York Eğitim Danışmanlığı
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

Stanford University

Stanford University

Stanford University

Stanford Üniversitesi asıl adıyla Leland Stanford Junior Üniversitesi Amerika Birleşik Devletleri'nin Kaliforniya eyaletinde San Fransisco’nun güneydoğusunda bulunan özel bir üniversitedir. Üniversite dünyadaki en büyük bütçeye sahip 3. Üniversite olmasıyla adından sıkça söz ettirmektedir. Silikon Vadisi’nin yaratıcısı Stanford Üniversitesi olduğundan teknoloji söz konusu olduğunda akla ilk gelen kurumlardan biridir. Stanford öğrenci, mezun ve öğretim üyelerinin çok sayıdaki buluş ve atılımları ...

Stanford Üniversitesi asıl adıyla Leland Stanford Junior Üniversitesi Amerika Birleşik Devletleri'nin Kaliforniya eyaletinde San Fransisco’nun güneydoğusunda bulunan özel bir üniversitedir. Üniversite dünyadaki en büyük bütçeye sahip 3. Üniversite olmasıyla adından sıkça söz ettirmektedir. Silikon Vadisi’nin yaratıcısı Stanford Üniversitesi olduğundan teknoloji söz konusu olduğunda akla ilk gelen kurumlardan biridir. Stanford öğrenci, mezun ve öğretim üyelerinin çok sayıdaki buluş ve atılımları arasında, SUN, Cisco, Google, Yahoo, HP ve IP (Internet Protocol) da bulunmaktadır.

US News&World Report listesinde Stanford Üniversitesi 5. sırada yer almaktadır. Uluslarası akademik sıralama yapan saygın kuruluşlar tarafından tüm dünyada sürekli olarak ilk 3’e girmeyi başaran Stanford Üniversitesi’nin özelliği çok farklı alanlarda açtığı tüm bölümlerinin bölüm bazında yapılan sıralamalarda da en üstlerde yer almasıdır.

32km2 üzerine kurulu kampüsü için devasa demek epey cüce kalacaktır. Bu devasa kampüse rağmen sadece 7.000 öğrenci kabul eden kurum bu rakamın sadece %7’sini uluslararası öğrencilere ayırmaktadır. Kurumda her 6 öğrenciye bir eğitmen düşmektedir.

Hepsi bu kadar

Hepsi bu kadar

İlgili Programlar/Okullar