York Eğitim Danışmanlığı

Leysin Alpine Keşif Programı

Leysin Alpine Keşif Programı

Leysin Alpine Keşif Programı

Alpine’ de Leysin bünyesinde düzenlenen ve kurumun kendine ait olan yatılı okulunda gerçekleştirilen program, Alplerde İsviçre’de ağırlıklı olarak Fransızca konuşulan bir bölgede yer alır. Genelde açık ve güneşli bir iklime sahiptir. Rhone Vadisi ile Cenevre Gölü’nün yaklaşık 1400 metre yukarı kısmında geniş bir platoya konumlandırılmıştır. Tam donanımlı ve modern sınıflarda, uzman eğitim liderleri eşliğinde, uygun eğitim çalışmaları uygulanarak haftada 20 saati kapsayan dersler ile tercihe göre İngilizce ve Fransızca dil eğitimi yapılmaktadır. Bunun yanı sıra program dahilinde öğrenciler diledikleri alanda tarihte ve günlük yaşamda bilim, teknoloji, matematik, sanat, fotoğraf, tiyatro, piano yada gitar gibi seçtikleri alanda ders alma şansına sahiptirler.  Bunun yanı sıra öğrenciler akşamları yapılan çeşitli etkinlik ve aktiviteler ve haftasonu düzenlenen tam günlük geziler ile İsveç kültürünü tanıma ve dil becerilerini sosyal ortamda pratik etme imkanına sahip olmaktadırlar. Eğitimciler ve personel dünyanın her bir yerinden gelen çocuklar ve gençler ile rahatça çalışma konusunda deneyime sahiptirler. İsviçre yaz okulu eğitim süresince çok sayıda milletten öğrenciler ile kaynaşılır ve bu şekilde farklı kültürler ve yaşam tarzları daha anlaşılır hale gelir. Bu husus öğrencilere gelecek dönemde dünya görüşü adına paha biçilemez bir fırsata dönüşmektedir.

 • Temel Bilgiler
  • Okul Grubu
   : Leysin American School
  • Seviye
   : Haftada 20 saati kapsayan dersler ile dil eğitimi dışında seçmeli dersler yapılmaktadır. Program başı ve sonunda dil eğitimi değerlendirme testleri yapılır. OTT ailesinin denetimi ile öğrenci karşılama geleneği uygulanır.
  • Konaklama
   : Leysin American School yurdunda tam pansiyon (tek/çift kişilik)
  • Etkinlik ve Geziler
   : Program boyunca haftasonları tam günlük Aqua Park, Gianadda Müzesi, Nestle Çikolata Fabrikası, Barcelona ve İtalya’ya eğitici ve kültürel geziler düzenlenmektedir. Program boyunca akşamları tiyatro, karaoke, futbol, basketbol, jazz festivali gibi etkinlik ve sportif aktiviteler yapılmaktadır.
  • Dahili Hizmetler
   : Havaalanı karşılama ve transferi, sigorta, tüm öğünler ve geziler için paket öğle yemeği, laundry hizmeti, wi-fi bağlantısı
  • Dönem ve Fiyatlar
   : 24 Haziran – 15 Ağustos tarihleri arasında 3 ve 4 haftalık dönemler şeklinde 3 Hafta: 6800 Chf
 • Program Sonucu

  *Öğrenciler dünyanın en büyük şehirlerinden birini keşfetme olanağı bulurlar.
  *Kültürel ve eğlenceli aktivitelerle yeni arkadaşlıklar kurarlar.
  *Haftalık proje çalışmalarıyla öğrencilerin öğrendiklerini günlük hayata yansıtması sağlanır.
  *Dinleme ve konuşma odaklı eğitim ile öğrencilerin çekingenlikleri giderilir.
  *Özgüvenleri gelişen öğrenciler gelecekteki eğitimleri için daha hevesli ve kararlı olurlar.

 • Eğitim Merkezi

İlgili Programlar/Okullar