir bölgede yer alır. Genelde açık ve güneşli bir iklime sahiptir. Rhone Vadisi ile Cenevre Gölü’nün yaklaşık 1400 metre yukarı kısmında geniş bir platoya konumlandırılmıştır.  Leysin yaz okulu öğrenciler için yeni bir dil öğrenmek, ilgi duyulan alanlarda yapılan etkinlik ve aktiviteler ile keyifli vakit geçirmek, yapılan eğitici ve kültürel geziler ile yeni yerler görüp keşfetmeye olanak tanımaktadır. Tam donanımlı ve modern sınıflarda, uzman eğitim liderleri eşliğinde, 07-11 yaş için uygun eğitim çalışmaları uygulanarak haftada 20 saati kapsayan dersler ile tercihe göre İngilizce ve Fransızca dil eğitimi yapılmaktadır. Bunun yanı sıra öğrenciler akşamları yapılan çeşitli etkinlik ve aktiviteler ve haftasonu düzenlenen tam günlük geziler ile İsveç kültürünü tanıma ve dil becerilerini sosyal ortamda pratik etme imkanına sahip olmaktadırlar. 3 kuşaktan beri 50 yılı aşkın süredir yaz programı organizasyonları deneyimi ve OTT ailesinin denetimi altında öğrencilerini karşılama geleneği uygulanmaktadır. Eğitimciler ve personel dünyanın her bir yerinden gelen çocuklar ve gençler ile rahatça çalışma konusunda deneyime sahiptirler. İsviçre yaz okulu eğitim süresince çok sayıda milletten öğrenciler ile kaynaşılır ve bu şekilde farklı kültürler ve yaşam tarzları daha anlaşılır hale gelir. Bu husus öğrenciler için gelecek dönemde dünya görüşü adına paha biçilemez bir fırsata dönüşmektedir.

 • Temel Bilgiler
  • Okul Grubu
   : Leysin American School
  • Seviye
   : Haftada 20 saati kapsayan dersler ile dil eğitimi yapılır. Program başı ve sonunda dil eğitimi değerlendirme testleri yapılır. OTT ailesinin denetimi ile öğrenci karşılama geleneği uygulanır.
  • Konaklama
   : Leysin American School yurdunda tam pansiyon (tek/çift kişilik)
  • Etkinlik ve Geziler
   : Program boyunca haftasonları tam günlük eğitici ve kültürel geziler düzenlenmektedir. Program boyunca akşamları tiyatro, karaoke, futbol, basketbol, jazz festivali gibi etkinlik ve sportif aktiviteler yapılmaktadır.
  • Dahili Hizmetler
   : Havaalanı karşılama ve transferi, sigorta, tüm öğünler ve geziler için paket öğle yemeği, laundry hizmeti, wi-fi bağlantısı
  • Dönem ve Fiyatlar
   : 25 Haziran – 10 ağustos tarihleri arasında 2 haftalık dönemler şeklinde 2 Hafta: 6800 Chf
 • Program Sonucu

  *Öğrenciler sportif ve hareketli yaşam tarzını tecrübe ederler.
  *Farklı milliyetlerden arkadaşlıklar kurarak sosyal ilişkilerini geliştirirler.
  *Takım çalışmasının yararlarını ve bireysel sınırlarını aşmayı öğrenirler.
  *Hayvanlar ve bitkilerle ilgilenme şansı bulurlar
  *Doğayı tanıma ve onun bir parçası olma deneyimini yaşarlar.
  *Kültürel ve eğlenceli oyunlarla keyifli vakit geçirirler.

 • Eğitim Merkezi